ZALOGUJ SIĘ

Jak skutecznie uczyć się rozumienia ze słuchu?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Mianowicie wczoraj przez przypadek włączyłem sobie klip na youtube, "Thank you very much" i praktycznie zrozumiałem tylko jakieś 10%, jednakże chwilę potem włączyłem sobie z napisami po angielsku tą samą piosenkę zrozumiałem około 70%. Czy to jest normalne, że bardziej rozumie się to co czyta niż ze słuchu? Czy należy jakoś to ćwiczyć?
Proszę o sugestię ;)
Thanks in advance
prochemist93
Ewelina79 - Ja też tak mam, że bardziej rozumiem to co czytam, niż to co słyszę. - 10 lat temu
megi1962 - jejku ja mam to samo a już myslalam ze jestem jakas przepraszam porabana
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Akurat słuchanie piosenek nie jest dobre na początek, przecież nawet słowa niektórych utworów w naszym rodzimym języku nie są idealnie zrozumiałe. Choć z drugiej strony można tłumaczyć i uczyć się ulubionych piosenek na pamięć.
Dobrze jest oglądać na YouTube filmiki na których ludzie coś objaśniają, instruktaże czegokolwiek. Łatwiej zrozumieć i zapamiętać słowa, gdy widzi się czego dotyczą. Następnie oczywiście wszelkiego rodzaju podcasty, jak wyżej napisała małgorzataaa
sliver
prochemist93 - Racja, wile slangu skrótów i tych innych rzeczy ;) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

polecam słuchanie stacji BBC4, typowy, pięknie brzmiący brytyjski akcent, czysta wymowa, miód na serce
pejtra

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z tego co czytałam tutaj na forum to jest w zupełności normalne. Trzeba się po prostu starać jak najwięcej słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać, a przy nauce słówek zwracać większą uwagę na wymowę.
Tutaj na forum było podanych parę stron z wszelkiego rodzaju podcastami. Myślę, że to fajny sposób na "osłuchanie" się z językiem.
malgorzataaa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja tez duzo lepiej rozumiem to co czytam, niz to co slysze po angielsku. wiec to chyba normalne
P
plejada69
zorija - jasne,że to normalne - chyba wszyscy tak mają - już była ne ten temat dyskusja nahttps://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/watek/125432-Jak_nauczyc_sie_sluchac_jak_rozwiazywac_sluchanie_na_egzaminie.html?unread forum - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

trzeba czytac na glos.do oporu'. do skutku .Chyba ze oporu i skutku ni bedzie.W tedy dac sobie spokoj z nauka. Powodzenia
Z
za1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Najlepiej równomiernie rozwijac wszystkie umiejętności: rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie i wymowę. Tylko to gwarantuje osiągnięcie przyzwoitego poziomu językowego. Czytanie najlepiej ćwiczyć na tekstach autentycznych, polecam www.bbc.com. Pozdrawiam
colombo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.