ZALOGUJ SIĘ

Jakie seriale w języku angielskim polecacie?

10 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam . Znacie seriale w języku angielskim które mogą wciągnąć i z przyjemnością będzie je się oglądać i czekać z niecierpliwieniem na obejrzenie następnego odcinka ? Oglądanie seriali w jęz. angielskim jest bardzo pomocne ale te co znalazłam to raczej są do obejrzenia ,, na przymus,, , że trzeba słuchac bo trzeba się nauczyć . Ale naukę trzeba łączyć z przyjemnością wtedy się lepiej uczyć i szybciej wchodzi do głowy. Także jeśli macie jakieś seriale godne polecenia to zapraszam do podzielenia się :-)
J
jus.sen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 31

Ja od jakiegoś czasu oglądam "Gotowe na wszystko". Moim zdaniem dość przyjemny serial i mnie bardzo wciagnął, słownictwo też nie jest jakieś wyjątkowo trudne. A serial oglądam tutaj online, nawet są napisy:
http://ororo.tv/pl/shows/desperate-housewives#1
Pozdrawiam :)
W
wew21
bird - Świetny ten serwis ororo.tv, dzięki! Bardzo przydatne funkcje do nauki angielskiego, szczególnie możliwość ustawienia wolniejszego tempa. Translator i słownik też great, ale dla tych, którzy znają/uczą się rosyjskiego. Czy jest może podobnie działający serwis dla Polaków? - 10 lat temu
Haven - wew21, super stronka, Losty są =D Mam pytanie, czy są na niej limity oglądania filmów lub abonament itp.? Ja nie mam na razie czasu by nią bliżej poznać.
- 10 lat temu
wew21 - Cieszę się, że Wam się podoba. Ktoś już wcześniej ją pokazywał na forum. Niestety po godzinie włącza się limit... - 10 lat temu
bird - Dziwne, bo ja obejrzałam 3 odcinki pod rząd (ok. 3h) na tym samym IP i żadnego limitu nie było. - 10 lat temu
wew21 - Hmm... czyli być może limit jest jednak dłuższy. Pamiętam, że miałem wtedy problemy z internetem i długo mi się ładował filmik więc pewnie oglądałem go dłużej niż godzinę. W takim razie to dobrze :). - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja polecam "co ludzie powiedzą" (Keeping up appearances)do znalezienia na youtube i wszystkie seriale robione przez granada tv. Są to wszelkiego rodzaju przygody sherlocka holmesa, wspomnienia sherlocka holmesa, zapiski sherlocka holmesa. Dość stare seriale ale za to z fantastyczną dykcją i wymową.
R
RIOMONTENEGRO

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z tych, które ogląda mi się najlepiej pod względem i fabuły, i języka - 'Switched at Birth', 'Life Unexpected', 'Carrie Diaries'. Łatwe w zrozumieniu, przyjemne w odbiorze :)
futbolowa
monika22_12 - jeśli chodzi o ten typ seriali to również polecam Jane by design (niestety był tylko jeden sezon, a szkoda, dobrze się oglądało) i Jess i chłopaki/ New girl (dosyć proste słownictwo i ogólnie łatwo dostępny w necie :) - 10 lat temu
futbolowa - Dzięki za polecenie :) 'Jane by design' znałam, ale tego drugiego nie. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

How not to live your life - niestety oglądałam z napisami.
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakiś czas temu obejrzałem wszystkie odcinki Breaking Bad, naprawdę świetny i wciągający serial jeżeli komuś odpowiadają takie klimaty. Teraz oglądam Prison Break, jednakże po pierwszym sezonie trochę się nudzi. Wielu znajomych poleca mi Walking Dead i to chyba będzie kolejny serial jaki obejrzę.
Do oglądania seriali chciałbym polecić program KMPlayer ze względu na możliwość odtwarzania kilku rodzai napisów jednocześnie. Przykładowo oglądając serial u dołu ekranu mam napisy polskie, u góry angielskie. Fajna opcja przy próbie nauki i utrwalania j. angielskiego.
Pozdrawiam :)
thezioolko

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Najlepiej jakby to były seriale brytyjskie, bo amerykańskich jest full.
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Od siebie polecam dwa komediowe:

The Thin Blue Line
Coupling
karol.k
Pracownik eTutor
kingamusic - Coś czuję, że ,,Coupling'' mi się spodoba, gdyż jestem fanką ,,How not to live your life''.
No i z tego co widziałam, mówią wyraźnie po brytyjsku :-) Dzięki!!!
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wiekszosc filmow angielskich z lat 60 tych,osobiscie polecam serial THE SAINT z Rogerem Moore
http://www.youtube.com/watch?v=BOrxDfQSy0Q
Pozdrawiam
P
peters40

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dorzucę jeszcze ciekawe tytuły: 'Revenge' [choć czasem trafia się dość specyficzne słownictwo, np. związane z przestępczością, które trudno mi pojąć], '2 broke girls' i 'Suburgatory' - te dwa w ramach rozluźnienia. Jedynym problemem mogą okazać się wyrażenia slangowe, ale te da się zrozumieć z kontekstu.

Dla miłośników trochę mocniejszych wrażeń polecam 'The Flash', 'Arrow', 'Gotham' - oglądam z przyjemnością, mimo że to nie moje klimaty.
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wciąż podajecie tytuły amerykańskich seriali. :-/
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kingo, łatwiej takie proste amerykańskie seriale zrozumieć ;)

Brytyjskie produkcje cenię sobie bardziej, ale ich język nie jest już tak łatwy do zrozumienia. Np. 'Downton Abbey', 'Z pamiętnika położnej', 'Sherlock', 'Doktor Who', 'Luther', 'Hotel Zacisze', 'Poirot', 'Peaky Blinders' czy ekranizacje prozy Jane Austen
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z brytyjskich polecam (w zależności od stopnia trudności)

"IT Crowd" - komediowy, zrozumiały angielski, kilka odmian (z UK i Irlandii). Spokojnie na poziom B2 i w górę.

"The Hour" - to już dla bardziej zaawansowanych uczniów. Szczególnie polecam dla fanów lat 50.
marcin.m
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Znacie seriale w języku angielskim które mogą wciągnąć i z przyjemnością będzie je się oglądać i czekać z niecierpliwieniem na obejrzenie następnego odcinka ?"

Game of Thrones.

Serial jest amerykański, ale większość aktorów to Brytyjczycy, a Ci co pochodzą z innych krajów mówią jak Brytyjczycy (z paroma wyjątkami).
Pipstaker7
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spróbuj Downton Abbey. Zaczęłam oglądać ze względu na to, że jest to serial o "starych" czasach, ale dodatkowo brytyjska wymowa mnie "zatrzymała" mnie przy tym serialu i oglądam do teraz. Słownictwo też jest w miarę proste
G
grzymko2e

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z serialów jeszcze polecę te z naprawdę niezwykłym klimatem: Utopia, Black Mirror, Peaky Blinders, Broadchurch. Jeśli ktoś lubi klimat potworów i gęsty klimat okultyzmu z XIX wieku, to Penny Dreadful też może przypaść do gustu. No i na koniec krótki serial o zombie i big brotherze w jednym: Dead Set.
karol.k
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja ostatnio całkowicie zamieniłem telewizję polską na angielską w bardzo prosty sposób - korzystam z oferty Netflixa. Większość filmów można oglądać z napisami angielskimi dostarczonymi przez Netflix. Polecam się zaznajomić z ich ofertą i możliwościami oglądania z Polski;) Za 30zł miesięcznie macie największą bibliotekę VOD na świecie, szczególnie fajne jeśli ktoś ma TV z tzw. Smart Tv.
D
dzeybi
futbolowa - Jeżeli ktoś korzysta z NC+ albo Cyfrowego Polsatu na wielu kanałach może wyłączyć lektora i/lub włączyć napisy. To też jest jakieś rozwiązanie :) - 9 lat temu
mniszka - "Sorry, Netflix is not available in your country yet" :( - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Devious maids- nie mogłam się oderwać, serial amerykański, w stylu gotowych na wszystko.
P
p-o-l-a

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Miłośnikom "Breaking Bad" polecam "Better Call Saul" - serial opowiadający o losach adwokata Saula Goodmana.
aleksandra.rosiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja oglądam serial z moich dziecinnych lat- "Dr Quinn". Nie jest to serial bardzo rozrywkowy, ale za to mądry i niosący przesłanie. Niestety w dzisiejszych czasach większą popularnością cieszą się seriale pełne przemocy i o tzw. "niczym" i dlatego "Dr Quinn pewnie nie każdemu się spodoba.
Do znalezienia na YT.
mniszka
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja polecam coś lekkiego, serial komediowy "King of Queens" , dostępne sa chyba wszystkie odcinki na youtube. Ja znam wszystkie na pamięć :)
G
gimmot

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja ucze sie na etutor.pl okolo 4 lat, z czego 2.5-3 lata to byl okres codziennych zmagan, opuscilem wtedy moze z 2-3 dni jak bylem ciezko chory, a tak to codziennie klepalem lekcje i powtorki. Zawsze mialem problem z rozmawianiem i sluchaniem (no bo jak tego sie nie robilo to niby jak)? Z racji, ze zawodowo MUSZE miec jak najlepszy angielski, w tamtym roku przez 6 miesiecy chodzilem na konwersacje do native speaker'a + polskiego tutor'a ktory nie ustepowal Anglikowi akcentem i zasobem slownictwa. ALE nic mi tak duzo nie dalo jak ogladniecie calej Gry o Tron (wszystkich sezonow) po angielsku, to byly 4 sezony, okolo 40h ktore ogladalem okolo 80h (bo kazde zdanie ktore nie rozumialem, przewijalem az do zrozumienia, jak sie nie udawalo to dopiero wlaczalem angielskie napisy). Nic nie dalo mi w tak krotkim czasie tak olbrzymiego boost'a jezykowego.
Tak wiec polecam i zachecam do takich pomyslow.
olimpb

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja się przerzuciłam całkowicie na amerykańskiego netflixa i hulu.com.

Dziś kończę oglądać Breaking Bad - genialny serial. Po nim przymierzam się do Mad Men. Generalnie na netflixie jest ponad 100.000 filmów, seriali itd. Hulu to samo (tylko dużo mniejsze zasoby) - oglądania jest na całe życie :) Praktycznie na wszystkim można włączyć napisy - dla mnie to duże ułatwienie.
Silence
rupcio - oglądasz to w Polsce? ja ma komunikat że u nas nie robi:( - 9 lat temu
futbolowa - Czytałam w sieci, że da się to obejść. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja polecam " Różowe lata 70 " mówią dosyć prostym językiem, da radę zrozumieć co mówią.
N
Nameria

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja osobiście jestem maniakiem oglądania serialu Numb3rs po angielsku, z angielskimi napisami. Treść jest dosyć trudna, bo dużo tam matematycznych zagadnień (a ja i matematyka to dwa inne światy, hehe), ale w razie czego zawsze można sobie przewinąć i rozpracować słownictwo :)
agnieszka94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja wciąż szukam. Nie jestem fanką starych lat, komedii (z wyjątkiem How not to live your life), ani sensacji. Poszukuję typowego brytyjskiego serialu o życiu.
kingamusic

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spóbuj może 'The office' lub 'Inbeetweners' oba seriale zawierają typowy brytyjski humor .
Także 'Doctor who' jeżeli lubisz klimaty Scfi .
Pozdrawiam.
R
Rodi
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam "The Twilight Zone". Jest tego od metra na youtube. Odcinki są od siebie niezależne, nie trzeba po kolei. Ciekawe jest obejrzeć sobie jeden odcinek z serii nowszej (chyba lata 80-te) i jeden z pierwszej (lata 50-te). Wydaje mi się, że język bardzo się odmienił. Nie bardzo wiem jak to określić, może ktoś to bardziej fachowo określi.
E
estud

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam. Ostatnio zacząłem oglądać Friends, po prostu. Humor lekki i przyjemny i tak przez 10 sezonów. Polecam również serial The Office - ten amerykański, angielskiego nie widziałem - który po prostu wykładał mnie na łopatki. Ogólnie to sporo seriali w życiu widziałem, tylko żałuję, że za w czasu nie wyłączyłem, polskich napisów...
D
DeWu
pkomarek1 - Friends - jak najbardziej popieram. - 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie w ostatnim czasie zauroczył serial 'iZombie' - połączenie komedii z kryminałem, w tle motyw łagodniejszej i przyjemniejszej dla oka wersji zombie ;)
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moje ulubione seriale to: Little Britain, The Office, Keeping Up Appearences, Inspector Frost, Proffesionals - kriminalny serial z lat 80, Colombo, Kojak
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki