ZALOGUJ SIĘ

Jak dodawać mniej do powtórek? (Proszę o przeczytanie treści pytania)

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Trochę pogubiłam się w Etutorze. Mam na myśli to, że parę razy już zaczynałam od nowa i naprawdę się wkręcałam, było wszystko dobrze aż do momentu kiedy trzeba było dodać coś do powtórek. Naprawdę próbowałam dodawać całe zdania, ale kiedy miałam je zapamiętać był ogromny problem. Musiałam zapamiętać słowo w słowo to zdanie, żeby je później móc wpisać w powtórkach. Ale to już nawet nie chodzi o to. Bardziej chodzi mi o ilość powtórek. Wiele osób mówi, żeby do powtórek nie dodawać sobie zbyt wiele, bo tego i tak wszystkiego sie nie zapamięta. Ale ja właśnie nie potrafię inaczej, bo kiedy zrobie lekcje chce przejść do następnej, a tam znowu wyrażenia których nie znam. Tego nowego jest dla mnie po prostu za dużo i potem popadam we frustrację i zaczynam znowu od nowa. Nie wiem czy to może lepiej gdzieś zapisywać w zeszycie? Tylko jak to później powtarzać żeby to nie było takie kucie na blache? A przede wszystkim jak dodawać mniej do powtórek? Z góry dziękuję za odpowiedź.
C
Chmurka19970606
kasiaaa0 - Jeśli masz w powtórkach całe zdania i napiszesz np. "die" zamiast "eine" albo odwrotnie (tak jest w języku niemieckim) to zawsze można uznać, że zdanie zostało napisane poprawnie i kliknąć zielony przycisk "świetnie", przez co zdanie nie wpadnie do powtórek na następny dzień. Ja tak robię :-) Nie wiem jakiego języka się uczysz, ale jeśli niemieckiego to na pewno wiesz, kiedy stosujemy rodzajniki określone, a kiedy nieokreślone, więc stosowanie ich zamiennie w pojedynczych zdaniach (wyrwanych z kontekstu) nie jest moim zdaniem błędem.
Co do powtórek samych słówek, to jak to ktoś napisał, nauka języka obcego jest na całe lata. Za dużo chcesz zapamiętać na raz. Jesteś za ambitna :)
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Też miałam taki dylemat. Niektóre zdania można napisać na kilka sposobów, wiec zgadywanie jak było w danym przypadku jest stratą czasu. Robię tak: Powtórki -> 3 niebieskie kropeczki w prawym górnym rogu -> elementy w powtórkach.
tam sobie czytam i odsłuchuje wszystko co zapisałam. Dodaje dużo powtórek, nawet jak sprawdzam jakies słowo i zdania do tego słowa mnie zaciekawią to też dodaje.
L
lubieplacki25

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

2-3 razy kasowałem swoją bazę słówek bo ich liczna mnie przerażała.
Na początku dodawaj sobie pojedyńcze słówka 3000-5000 najczęściej występujących w języku angielskim, po jednym, dwóch najczęściej występujących znaczeniach, potem kolokacje czyli związki 2-3 wyrazów.

Moja dobra rada nie dodawaj całych zdań do powtórek, bo zdań w języku angielskim są tryliony a może i więcej.

Powtarzaj zdania przykładowe w powtarzanych słowach aby je umieścić w jakimś kontekście.

Teraz do powtórek dodaje sobie tylko te słówka i zwroty, których nie znam z filmów, vlogów, artykułów.

I spokojnie, nie nakręcaj się, nauka angielskiego to zabawa na lata...
Nie narzucaj sobie zbyt wysokiego tempa!

I gramatyką zbytnio nie maltretuj się, w mowie codziennej, ludzie często mówią niegramatycznie.

Nauka angielskiego ma być przyjemnością a nie samokaraniem siebie. Oglądaj seriale, vlogi po angielsku.

Ostatnia rada rób powtórki codziennie i kontroluj kalendarz ile masz powtórek.
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
budyn1211 - Moim zdaniem dodawaj ile masz dodawać, tylko wolniej rób lekcje. - 4 lata temu
piotr.grela - Ale można mieć w powtórkach milion słów nie przerabiając ani jednej lekcji poprzez słownik Diki.pl - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Litości!!!! Wcale nie dziwię się, że masz problem i się zniechęcasz do nauki. Przecież jak można ZAPAMIĘTYWAĆ SŁOWO W SŁOWO CAŁE ZDANIA, ŻEBY JE PÓŹNIEJ MÓC WPISYWAĆ W POWTÓRKACH???? Czy jak będziesz korzystać ze znajomości języka i rozmawiać to też będziesz szukać w pamięci całych wyuczonych fraz? Przestań z wpisywaniem literek tylko ucz się na logikę.
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry,

W tym przypadku zachęcam do dodawania nowych elementów z listy słówek w lekcjach, jednak bez zdań przykładowych ze słownika. Również może Pani dodać przy danej powtórce notatkę, która może pomóc w udzieleniu poprawnej odpowiedzi.

Co więcej, zachęcam do dodawania elementów z list gramatycznych (przykład - https://www.etutor.pl/lessons/by-type?learningLevel=2&newLessonPageType=GRAMMAR), ponieważ w nich najczęściej nie pytamy o całe zdania, tylko o wybrane elementy.

Dodatkowo ciekawą opcją na powtarzanie zdań bez konieczności przepisywania całego zdania jest gra językowa Dyktowanie słówek, w której mamy możliwość powtórzenia elementów dodanych do modułu powtórek https://www.etutor.pl/game/dictation-words?poziom=nauczone (Dyktowanie słówek - https://www.etutor.pl/games).

Mam nadzieję, że informację okażą się pomocne.
P
paulinawit97

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki