ZALOGUJ SIĘ

Jakie polecacie seriale Brytyjskie i Amerykańskie

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
W dobie Netflixa, próbuję mojej córce wytłumaczyć, że oglądanie seriali amerykańskich jest dobre i wspomaga naukę angielskiego ale mieszkając w Londynie, do celów naukowych powinna oglądać seriale i filmy głównie brytyjskie.

Raczej nie "Downton Abbey" bo nikt takim Upper RP angielskim nie mówi.
Ale oglądając "Eastenders" można dużo dowiedzieć się o języku potocznym i o stylu życiu zwyczajnych Brytyjczykow :-)

Telewizja BBC i ITV uruchomila platformę cyfrową Britbox.
https://www.britbox.co.uk/
Przez pierwsze 30 dni jest za darmo.
Ciekawę czy można z niej korzystać w Polsce?

Moje ulubione brytyjskie seriale:
"Little Britain"
"Keeping Up Appearances"
"Whitechapel"
"A touch of Frost"

Chociaż moim zdaniem, telewizja, kinematografia przegrywa na rzecz YouTuba, gdzie można znaleźć o wiele bardziej interesujące rzeczy na każdy temat.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ja się nie znam na serialach, ale obejrzałem kilka razy "The Office" w wersji US, która powstała na bazie brytyjskiej. Tej drugiej nie widziałem, nie wiem, czy jest tak dobra, jak amerykańska, ale oceny ma niezłe. Główną postacią jest aktor komediowy Ricky Gervais. Wersja ze Stanów ma 201 odcinków, a z Wielkiej Brytanii 12, to dużo i tak się nie obejrzy ;)
N
NY-NY
piotr.grela - The Office it's a legend. Ricky Gervais jako David Brent - boss, Mackenzie Crook w roli Garetha, przymilajacego się do swojego szefa czy tez episodyczna rola Ralph Ineson (Chris Finch). - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam "The X-Files" i "Californication", chociaż to drugie raczej nie dla córki ;).
kawasaki355
piotr.grela - Zaraz się jej zapytam czy to oglądała? :-)

Nie ale czy może wiesz gdzie znaleźć "How to get away with murder - season 5"?
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
kawasaki355 - Oglądam na 123movies i ten serial też tam jest :)

https://ww.123movies.la/serie/how-to-get-away-with-murder-6z8k5rz/s5/watching.html

(radzę zainstalować program antywirusowy, tak to jest z oglądaniem seriali w necie ;))
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
kawasaki355 - Przypomniałam sobie o ling.online. Na tej stronie też można oglądać filmy/seriale i wydaje mi się, że jest bezpieczna. Ma również szerokie spektrum wyboru języka napisów. :) - 4 lata temu
piotr.grela - kawasaki355 - super dzięki za linki! - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

White Collar - AmE, nienaiwny serial kryminalny bez trupów, krwi, strzelanin, z inteligentnymi i wesołymi dialogami. Nadaje się świetnie od 12 lat, generator dobrego nastroju.

Wszystko (sieć,kino) przed oglądaniem sprawdzam na imdb.com i unikam rozczarowań.
parseq
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - A może wiecie gdzie, oprócz BBC mogę obejrzeć kultowy angielski serial "EastEnders"
Na Amazon Prime jest tylko jeden sezon, na BritBoxie serial jest niedostępny.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.