ZALOGUJ SIĘ

Powtórki, jak poprawnie napisać powtórkę "złożoną"?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Witam
Mam pytanko, może dla niektórych stałych bywalców trywialne, ale jak napisać prawidłowo powtórkę np.:
- Are you from Poland?
- Yes, (...).
- Czy jesteś z Polski?
- Tak, jestem.
Aby po wciśnięciu "enter" program odczytał jako odpowiedź prawidłowa? Niestety, ale udzielam prawidłowych odpowiedzi, próbuję to robić na różne sposoby i niestety każda odpowiedź jest podświetlana na czerwono. Piszę kolejne zdanie shift+enter, piszę bez przechodzenia do następnej linijki, kombinuję ze spacją i niestety ale wszystko na czerwono. Jaki jest sposób aby program odczytał moją prawidłową odpowiedź prawidłowo ?
B
Badbed
Gość - W tym przypadku należy wpisać "I am". To wystarczy. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Witam, nie znam innej metody, jedynie na dole naciśnięcie przycisku "sprawdź", dzięki temu zobaczysz prawidłowe odpowiedzi. Następnie wejdź na ćwiczenie jeszcze raz i wpisz prawidłową odpowiedź i tak aż do skutku.
Nauka nie polega na tym aby system zaliczył odpowiedź jako prawidłową, tylko na tym aby się nauczyć.

Powodzenia.
?
Gość
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki, za odpowiedź. Na powtórkę odpowiadam prawidłowo, ale system i tak zalicza jako nieprawidłową. Widocznie jest jakiś błąd w trakcie pisania, ale nie wiem jaki ? Rozumie, że najważniejszą kwestią jest udzielenie poprawnej odpowiedzi, ale jak ją udzielasz, a ktoś ci mówi siadaj jedynka to cię delikatnie mówiąc trafia. Chodzi mi o technikę napisania powtórki składającej się z np. dwóch wersów.
B
Badbed

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podam przykład. Podałem odpowiedź na zadane pytanie. Technicznie napisałem zdanie pierwsze, przeszedłem shift+enter do następnej linijki, podałem prawidłową odpowiedź. Po naciśnięciu enter, system i tak zlicza tę odpowiedź do niepoprawnej.:
- Have you got a sister? - Yes, I have. Ta moja odpowiedź jest zaliczona jako niepoprawna.
- Have you got a sister?
- Yes, I have.
B
Badbed
Gość - Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale chyba niepotrzebnie przepisujesz pytanie. Wpisuj tylko to czego brakuje, to co już jest napisane nie powinno być przepisywane.
A jeżeli są dwie poprawne odpowiedzi, to wystarczy napisać jedną.

System zalicza dobrze. Próbuj dalej.
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
Badbed - Dokładnie o to mi chodziło, a najważniejsze, że Twoja uwaga była trafna. Przepisywałem wszystko bo tak jest z pojedynczym zdaniem, że przepiszesz wszystko plus barujące słowa i system zalicza. W tych pytaniach i odpowiedziach jest zdecydowanie inaczej bo należy przepisać tylko to czego brakuje. Własnie to mnie zmyliło. Dlatego dzięki za trafną uwagę. Jeśli system nie zliczy danej odpowiedzi to nie mam raczej innej możliwości pozbycia się jej w danym dniu z powtórek, jak tylko przez usunięcie. Tego właśnie chciałem uniknąć. Więc jeszcze raz dzięki. - 10 lat temu
Badbed - Dokładnie o to mi chodziło, a najważniejsze, że Twoja uwaga była trafna. Przepisywałem wszystko bo tak jest z pojedynczym zdaniem, że przepiszesz wszystko plus barujące słowa i system zalicza. W tych pytaniach i odpowiedziach jest zdecydowanie inaczej bo należy przepisać tylko to czego brakuje. Własnie to mnie zmyliło. Dlatego dzięki za trafną uwagę. Jeśli system nie zliczy danej odpowiedzi to nie mam raczej innej możliwości pozbycia się jej w danym dniu z powtórek, jak tylko przez usunięcie. Tego właśnie chciałem uniknąć. Więc jeszcze raz dzięki. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, chciałem jeszcze dodać, że wpisując tylko brakujące słowa w powtórkach, bez przepisywania całych zdań, wykonanie powtórek zajmuje dużo mniej czasu, łatwiej uniknąć pomyłek które przy przepisywaniu się zdarzają.
Na początku też przepisywałem cały tekst. Natomiast teraz wpisuję tylko brakujące elementy.
Dzięki temu jestem w stanie wykonać więcej powtórek.

Pozdrawiam.
?
Gość
Badbed - Witam
Trudno się z Tobą nie zgodzić, że w trakcie przepisywania brakujących słów czas drastycznie ulega skróceniu w trakcie powtórek, ale nie uważasz, że przepisując całość jest to w pewnym sensie utrwalanie pisowni ? Dla mnie jest ona też istotna. Wiek nie pozwala na pamięciową wirtuozerie, ale zależy mi na kompletnej nauce języka. Ale czy wystarczy siły :-))) ?
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Jeśli system nie zliczy danej odpowiedzi to nie mam raczej innej możliwości pozbycia się jej w danym dniu z powtórek, jak tylko przez usunięcie. Tego właśnie chciałem uniknąć."

Ale przecież jak system nie zalicza, a wiesz, że odpowiedź jest dobra, sam sobie wystawiasz "4" i znika Ci z powtórek na ten dzień. W tym słowniku też są błędy, niestety.
?
Gość
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
Badbed - Witam
NO tak można samemu regulować częstotliwością powtórek. Ja miałem taką sytuację, że mając w powtórkach zdania złożone (to co piszę w pierwszym pytaniu), przepisywałem całość była poprawnie lecz system nie zaliczał. Było kilkanaście tych powtórek, mogłem samemu uznawać je za poprawne ale nie na tym to chyba polega :-))). Problem, który miałem został już rozwiązany więc dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki