ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego powtórki nie uwzględniają synonimów?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Np. gdy zamiast "Well, I did pretty well." napiszę: "Well, I did quite well." to podświetla mi na czerowno jako błąd.
tankiety20

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Może dlatego, że to nie są synonimy? Mnie się kojarzy, że "pretty well" to będzie bardzo dobrze, doskonale, a "quite well" - całkiem dobrze, dość dobrze.

Poza tym w ćwiczeniach system akceptuje tylko jedną odpowiedź, gdzie masz tę powtórkę?

EDIT
Zasięgnąłem języka u irlandzkich autochtonów, którzy potwierdzili, że praktycznie nie ma żadnej różnicy pomiędzy "pretty well" a "quite well" i można ich używac zamiennie. Zatem przyznaję, byłem w błędzie jeśli chodzi o rozumienie tych sfomułowań.
darkobo
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

quite i pretty to są synonimy, sprawdź sobie chociażby w diki. No i niestety system pokazuje tylko jedną dobrą odpowiedź, a często moze być ich więcej.
S
Ste

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć, tankiety20

System powtórek wymaga wpisania takich samych znaków (np. wyłącznie skróconych/pełnych form) jakie są zawarte w zdaniu wyjściowym (czyli w kluczu odpowiedzi). Niestety, nie ma możliwości wprowadzenia więcej niż jednego wariantu odpowiedzi. W takich przypadkach Użytkownicy mogą skorzystać z funkcji dodawania notatek, bardzo do tego zachęcamy. W notatce można zawrzeć informację, która naprowadzi na właściwy trop. Zawsze też można samemu ocenić swoją odpowiedź i w przypadku, gdy jesteśmy pewni swojej odpowiedzi wystarczy wystawić sobie odpowiednią ocenę. :-)

Pozdrawiam!
wojtek.j
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki