ZALOGUJ SIĘ

Gdzie w zdaniu "Did you have to visit my family?"="Czy musiałeś wczoraj odwiedzić moją rodzinę"? zgubiło się "yesterday"?

11 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
M
mariades

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

mariades Twoje pytanie zasługuje na plusa takich pytań odnośnie gramatyki na Tutorze jest mnóstwo,bo po latach ,dzięki dociekliwości nowych uczniów Tutora wychodzi na jaw to co Tutor konsekwentnie ignoruje i pomija .Nie da si e nauczyć angielskiego dociekliwego Tutorowicza jeśli oferuje mu się gramatykę na poziomie przedszkola.Gramatyka jak matematyka teza i dowód w Tutorze na tezie najczęściej się kończy.Nie wiem drogi/a mariades co Ci odpowiedzieć.Pytań gramatycznych będziesz mieć na tym forum pewnie dużo ale ręcę Ci opadną jak np.po 3 latach gramatyka będzie miała taką samą ubogą postać a Tutor będzie się chwalił,że dodał kolejne już pewnie nie miliony a miliardy nowych kolokacji.No cóż my prosimy o podstawy a dostajemy conffetti.Pozdrawiam
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za zwrócienie uwagi, na przyszłość prosimy takie problemy zgłaszać przez link "Zgłoś sugestię" u dołu strony, wtedy na pewno szybko zareagujemy - nie zawsze jesteśmy w stanie na bieżąco przeglądać pytania językowe.

Chciałabym tylko dodać, że nie jest to problem dotyczący gramatyki, jak sugeruje ipon, ale błąd w tłumaczeniu, jak słusznie zauważa iSatsu. Tłumaczenie zostało już poprawione.

Pozdrawiam,
Ewa Łukasiewicz
nauczycielka eTutor.pl
e.lukasiewicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi to wygląda na błąd w tłumaczeniu. Choć jeśli nie ma określonego konkretnego czasu w zdaniu to można to zrozumieć, że pytanie dotyczy najbliższego okresu, ale nadal nie wskazuje to jednoznacznie na "wczoraj".
I
iSatsu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.