ZALOGUJ SIĘ

Gdzie w zdaniu "Did you have to visit my family?"="Czy musiałeś wczoraj odwiedzić moją rodzinę"? zgubiło się "yesterday"?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
M
mariades

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Mi to wygląda na błąd w tłumaczeniu. Choć jeśli nie ma określonego konkretnego czasu w zdaniu to można to zrozumieć, że pytanie dotyczy najbliższego okresu, ale nadal nie wskazuje to jednoznacznie na "wczoraj".
I
iSatsu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

mariades Twoje pytanie zasługuje na plusa takich pytań odnośnie gramatyki na Tutorze jest mnóstwo,bo po latach ,dzięki dociekliwości nowych uczniów Tutora wychodzi na jaw to co Tutor konsekwentnie ignoruje i pomija .Nie da si e nauczyć angielskiego dociekliwego Tutorowicza jeśli oferuje mu się gramatykę na poziomie przedszkola.Gramatyka jak matematyka teza i dowód w Tutorze na tezie najczęściej się kończy.Nie wiem drogi/a mariades co Ci odpowiedzieć.Pytań gramatycznych będziesz mieć na tym forum pewnie dużo ale ręcę Ci opadną jak np.po 3 latach gramatyka będzie miała taką samą ubogą postać a Tutor będzie się chwalił,że dodał kolejne już pewnie nie miliony a miliardy nowych kolokacji.No cóż my prosimy o podstawy a dostajemy conffetti.Pozdrawiam
ipon
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za zwrócienie uwagi, na przyszłość prosimy takie problemy zgłaszać przez link "Zgłoś sugestię" u dołu strony, wtedy na pewno szybko zareagujemy - nie zawsze jesteśmy w stanie na bieżąco przeglądać pytania językowe.

Chciałabym tylko dodać, że nie jest to problem dotyczący gramatyki, jak sugeruje ipon, ale błąd w tłumaczeniu, jak słusznie zauważa iSatsu. Tłumaczenie zostało już poprawione.

Pozdrawiam,
Ewa Łukasiewicz
nauczycielka eTutor.pl
e.lukasiewicz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.