ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego program nie widzi błędu?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Polecenie do jednego z ćwiczeń brzmi: Uzupełnij luki tak, aby powstały zdania przeczące. Używaj form skróconych!.
Moją uwagę zwróciło to, że po zastosowaniu zamiast formy skróconej formy pełnej, program nie potraktował jej jako błędu. Polecenie wyraźnie wskazuje na zastosowanie formy przeczącej, w tym przypadku zastosowanie którejkolwiek z nich było by zasadne. Po co wobec tego precyzować polecenie do zastosowania określonego wariantu skoro program nie widzi różnicy?
C
chmura1604

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

myślę, że najtrafniejszym miejscem do stawiania takich pytań to użyć - zgłoś problem - jest pod każdą stroną w lekcji :) Choć powiem szczerze, że mnie też to zastanawiało :)
aplaczkowska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oj tam =) Zwykłe czepialstwo ;-)
Używanie form skróconych to ułatwienie zarówno w piśmie jak i w wymowie - nie dziwota więc, że na każdym kroku każą nam to robić. Zaznaczenie pełnej formy jako błąd mogłoby wprowadzić kogoś... w błąd =) W końcu obydwie formy są poprawne.
I
iSatsu
motylica113 - szczerze pisząc nie zauważyłam tego faktu że i ze skrótem i bez skrótu traktuje jako prawidłowe - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki