ZALOGUJ SIĘ

Link do forum

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Co prawda przestałem korzystać z forum po badziewnych zmianach, które wprowadziliście, ale chciałem dzisiaj zajrzeć i sprawdzić, co się na nim dzieje i nie mogłem znaleźć zakładki w górnym pasku. Powróci, czy to jakaś kolejna nowatorska zmiana ulepszająca życie maluczkim?
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 15

Faktem jest, że teraz dostęp do forum jest utrudniony;( trzeba przechodzić przez okienko "pytania". Chyba że etutorek planuje jakaś nową funkcję:) ? Póki co miejsce na pasku się marnuje
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

poruszyłam ten temat w "sugestiach" ale otzymałam odpowiedż,że tak jest lepiej bo nowi użytkownicy mieli kłopoty(!) z obsługą tak rozbudowanego paska zadań,a jak zadałam pytanie skąd o tym wiadomo,to cały wpis łącznie z komentarzami popierającymi moje pytanie był uprzejmy zniknąć - a przynajmniej ja go nie mogę znależć
zorija
Otus - Hm, to ciekawe jak teraz nowi użytkownicy trafiają na forum. A może właśnie chodzi, żeby nie trafiali? ;) Eh, kolejny genialny pomysł, który nikomu do szczęścia nie jest potrzebny. Po co zajmować się rozwojem lekcji skoro można skupić się na pierdołach? I dlaczego etutor zakłada, że jego klienci są nierozgarnięci? W ogóle to wydaje się, że aktywność na forum jest mniejsza niż kiedyś. Czyżby nietrafione zmiany? - 11 lat temu
zorija - gwoli ścisłości - ja akurat upominałam sie o utrzymanie w pasku "moich testów" - ale tutor zlikwidował zakł.forum też w ramach akcji ułatwiania życia nowym użytkownikom - 11 lat temu
zorija - jeszcze raz do otusa: wiesz,masz całkowitą rację z tą aktywnością na forum - chyba faktycznie zmalała co mnie martwi - bo zawsze zaczynam naukę od przeczytania wątków na forum -to znakomicie odpręża- a mnóstwo można się dowiedzieć- kiedyś nawet pisałam,że takiego forum nie ma na żadnej innej platformie językowej - a może właśnie o to chodzi ,żeby było tak samo jak gdzie indziej? - 11 lat temu
Otus - Zgadzam się. Poprzednia wersja forum idealnie spełniała swoje zadania i dzięki niej wiele się dowiedziałem. Teraz informacji muszę szukać na innych stronach. Miejmy nadzieję, że wróci kiedyś stare, dobre forum. Nie zdziwię się jednak jak kiedyś zlikwidują forum. - 11 lat temu
knorwid - @zorija - Twój wątek nie zniknął - jest w Sugestiach, tyle że w Odrzuconych.
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/336857-przywrocenie_poprzedniej_funkcji_wyswietlania_listy_moich_testow.html?
Pozdrowienia!
- 11 lat temu
zorija - dzięki - nie wpadłam na to,że tak można - 11 lat temu
knorwid - Nie ma za co. Ja w Celach ustawiłem sobie widoczne Testy i dzięki temu z głównej strony profilu klikam w Testy (w tygodniowym planie nauki) - zawsze to jakiś skrót ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trzeba będzie wysyłać maile z reklamacją:) Jeżeli ktoś uważa, że teraz jest łatwiej to należy mu pogratulować;) Teraz nowy użytkownik może nawet nie wiedzieć o istnieniu forum, do czasu jak zbada zakładkę "pytania". Nie każda zmiana jest dobra.
rupcio
Auxili - Widzę,że ktoś ma taką samą opinie jak ja o nowym wyglądzie. Co zmiana to forum gorzej wygląda, mnie się 'podoba' pozostawiony w 1/4 pusty pasek i przy tym pościskane opcje. Serwis nie jest wielce skomplikowany żeby nowi się gubili, wystarczy przez kilka dni otworzyć wszystkie zakładki żeby znać na pamięć co gdzie jest.Na pewno dobre by było gdyby każdy sam mógł sobie zachaczyć co tam chce mieć,ale to mało realne. Teraz na forum jak będzie pisać 5 osób to będzie dobrze - 11 lat temu
knorwid - @Auxili - myślę,że nazwa Pytania na COŚ w czym są Pytania,Nagrania,Teksty,Forum oraz Sugestie - jest po prostu nietrafiona. Ja bym zrobił Forum i tam możliwość zakładania wątków jako pyt.językowe (zmniejszenie ilości kategorii np. na: Język Ang., Pyt.Techn.) i tzw. Hydepark/Forum oraz Sugestie). Wszak to wszystko to wpisy 'publiczne', więc nazwa Forum byłaby chyba(?) lepsza.
Narażę się paru osobom, ale ja wywaliłbym z tej belki Powtórki, skoro są po prawej u góry obok 'wyloguj' ;)
Rozumiem chęć scalania górnego paska, jednak można to uczynić bardziej czytelnym, np. Statystyki dałbym 2 miejsca dalej, za elementami ściśle zw. z Nauką, ale może i przeze mnie przemawia przyzwyczajenie...
- 11 lat temu
knorwid - Muszę popracować nad zwięzłością, bo się nie mieszczę ;)
Jestem pewien, że zdecydowanie częściej wszyscy korzystali z usuniętych z belki Testów i Forum niż z Egzaminów (nie wiem czy muszą być na głównej belce, skoro chce się ją 'czyścić'?).
Dobrego dnia dla Wszystkich Forumowiczów!
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również zamierzałam zwrócić na to uwagę. To jak strzał w stopę dla forum...
futbolowa
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Otus - forum po zmianach oferuje dokładnie taką samą funkcjonalność. Jeśli jednak uważasz, że używanie go zostało utrudnione - bardzo prosimy o wskazanie takich elementów - postaramy się je poprawić.
Uwagi dotyczące tego, że nie zajmujemy się rozwojem treści kursu są bardzo krzywdzące i nieprawdziwe - w ostatnim czasie dodanych zostało kilkaset nowych ćwiczeń, kilkaset nowych testów do lekcji. Robi nam się naprawdę przykro, kiedy ktoś używa merytorycznej strony kursu w ataku, który dotyczy strony technicznej i to w zupełnie innym module platformy.

@Auxili, platforma, niestety, jest za bardzo skomplikowana dla nowych użytkowników :(

Zakładka Forum zniknęła w ramach "robienia miejsca w nagłówku" - jak zauważył @rupcio. Niedługo pojawią się zmiany w nagłówku i powoli przystosowujemy menu do tych zmian. Zastanawiamy się nad wprowadzeniem nowej nazwy dla pozycji "Pytania" w menu - tak, aby bardziej oddawała społecznościowy charakter tego modułu.
japonskiwachlarz
knorwid - Dobrym pomysłem są tutoriale w Pomocy - na samym dole!
Dla Nowych rewelacja. https://www.etutor.pl/pomoc/
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@japońskiwachlarz

Nowe forum jest nieczytelne. Bardzo źle się go czyta. Po co zmiana tych wszystkich kolorów? To nie jest kwestia przyczajenia. Głupia zmiana miejsca avatarów, bo na innych stronach tak jest. I co z tego, że tak jest? Są tutaj osoby, które mają wyrobina markę i wcześniej na początku było widać, kto pisze posta i człowiek wiedział, że warto go przeczytać. Mój post początkowy. Dawniej to było chyba na szarym, a teraz? Koszmarnie to wygląda, a ten odcień żółtego? Poprzednie barwy były wyważone i nie przeszkadzały w czytaniu. Forum jest NIECZYTELNE. Korzystanie z niego jest dla mnie męczące. Po co zmianiac coć na co nikt się nie żalił? Poprzednie forum miało swoje wady, ale przy tym co jest teraz to było idealne. Czy naprawdę nie widzicie, ze forum w porównaniu z okresem przed zmianami jest martwe? Wystarczyły mi dwa dni, by to stwierdzić.

Co z tą sugestią? https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/257640-Poprawa_dzialania_forum_posty.html?unread Ludzie dalej kasują niewygodne dla nich posty i robi się burdel. A kolejność wyświetlanych postów? Powinno być chronologicznie od najstarszego do najmłodszego. Teraz po napisaniu nowego posta przesuwają się. Po co?

Co z minusowiczami, co walą minusy, bo kogoś nie lubią? Od dawna jestem minusowany. Jak mam się udzielać na forum skoro ciągle ktoś daje minusa, nawet jak udzielę poprawnej odpowiedzi? Udzieliłem wczoraj pomocnej odpowiedzi i na dzień dobry minus. :P Dlaczego ci "mędrcy" nie są jawni? Ktoś z ich wiedzą nie powinien się ukrywać.

Skro obsługa tak prostej strony jak Etutor jest trudna, to jak nowi mają zamiar opanować angielski? To jest chyba jeszcze trudniejsze. I jak trafiają na forum?
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Otus, jesteśmy świadomi, że forum w obecnej formie nie jest dopracowane. Projekt zmian, niestety, został zawieszony na jakiś czas - głównie dlatego, że skupiliśmy się na rozwoju merytorycznej strony kursów. Przepraszamy bardzo za przerwanie tego projektu w połowie, ale mamy nadzieję wrócić do niego w najbliższym czasie.

Post początkowy jest biały tak samo, jak wszystkie inne posty - kolorem żółtym oznaczane są nieprzeczytane jeszcze wypowiedzi w wątku. Kolejność wyświetlania postów możesz sobie ustawić tak, jak wolisz (wystarczy kliknąć odpowiednią opcję sortowania).
Wystawianie minusów jest osobistą sprawą każdego z forumowiczów - istnieją odpowiednie ograniczenia, które nie pozwalają nikomu (włączając w to administrację) minusować użytkowników masowo. W tej sprawie zajmowaliśmy stanowisko naprawdę wiele razy. Plusy również nie są jawne.

Jeśli ktoś nie jest bardzo dobrze obeznany w technologiach internetowych (a osób takich jest naprawdę dużo) - każdy serwis może stanowić wyzwanie. Zadaniem serwisów e-learningowych jest dostosowanie platformy tak, aby jej obsługa stała się jak najbardziej intuicyjna i nie stanowiła bariery między użytkownikiem a wiedzą.
japonskiwachlarz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@japońskiwachlarz

Skoro projekt nie jest dokończony, to dlaczego nie powrócicie do starej wersji? Zerwaliście asfalt, wykopaliście dziurę i poszliście do domu. Mogliście ze zmianami eksperymentować w wersji beta dając ją do testowania użytkownikom, a dotychczasowe forum dalej by działało.

Ja wiem co oznaczają obecne kolory i moje wypowiedź dotyczyła zupełnie innej kwestii, CZYTELNOŚCI. Wcześniej też były różne kolory, ale wszytko było CZYTELNE i PRZEJRZYSTE.

Wchodząc do tematu trzeba filtrować odpowiedzi za każdym razem. Najlepiej taką opcję umieścić w profilu.

Ale ja jestem informatyczno-internetowym laikiem. Dzięki waszym zmianom poczułem się jak idiota, bo nie potrafiłem wejść na forum serwisu, którego używam. Musiałem skorzystać z wyszukiwarki internetowej, żeby tu się znaleźć. Bardzo dziękuję za takie ułatwienia. Mam nadzieję, że nowym użytkownikom ułatwiło to życie.

A dla mnie minusy i plusy mogą być jawne. :)
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Reasumując serwis uznał chyba, że forum jest niepotrzebne i tyle. Zamiast gwałtownych zmian postanowili forum "wygasić":(
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czasami faktycznie Tutor bardzo dziwnie się zachowuje.Powody do zmian są absurdalne i smieszne jest to bicie po łapkach tych,którzy na te zmiany się nie godzą.Przykre jest to,że przynajmniej ja w pewnych sytuacjach czuję się jakbym miała smycz i mogła poruszać się tylko po wyznaczonym obszarze.Ci,którzy proszą o przywrócenie poprzednich wersji wiedzą dlaczego to robią.Szkoda,że nasza argumentacja trafia kulą w płot.Totalna ignorancja przez Tutora, tego co robią minusujący dodam minusujący złośliwie i niemerytorycznie jest zadziwiająca.
ipon
zorija - iponek - pamiętasz założyłaś niegdyś taki wątek:"Szkoda,ze nie ma klimatustarego forum"?- trochę tam ponarzekaliśmy (z nieodżałowanym Zenstefem włącznie) - otrzymaliśmy taką odpowiedż:"
Stare forum musiało zostać wycofane ze względów technicznych - wprowadziliśmy modyfikacje, które spowodowały, że stary skrypt forum przestał być kompatybilny z naszym kodem. Zdecydowaliśmy się więc ujednolicić interfejs i zintegrować forum z modułem pytań językowych, który został w całości napisany przez nas. Dzięki temu zniknął całkowicie problem kompatybilności i zostało zagwarantowane stabilne działanie forum. - 2 lata temu"- i teraz się pytam : jak z tym zagwarantowaniem stabilności forum?
- 11 lat temu
japonskiwachlarz - @zorija, stabilność została zagwarantowana z programistycznego punktu widzenia :) - 11 lat temu
ipon - zorija człowiek to taka istota,że jak mu coś mile zapadnie w pamięci i sercu to żaden programista Tutora tego nie zmieni.Może sobie stabilizować i co tam jeszcze chce .Jedno jest pewne klimat forum nadaje i mocno trzyma w garści Tutor my jesteśmy tutaj tylko od sprzątania parafrazując znane powiedzenie. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co do wyglądu, to niestety nie wiem jak wyglądało poprzednie forum, bo dopiero ostatnio się tutaj udzielam, ale mam taki pomysł dla twórców serwisu. Może da się jeszcze wprowadzić coś takiego jak "skórki" z wyborem starego wyglądu i nowego? Wówczas każdy wybrałby sobie taki wygląd jak mu pasuje i się podoba...
Danny373

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zorija nie podoba mi się to co robi czasami Tutor to dziwne dlaczego jak wszystko jest ok to Tutor burzy stan rzeczy i na siłę nas uszczęśliwia.Wprowadza dezorientację ,nerwowość i dużo niezdrowych emocji.Tak się zastanawiam po tych wszystkich latach a może to jest polityka Tutora aby nie było nam tutaj za dobrze.,aby co jakiś czas napsuć nam nerwów.Po takich dyskusjach wielu najaktywniejszych macha ręką i milknie.Może o to w tym wszystkim chodzi.Pozdrawiam Cię zorija
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
rupcio - Tak samo postępuje "nasz" rząd z obywatelami czy raczej "poddanymi:) Chodzi o to byśmy niepomyśleli, że oni są tu dla nas;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może ktoś tu wyznaje politykę: "ucz się, a nie na forum gadaj"? :))
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zapewne, ale nie chce sie przyznać do tego:) poza tym z forum nie ma zysku to co się mają przejmować
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wolałem jak powtórki były na górze, a nie w głównym pasku. Szybciej można było przejść i licznik bardziej walił po oczach. Plus za pojawienie się przejścia do forum. Teraz jeszcze przywróćcie stary wygląd i kolory. :)

Nowa czcionka na forum?
Otus
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
knorwid - Nie widzę tego przejścia do Forum - pomożesz? Chyba, że było chwilowo.
Też nie widzę sensu usuwania liczby powtórek stamtąd gdzie były dotychczas. Miejsca tam dość. Nowa czcionka nie tylko na forum. Widzę też pozytywne zmiany w raportach miesięcznych (dziękuję @eT!) oraz dodatkowy cel nauki do ustawienia :) Są też zmiany na gł. stronie profilu (fb bym dał niżej a Znajomych wyżej, przynajmniej tę szóstkę z nich bym widział od razu - ale to pewnie na każdym ekranie i rozdzielczości inaczej wygląda). I te Egzaminy bym wyrzucił (może do Cwiczeń?). Wakacje, a tu wciąż zmiany. Nie wszystko dla mnie na plus, jednak doceniam wkładaną pracę!
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Otus - Zakładka "pytania" między "słownik-egzaminy". - 11 lat temu
knorwid - Ale to już tak było parę dni wcześniej, pisałem o tym kilka dni temu pod postem "rupcia". Myślałem, że coś bardziej bezpośredniego się pojawiło. Pozdrawiam w ten upał! - 11 lat temu
Otus - Hm, kiedy zakładałem temat to chyba tego nie było, bo usilnie szukałem na pasku czegoś, co zaprowadziłoby mnie na forum, a w pytania zapewne bym kliknął. I wolny pasek był chyba szerszy. Może nazwa faktycznie nietrafiona, ale rozumiem, że pytania językowe mają priorytet. - 11 lat temu
knorwid - Trafiłem na Twój post 2 dni temu i wtedy było to jak jest, widać 3 dni temu było inaczej.
Kurcze, ciekawe ile dni minie, zanim przestanę lecieć kursorem w prawy górny róg by zrobić powtórki. Póki co mnie to w.. znaczy denerwuje. Czcionka (chyba Tahoma) jakoś też ;)
P.S.) Dobrze, że zrezygnowano z Rekomendacji na głównej stronie profilu, mnie nie zdarzyło się z tego skorzystać.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Otus - Najlepiej mieć jedno okno w przeglądarce otwarte na powtórkach. :)

Pojawiła się informacja o edycji postów. Super.
- 11 lat temu
knorwid - Na Profilu powtarza się 2 razy odnośnik do ustawień - jeden warto wyrzucić.
Kurcze @Otus, chyba mieliśmy dotąd inne wersje, bo info o edycji postów miałem już ... dość długo. Hm...
Tak, będę musiał otwierać osobną zakładkę na powtórki. Dobrego popołudnia!
- 11 lat temu
Otus - Haha, możliwe, że faktycznie nie zauważyłem, ale jak już pisałem forum w obecnej formie bardzo źle mi się czyta i wszystko mi się zlewa. Grunt, że jest :) W takie dni jak ten życzy się chłodnego popołudnia. :D - 11 lat temu
knorwid - Wierz mi, znam takich, którzy wcale nie narzekają na ten upał. Nie należę do nich. 'Dobre' było bardziej uniwersalne :p
(Dla mnie za dużo jest przyklejonych wątków - 3 widoczne by wystarczyły.)
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki