ZALOGUJ SIĘ

Jak walczyć ze "słomianym zapałem"?

11 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
W jaki sposób zmotywować się do nauki ? Zaczynam a później się nudzę i jestem nie zadowolona z materiałów do nauki. Szukam nowych narzędzi do nauki, zaczynam a później znowu mam dość.
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 7

proponuje, nie przerabiać zbyt dużo materiału na raz, lepiej się uczyć małymi krokami i często wracać do nauki :) zauważyłem, że u mnie duża ilość dodanych powtórek na początku zaczyna szybko zniechęcać xD
luk4s
grazia0032 - proponuje parę razy dziennie zaglądać i zaczać coś nowego,znowu i wracać a jak nie to znowu coś innego i tak aż do skutku sprawdziłam na 99,9% pozdrawiam - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za radę. Faktycznie na naukę języka poświęcałam do tej pory więcej niż dwie godziny dziennie. Skrócę ten czas i wtedy powinno być lepiej.
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam podobny problem: zrywy kilkugodzinne, potem 'przestój' kilkudniowy. Mnie motywują różne materiały: jakies filmiki na YT, bajki na Mp3, coś, co nie jest związane z typową nauką.
A
ania12345678

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja dla oderwania sie czasem zaglądam tutaj, sa fajne i filmiki i krótkie historyjki a wszystko na wesoło i przyjemnie:) pozdrawiam:)
http://www.jezyk-niemiecki-blog.com/2010/03/15/pajak-ktory-oszalal-oraz-jezdzace-kolo-niemiecki-na-wesolo/
ania1209

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

BARDZO fajny blog :) A może ktoś znalazł podobny w j.angielskim ? Mnie się jeszcze nie udało.
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

spróbuj ustawić sobie relaistyczne, ale zarazem ambitne cele i wyznacz sobie jakieś małe nagrody za spełnienie tych celów - np. wyjście do kawiarni, basen, masaż, sauna etc.
S
slonia

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Spróbuj z systemem pomodore! Na 25 min myślę, że jesteś w stanie się skupić i poświęcić nauce. Ja tak robię, od jakiegoś czasu i wszystko robię ze stoperem w ręce, a dokładniej z aplikacją na tel.

Pozdrawiam,
Myga
M
MMyga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki