ZALOGUJ SIĘ

jakiego czasu użyć w zdaniu :Szalałam na punkcie kaczora Donalda kiedy miałam 6 lat. ???

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
jakiego czasu użyć w zdaniu :
Szalałam na punkcie kaczora Donalda kiedy miałam 6 lat.

past simple ??
pswiezek
Poziomek - Albo konstrukcji used to - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Skasowałam moją poprzednią odpowiedż,gdyż dostałam minusa i pomyślałam sobie,że moja odpowiedż wprowadza w błąd.Na koniec zadałam pytanie czy nadal lubisz kaczora Donald a Ty odpowiedziałaś,że tak.Troszkę zmodyfikuję moją odpowiedż jeśli nadal lubisz tę postać to zdanie powinno być użyte w Present Perfekt.Gdyby to szaleństwo trwało tylko w dzieciństwie to jak najbardziej należałoby użyć used to.Used to to tzw czasownik ułomny i ma tylko formę w czasie Past Simple.Wszystkich innych form mu brakuje.Używamy tego czasownika do opisania powtarzającej się ,już nieaktualnej czynności i stanów przeszłych.Tak więc na zadane przez Ciebie pytanie powinna paść odpowiedż z konstrukcją used to po Twoim dopisku, że nadal lubisz czas Present Perfect .Dzięki Twojemu pytaniu nowa wiedza została w mojej głowie.Dziękuję.:)
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
pswiezek - dzięki ;) - 11 lat temu
quantum137 - Tutaj nie można zastosować Present Perfect. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ipon, wydaje mi się, że niepotrzebnie się tłumaczysz.Zdanie samo w sobie(pomijając fakt, że wiesz więcej na ten temat od autora) sugeruje użycie "used to".Gdyby było sformułowane w ten sposób "od szóstego roku życia szaleję na punkcie kaczora Donalda", wtedy możemy rozmawiać o tym jaki stosujemy czas.
wacek6713

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki