ZALOGUJ SIĘ

Mówimy "go over the bridge", czy "go across the bridge"?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
w google-ach znalazłem obie formy poprawne

W diki i collins forma: go across the bridge - jako poprawna

W MDK uczą, że go across the bridge - poprawna
W szkole, że go over the bridge - poprawna

Kto ma rację?
bo syn dostał 'pałę' za użycie formy: go across the bridge
marc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Obie możliwości są poprawne.

pzd!
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przyzwyczajenie nakazuje tłumaczyć "over" jako: nad, ponad. W "diki" mamy jednak przykład tłumaczenia jako: przez (np. rzekę). "Across" mi również bardziej pasuje do tłumaczenia przejścia przez most :) Pozdrawiam.
W
Wiesia55
quantum137 - Nie można tego tłumaczyć przyzwyczajeniem, pierwszy przykład z brzegu over here.
Słówko over występuje w niezliczonej ilości zwrotów i konstrukcji.
pzd!
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

pała niesprawiedliwa- across znaczy przez, poprzez i jak najbardziej przechodzimy przez most :)
M
MalwinaM
marc - Co do pały, to nie ma zmiłuj. Nauczycielka tłumaczy się, że tak ma w odpowiedziach dla nauczycieli i żadne wydruki ze słowników Collinsa i Oxford ją nie interesują :-(
Dzieciak chodzi jeszcze do MDK na angielski i uczył się scenki gdzie było go across the bridge.
- 11 lat temu
efogt - Ja się tak zastanawiam, skąd właściwie dziecko ma widzieć która z dwóch poprawnych możliwości została umieszczona w odpowiedziach dla nauczycieli? Skoro są dwie możliwe to z tych dwóch powinna być jedna do wyboru. Przecież nikt kto zna obie poprawne możliwości duchem świętym nie jest aby domyślić się którą właśnie wybrać. To jakaś bzdura. To tak jakby umieć czytać w myślach tego co układał odpowiedzi do pytań:) Skąd mamy wiedzieć czym się kierował właśnie w danym momencie? Dlaczego podał 'over the bridge' a nie 'across the bridge'? Takim sposobem może przynieść jeszcze nie jedną pałę, zupełnie za darmo:) - 11 lat temu
efogt - No chyba że to 'over the bridge' powinno wynikać z przerobionej lekcji na ten temat, gdzie nie zostało poruszone to drugie zagadnienie. Pani nauczyciel nauczyła 'over the bridge' ponieważ taki ma materiał do nauczenia to i w odpowiedzi zostało uwzględnione tylko 'over the bridge' ponieważ tak wynika z tego co nauczyła dzieci na lekcji. A że dziecko chodzi i się dokształca i tam gdzie się dokształca nauczyło się dwóch form do wyboru to już nikogo nie obchodzi. Pani chyba sztywno trzyma się ustalonego materiału:) No bo innego wytłumaczenia nie ma. Czyli odbębniłam swoje i idę do domu......Rzeczywiście pedagogiczne podejście.
Ktoś widzi to inaczej?
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
MalwinaM - bardzo to źle świadczy o nauczycielce.nie wiem w której klasie syn , jakby kończył szkołę i po wystawieniu ocen by było..to...bo z tym to już tylko do dyrektora można iść ,ze zatrudnia nieuka, bo 'to go across' należy do ,że tak powiem, bazy podstawowej wiedzy - 11 lat temu
Otus - To mi przypomniało jak w podstawówce dostałem 2, bo dobrze rozwiązałem zadanie przy pomocy wzoru z książki, a nie takiego jak nam podała nauczycielka. - 11 lat temu
bird - Ciekawe czy szkolni katecheci też stawiają dwóje za inne, niż narzucone i jedynie słuszne odpowiedzi... Które na dodatek nie mają żadnego naukowego potwierdzenia. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Poziomek - ^Dla wiary wymagasz naukowego potwierdzenia? Za 1 zły przykład dostał 1?? Te same pretensje mógłbyś mieć do prywatnej szkoły dlaczego nie podała drugiej możliwości. Na lekcjach i w książce było pewnie przerabiany 1 przykład, a nauczyciel się trzymał odpowiedzi z klucza danego wydawnictwa. Jak to jest,że chłopak się uczy z Tobą, w szkole prywatnej i zwykłej i dostaje kolejną jedynke - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety to była już kolejna pała z angielskiego i dzieciakowi zabrałem smartfona, że się nie uczy i dostał szlaban na wszelkie przyjemności. W końcu to 6 klasa i uczy się angielskiego ze mną i na dodatkowych korepetycjach. Poszedłem do nauczycielki i porozmawiałem z nią przy okazji pokazała mi testy jakie pisał. I co się okazało, według mnie chłopak pisał poprawnie, ale nauczycielka stwierdziła, że to jest nie poprawnie. Wziąłem testy i zacząłem sprawdzać ze słownikami Oxford, Collins i diki. Poszedłem też do dobrej nauczycielki z MDK. I niestety nauczycielka uczy ich źle. Wszędzie w słownikach są odpowiedzi jakie podawał mój syn.
Musiałem przeprosić syna, oddać mu telefon i ma swoje rozrywki.
Co zrobić jednak ze szkołą? Dyrektorka nie przyjmuje do wiadomości moich uwag. Sama nauczycielka twierdzi, że tak ma w materiałach dla nauczycieli. Czyżby ktoś w ministerstwie oświady napisał takiego knota?
marc
Otus - Ministerstwo nie pisze podręczników tylko zatwierdza podstawy i potem je recenzuje i zatwierdza do użytku. Pewnie się uczą z jakiegoś podręcznika, który poleciła im nauczycielka. Nie ma w nim nic na ten temat? Jak kobieta w idzie w zaparte to już tragedia. Zawsze możesz uderzyć do kuratorium. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki