ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego w tym zdaniu jest przedimek ('an' ) przed equal?

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Zdanie z lekcji:

He always treated me as an equal.

I czy w zdaniu z lekcji: 'It doesn't look the same as yours' można(lub trzeba?) zastosować również 'like'? Przyznaję że nie do końca rozumiem zastosowanie 'as' w tym zdaniu zamiast 'like'. Zmieniło by to sens zdania?
E
efogt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Jest zastosowane 'an', ponieważ 'equal' rozpoczyna się na samogłoskę.
W drugiej części pytania: użyto tutaj 'as' ponieważ porównuje się tutaj dwie rzeczy, w tym przypadku nie można użyć 'like', ponieważ jest tutaj 'the same'. Zdanie z 'like' wyglądałoby tak: It doesn't look like yours.
magdawell7
efogt - Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

'It doesn't look the same as yours' - z tego co wiem, to 'the same' używa się 'as':
"I've got the same question as yours".

Co do 'an equal' to nie jestem pewien, ale może chodzi o to, że w domyśle jest 'one':
"He always treated me as an equal(one)". - Ale tylko strzelam
V
voio
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
efogt - Też sobie pomyślałam że jest w domyśle coś w tym sensie. Ale tak samo jak Ty nie wiem czy to dobry trop...? - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A jednak "equal" to również rzeczownik. W dodatku policzalny. Stąd "an".
I nawet nie musi być nic w domyśle.

http://www.ldoceonline.com/dictionary/equal_3

:)
askawska
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
efogt - Dzięki. DIKI tego nie podaje. Podaje że to czasownik i przymiotnik a o rzeczowniku milczy. Pozdrawiam. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
askawska - Myślę, że warto to zgłosić do uzupełnienia - skoro w lekcji pojawia się przykład z użyciem rzeczownikowym... - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
efogt - Dobry pomysł. Zaraz to zrobię poprzez link na dole 'Zgłoś błąd'. - 11 lat temu
askawska - Ten link nazywa się od jakiegoś czasu dyplomatyczniej: "zgłoś problem". :) - 11 lat temu
efogt - Masz rację, teraz to zauważyłam:) Już zgłosiłam do uzupełniania to słowo.
Pozdrawiam.
- 11 lat temu
askawska - Ja też pozdrawiam :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki