ZALOGUJ SIĘ

Past Perfect continuous -Dlaczego pomijamy "being" w zdaniu: We had been in Las Vegas?

12 lat temuostatnia aktywność: 12 lat temu
M
magdapich

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

podane zdanie nie zawiera informacji o czasie podanej czynności, ani kiedy się skończyła
to jest po prostu informacja, że on był w Las Vegas przed jakąś inną czynnością podaną w czasie teraźniejszym prostym
poza tym "been being" brzmi głupio i nigdy nie spotkałem się z taką formą
Bilberry
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem dlatego iż czasownik 'to be' tak jak np: czasownik 'to know' nie jest czasownikiem akcji, tzn, nie funkcjonuje z końcówka 'ing'. Czasownik 'to be' to czasownik statyczny dlatego zdanie musi pozostać w tej formie którą podajesz. Tak samo w czasie Present Perfect Continuous (łatwiej mi to wytłumaczyć na tym czasie ponieważ dopiero co się z nim zapoznałam):
- I've been here since 12 - użycie tutaj "I've been being" jest błędem, zdanie musi pozostać tak jak podałam Ci w pierwszym przykładzie ponieważ jak już pisałam czasownik "to be" nie jest czasownikiem dynamicznym - akcji.
- I've been working for 2 hours- tutaj 'work'- "pracować" jest czasownikiem akcji więc może wystąpić z końcówką 'ing'
- I've known you since 2000 - analogiczna sytuacja jak w pierwszym przykładzie, nie możesz tutaj zastosować I've been knowing ponieważ czasownik 'know' nie jest czasownikiem akcji ale czasownikiem statycznym którego nie używamy z końcówką 'ing'.

I tak samo jest z twoim zdaniem które jest w czasie Past Perfect Continuous w którym to czasie nie używamy czasowników statycznych takich jak: to be , to know, to agree, to appear , itd.
W czasach ciągłych z końcówką 'ing' używane są tylko czasowniki dynamiczne takie jak: to work, to go, to do, itd.

Mam nadzieje że dobrze to wytłumaczyłam.
E
efogt
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W czasie Past Perfect "to be" . "Had been being" jest wyrażone najczęściej po prostu "had been". Nie oznacza to, że had been being nie występuje wcale, występuje on w stronie biernej.
np. Ten rower nie był używany, zanim go dostałeś.
"The bike hadn't been being used before you got it." (zdanie z eTutor)

W czasie Present Perfect występuje także forma "has been being" ale w formie biernej. Jest ona jednak bardzo żadko stosowana.

Podobnie ma się to do czasu future
Nasz obiad będzie przygotowywany przez mamę między 1 a 2.
"Our dinner will be being prepared by our mother between 1 and 2 o'clock."
mceo
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak jak wytłumaczyli już wyżej inni użytkownicy, czasownik "to be" jest czasownikiem statycznym, więc rzadko przyjmuje formę ciągłą, a w czasie Past Perfect Continuous rzeczywiście brzmi wręcz sztucznie.
K
k.stencel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki