ZALOGUJ SIĘ

Uczyć się systematycznie - jak rozwiązywać wybór ćwiczeń

2 miesiące temuostatnia aktywność: 2 miesiące temu
Proponują na 15 minut dziennie. Jest to jakiś konkretny pomysł. Taka bazowa zasada.

Moim celem jest postęp we władaniu językiem. Zawsze mi się wydawało iż jakieś podstawowe zdolności do nauki posiadam. Im dalej w las jednak mniej mam zaufania do zdolności.

Zastanawiając się nad nauką, coraz więcej słucham prostych opowiadań. Uważam, że jest to dla mnie z pożytkiem, oraz bez frustracji: 1. nie ma frustracji bo rozumiem bez stresów i bólów, tekst 2 dobrze opanowuję bazowy akcent wyrazowy ( jest on stały) 3. przypominam sobie bądź się uczę zapisu fonetycznego, ortograficznego, podziału wyrazów na sylaby
Wreszcie nie można się uczyć jednorazowo tz. każdy wyraz powtarzam kilkakrotnie, każdą frazę tak samo, to samo dotyczy powtarzania zdań. Jest to najprostsza metoda uczenia się mówienia. To jest taka pasywna metoda nauki mówienia, zaczynam ją coraz bardzej cenić.

Potem proste teksty trenuję na shadowing i copying ćwiczeniach. Wreszcie czytam tak przepracowane teksty głośno. Przynosi to razem niezłe rezultaty.
Może macie jakieś uwagi do moich zapisów.
abmmichal
Konwalia-Majowa - Bardzo dobra metoda. Powtarzanie za lektorem plus spokojne rozwijanie słownictwa i gramatyki to także mój sposób na naukę. - 2 miesiące temu
abmmichal - nie spodziewałem się takiego poparcia - pomogliście mi. - 2 miesiące temu
problemat - ja mam zasadę, że codziennie robię swoja dawkę słówek (ok. 20-40 minut w zależności od okresu), teraz jeszcze lekcję na etutor i potem już stricte naukowego nic. Natomiast czasem poczytam książkę, czasem czegoś poszukam na necie w języku, którego się uczę, czasem pogram w grę w tym języku. ale na pewno nie poświęcam więcej czasu na ślęczenie i zmuszanie się do czegokolwiek. Jednego języka już się tak bezproblemowo nauczyłem (angielski), właśnie jestem na etapie chwytania drugiego (niemieckiego). - 2 miesiące temu
abmmichal - problemat- szczerze gratuluję - - 2 miesiące temu
problemat - nie wiem czy jest czego... w porównaniu z niektórymi tutaj, wypadam bardzo blado, jak obibok co najmniej. Jedyne co, to mogę pochwalić się systematycznością, bo nie odpuściłem ani dnia od kilku dobrych miesięcy (a w 2023 roku chyba tylko 2 dni wtopiłem!). - 2 miesiące temu zmieniany: 2 miesiące temu
Chelsey - Komplementy zawsze się przyjmuje, inaczej obraża się komplementującego ;) - 2 miesiące temu
adrianna.wu - @problemat Każdy z Was dysponuje innymi predyspozycjami, czasem, preferowaną formą nauki, dlatego porównywanie się nie jest wskazane. Najważniejsze, aby nauka sprawiała satysfakcję i aby doceniać drogę, którą przeszliśmy - zauważać postępy. Zatem jak wspomina @Chelsey tak i ja zachęcam do przyjmowania dobrego słowa, tym bardziej od wprawionego w boju nauki języków @abmmichal. - 2 miesiące temu
problemat - W takim razie przyjmuję, dziękuję i korzystam z blasku pochwał! :D - 2 miesiące temu
Chelsey - I tak trzymać! :) - 2 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki