ZALOGUJ SIĘ

Propozycja zmian w systemie monet i nagród

7 miesięcy temuostatnia aktywność: 6 miesięcy temu
Cześć!

Mam pytanie do Was, jako społeczności oraz do twórców, czy istniałaby szansa na dodanie monet za powtórzone lekcje?

Obecnie wygląda to tak, że "premiowane" jest zwalnianie tempa nauki czyli maksymalnie można uzyskać 50 monet dziennie. Jeżeli ktoś ma więcej czasu i chciałby nadgonić materiał to traci monety.

Widzę proste rozwiązania, które byłyby fair wobec użytkowników:
1) dodanie punktów za powtórzone lekcje, za które wcześniej nie otrzymało się monet (dla programisty to kilka minut pracy w kodzie).
2) zwiększenie ilości punktów na dzień np. z 50 do 100.
3) dodanie po 5 punktów za każdą powtórzoną lekcję.

Pewnie są jeszcze inne rozwiązania, więc zapraszam do dyskusji.
M
mojakopia
adrianna.wu - Dziękujemy za sugestię :) - 6 miesięcy temu
mojakopia - Mógłbym prosić o weryfikację tematu, jak działa to aktualnie? Część osób ma przyznawane monety za powtórzone lekcje, u mnie to niestety nie działa. Jak rozwiązać problem? - 6 miesięcy temu
adrianna.wu - Maksymalna dzienna liczba monet za wykonane lekcje to 50 (czyli 5 wykonanych lekcji). W przypadku wykonania 6 lekcji (nadprogramowej) nie zostaną przydzielone dodatkowe monety tego dnia. Jednak można je otrzymać następnego dnia wystarczy wejść w tę lekcję jutro i wykonać ponownie ostatni element, aby otrzymać monety.

Limit monet istnieje dlatego, aby celem Użytkowników była nauka sama w sobie, a nie zdobywanie monet. Tym bardziej, że nadmiar nauki może przynieść odwrotne skutki od zamierzonych. Nie chcemy, aby Użytkownicy byli przemęczeni, czy znużeni od nadmiernego wysiłku. Decyzja o długości nauki, liczbie wykonanych lekcji i powtórek jest indywidualną decyzją każdego z Użytkowników.
- 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

A próbowałeś powtórzyć lekcje za którą nie dostałeś monet w innym dniu, kiedy jeszcze nie wykorzystałeś limitu punktów? Moim zdaniem powinny dojść. Ewentualnie możesz zostawiać niedokończoną lekcje i odbierać za nią punkty w innym dniu.
Agatkosprobuj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zresetowanie lekcji i ponowne jej wykonanie w innym dniu niestety nie dodaje monet. Dokończenie w innym dniu jest ciekawym pomysłem, ale nadal to półśrodek z uwagi na testy z danego działu. Czy mógłby ktoś zweryfikować na swoim koncie?
M
mojakopia
darkobo - Testowałem. Albo zostawiasz ostatnie ćwiczenie z danej lekcji i robisz je w innym dniu, albo powtarzasz ostatnie ćwiczenie z danej lekcji w innym dniu - oczywiście w dniu, w którym jeszcze nie został przekroczony limit. Działa w obu przypadkach (przynajmniej działało ;) ). - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie sprawdziłem drugi sposób, u mnie niestety nie działa. Pytanie jak u pozostałych osób?
M
mojakopia
darkobo - Może za tę lekcję już jednak zostały wcześniej dopisane monety? - 6 miesięcy temu
Agatkosprobuj - Mi też zawsze działało powtórzyć ostatnie ćwiczenie z lekcji, za którą nie dostałam wcześniej punktów, oczywiście w dniu, w którym nie został jeszcze wykorzystany limit. - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sprawdziłem i u mnie to niestety kompletnie nic nie daje, nadal nie otrzymuję monet. Jesteście pewni, że działa to nadal?
M
mojakopia
Agatkosprobuj - Niestety nie mogę tego teraz sprawdzić, bo 6 lekcji w jeden dzień na moim poziomie nie zrobię:/
Chyba że wykupię kurs dirty english to sprawdzę, ale to jak znajdę trochę więcej czasu:)
- 6 miesięcy temu zmieniany: 6 miesięcy temu
mojakopia - Super, dziękuję! - 6 miesięcy temu
Agatkosprobuj - Wreszcie znalazłam czas i zrobiłam wczoraj 6 lekcji. Po ostatniej wyświetlił mi się (prócz standardowego "ukończyłeś lekcj" itd) komunikat na dole strony: "Wykorzystałeś dzienny limit liczby monet przyznawanych za wykonaną lekcję. Wejdź w tę lekcję jutro i wykonaj ponownie ostatni element, aby otrzymać monety." Dzisiaj ponownie zrobiłam ostatnie zadanie z tej lekcji i otrzymałam za nią 10 monet. - 6 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Takie rozwiązanie, by za powtórzenie, lekcji, ćwiczenia itd. otrzymywać punkty - samo liczenie jest prostsze, a punkty są za pracę.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki