ZALOGUJ SIĘ

'Słówka dodane do powtórek' problem.

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Dlaczego tylko część nowo dodanych slówek (może 70%) pojawia się potem w powtórkach i grach 'krzyżówka' 'wisielec'. Próbowałem dodawać je do 'Twoje słówka' na inną moją listę a nawet na kilka innych list ale bez skutku. Czy jest jakiś sposób żeby * wszystkie* dodane słówka brały udzieł w powtórkach?
D
dino64
adrianna.wu - W grze Wisielec wykorzystywane są hasła przypisane do odpowiedniej kategorii dla list słówek dostępnych na platformie, dlatego mogą się one powtarzać podczas rozgrywki.
Natomiast w krzyżówkach pomijane są słowa, które nie pasują do danej partii, aby było możliwe ułożenie odpowiednich haseł.

Aby urozmaicić bazę słów w grze, zachęcamy do dodania podczas lekcji nowych elementów do powtórek lub wybrania w grach innej kategorii niż "Tylko słówka dodane do powtórek", na przykład zakres z określonego poziomu zaawansowania lub tematów (w przypadku gry Wisielec).
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Wszystkie dodane słówka do powtórek trafiają do modułu, ale aby się tam znaleźć muszą zostać ocenione, czyli nie mogą być w grupie nowych elementów. Nowe elementy to te pokazane w nawiasie, one czekają, aż je przejrzysz i ocenisz "Źle"/"Średnio"/"Świetnie"- dopiero po ocenie trafiają do głównego modułu powtórek i algorytm w zależności od oceny dobiera im datę kolejnej powtórki.
Co do gier i wybrania w nich słówek "tylko dodanych do powtórek" - nie mogą w nich pojawiać się wszystkie słówka, bo do powtórek dodajesz różnorodne elementy - słówka, zdania przykładowe, elementy gramatyczne itd. Dodatkowo mogą one mieć przypisane nagranie lub nie, tak samo z obrazkiem, dodatkowo mogą być hasłami z dużą liczbą znaków co uniemożliwia ich prawidłowe wyświetlenie w danej grze.
Podsumowując: w module powtórek są wszystkie słówka, które tam dodajesz (ale muszą być przynajmniej raz ocenione), w grach pojawiają się tylko te, które spełniają wymogi danej gry.
marta.kopa
Pracownik eTutor
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie całkiem jest tak. Podam na przykładzie:1- wyraz 'fey'- nie pojawia się ani w powtórkach ani w grach; 2-wyraz 'khazi' pojawia się w grach i powtórkach (czytam ostatnio kryminalną powieść i stąd ten wyraz). Oba wyrazy były tak samo zapisane.
dino64
D
dino64
marta.kopa - dino64 podążaj ścieżką: Powtórki > menu 3 kropki > Elementy w powtórkach > Elementy dodane do powtórek
u góry strony jest wyszukiwarka słów, możesz wpisać i sprawdzić oba te wyrazy, gdzie się znajdują (w których powtórkach i ile powtórek mają za sobą, jaką ocenę im dałeś i kiedy jest zaplanowana następna powtórka). Słówka bardzo ciekawe - zawsze warto znać slang ;)
- rok temu
dino64 - Dziękuję za wyjaśnienia. Rzeczywiście wszystkie słówka są w głównym module powtórek. Szkoda że takie wyrazy jak ten nieszczęsny 'fey' nie mogą brać udziału w grach. Thank you again. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Osobiście poddałem się w zrozumieniu i stosowaniu tych niuansów.

nie myślę o stratach w moich postępach nauki vocab oraz grammar. smutno mi że napisałem gorzko.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki