ZALOGUJ SIĘ

🟠 [Temat miesiąca z eTutorem] Podsumujmy Wasze wrażenia z nauki języków z eTutorem w 2022 roku! 🎉

zmodyfikowany: 10 miesięcy temu
🤓💭 Z okazji zbliżającego się początku roku, który niezmiennie pozostaje czasem podsumowań i formułowania postanowień na kolejne 12 miesięcy, chcemy Was zachęcić do przyjrzenia się temu, jak w 2022 roku wyglądała Wasza nauka z eTutorem.

⭐ Jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych obserwacji i spostrzeżeń! Szczególnie w świetle pojawienia się poziomu B1 kursu hiszpańskiego, premier kursów włoskiego i francuskiego na poziomach A1 i A2 i związanych z nimi słowników Diki oraz takich zmian na platformie, jak m.in.: odświeżenie wyglądu spisu tematów i lekcji czy dodanie opcji spowalniania i przyspieszania nagrań.

Podrzucamy kilka punktów zaczepienia na start:
💡 Na rozwoju jakich umiejętności językowych skupiał_ś się w tym roku? Jak wspierał Cię w tym eTutor?
🙌 Co uważasz za największy sukces w nauce języka?
⛰️ Co było dla Ciebie największym wyzwaniem w nauce?
🧡 Które funkcje eTutora należą do Twoich ulubionych?
😲 Czym w tym roku zaskoczył Cię eTutor?

Daj nam znać w komentarzu, jak to wygląda w Twoim przypadku 🔽
kamila.zet
Pracownik eTutor
piotr.grela - Mam nadzieję, że i w 2023 roku będę mógł się uczyć angielskiego na Etutorze, chyba, że będzie, mój: "kick the bucket". - rok temu
kamila.zet - Życzymy dużo zdrowia w nadchodzącym roku i obyś mógł się uczyć z eTutorem 100 lat! :) - rok temu
abmmichal - piotrze, oby to kopnięcie wiadra ( wola) były systematycznie odrzucane, - rok temu
abmmichal - piotrze, oby to kopnięcie wiadra (wola) były systematycznie odrzucane, przez kandydata który miałby kopaç ( przypuszczenie, czyli subjonctive?) - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

PS Na początku stycznia planujemy dla Was małe mailowe podsumowanie 2022 roku, z którego dowiecie się chociażby, który wpis blogowy był najpopularniejszy i który quiz wykonaliście najwięcej razy :)
kamila.zet
Pracownik eTutor
KBmonika - Niemiecki :P niby zrobiłam cały kurs a1 i..... dzisiaj ponownie kończe.
Jest on małym repetytorium i usystematyzowaniem, w moim wypadku, bez praktyki. Przyznam się rośnie moje ego, gdy robiąc coś drugi raz i pamietając, ze musiałam notować by przejśc, teraz wpisuje. Wspomagam się youtubem, innym portalem i tiktokiem. Ale to praktyka czyni mistrza.
Powodzenia.
Nienawidzę zadań, typu napisz notakę, skoro i tak nikt jej nie sprawdzi.
- rok temu
kamila.zet - O, w końcu głos kogoś, kto uczy się niemieckiego :) Brawo za ponowne podejście do poziomu A1. Takie powtórki mają wielką moc :)

Mówisz, że bez praktyki? Masz na myśli to, że brak Ci okazji do wytestowania swojej wiedzy np. w konwersacji po niemiecku czy pracując po niemiecku?
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja w tym roku zacząłem naukę włoskiego :)
karol.k
Pracownik eTutor
kamila.zet - Anch'io! :) Ja też :) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

💡 Moja przygoda z eTutorem - zarówno w roli uczącego się, jak i pracownika eT - zaczęła się tak naprawdę całkiem niedawno, bo w okolicach sierpnia 2022 :) I nie ma co kryć, że do połowy 2022 mój kontakt z angielskim ograniczał się do oglądania Netflixa, czytania anglojęzycznych artykułów, realizacji anglojęzycznych kursów online czy dogadania się podczas wyjazdów zagranicznych. Dlatego na początku skupiłam się na określeniu tego, na jakim poziomie znajomości języka jestem obecnie; co ogarniam, a gdzie mam wyraźne braki. Moja nauka polegała w dużej mierze na wykonywaniu lekcji na danym poziomie języka zgodnie z tokiem kursu, powtórkach i urozmaicaniu uczenia się lekcjami specjalnymi, quizami i lekturą bloga.

🙌 Jeśli chodzi o pozytywy, to podczas oglądania anglojęzycznych filmów i seriali coraz częściej wychwytuję ciekawe potoczne zwroty, sprawdzam ich znaczenie w słowniku Diki i dodaję do powtórek :)

⛰️ Wyzwaniem jest zdecydowanie powstrzymanie się przed łapaniem zbyt wielu srok za ogon. Już wiem, że nie jestem w stanie realizować w sensownym tempie i z dobrymi efektami aż 3 kursów: angielskiego, włoskiego i francuskiego ;)

🧡 Cenię sobie integrację ze słownikiem Diki, aplikację mobilną, forum, system powtórek.

😲 Największe zaskoczenie to premiera kursów włoskiego i francuskiego. Francuskiego uczyłam się kiedyś w szkole podstawowej i chętnie do niego wrócę. A znajomość włoskiego to moje marzenie, które mam nadzieję, że z kursem eTutora uda mi się przekuć w rzeczywistość :)
kamila.zet
Pracownik eTutor
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Sie ma Kamila.zet, A ja aktualnie poprawiam moją gramatykę in English, abo bardzo się wstydzę mojej niepoprawności. Ja, od kilku miesięcy 2022, jestem pasjonatem słuchania darmowych koncertów muzyka pianisty Jasona Colemana z Tennessee. ON cyklicznie co Niedziela o godz. 23.00 daje wspaniałe koncerty na Facebooku. www.jasoncolemanmusic.com
Udzielam się na "chacie" i otrzymuję w nagrodę serduszka. ON grywa znane przeboje minionej epoki w bardzo przyjemny sposób do posłuchania i również dla nauki. Warto posłuchać również JEGO am.-angielskiego w komentarzach. A dnia 31.12.2022 wystapi w "Grand Ole Opry" o godz. 7PM, Tj. w Polsce do posłuchania o godz. 2.00 w nocy , w Nowy Rok 2023. I ja polecam serdecznie, z głębi serca, RAD bym posłuchać ale nie wiem czy będzie dostępny na Facebooku?
Mam już wiele zakupionych CD od Jasona Colemana, warto! Serdecznie pozdrawiam, Szczęśliwego Nowego Roku 2023! Jerzy z Wrocławia.
jerzy_pozoga
rok temuzmieniany: rok temu
jerzy_pozoga - Diki- ja, jestem stałym pasjonatem krzyżówki "Wordsmith". W przedziale jednego roku zanotowałem w pamięci ponad 500 słów NIE znajdujących sie w DIKI. Dawniej, wielokrotnie przesyłałem nowe, nieznane słówka do redakcji Etutora z poprawnymi opisami z Internetu. A dzisiaj "leniwy", abo za dużo szukania w Internetowej wiedzy.
........................
Rozmówki- bardzo podobają mi się proste, klarowne , średnim tempem B1, wg wzoru z B.C. Canada oraz z Jasona Colemana z Tennesee. Polecam posłuchać prof. Lara Boyd > After watching this, your brain will not be the same | Lara Boyd | TEDxVancouver. Pozdrawiam.
- rok temu zmieniany: rok temu
kamila.zet - Trzymam mocno kciuki za pracę nad angielską gramatyką :) To spore wyzwanie!

Jasona Colemana nie znam, ale dziękuję za polecenie :) Mam sentyment do takich dźwięków - będąc w szkole muzycznej grałam na pianinie czy fortepianie codziennie. Teraz głównie słucham dźwięków fortepianu przy pracy. Przy okazji ze swojej strony mogę polecić pianistę Ludovico Einaudi.

Pięknie dziękujemy za wszelkie nowe słówka zgłoszone do słownika Diki! I również życzę Szczęśliwego Nowego Roku! :)
- rok temu
jerzy_pozoga - Do Kamila.zet- Dzięki serdeczne za podpowiedź, Mr Ludovico- wspaniały kompozytor, słuchałem z głębią wyobraźni mej duszy. Mr Jasona potrafię w części partii powtórzyć a Mr Ludovico już NIE! Dwoje wspaniałych pianistów - dwa wielkie kontynenty. W nocy sylwestrowej NIE miałem łączności z koncertu Mr Jasona.😢 Dosiego Roku! - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie najbardziej zaskoczyły nowe języki :)
Fajne na pewno były lekcje wideo.

Nie mam dużych sukcesów w tym roku na platformie, postaram się bardziej w 2023!
K
kudi13
kamila.zet - kudi13, wystartował_ś z nauką, któregoś z naszych nowych języków? :)
Super, że korzystasz z lekcji specjalnych! Masz swoją ulubioną?

Trzymamy mocno kciuki za Twoją motywację i życzymy owocnej nauki w 2023! W razie jakichkolwiek pytań czy potrzeby podpowiedzi co do planowania nauki czy funkcjonalności platformy - pisz śmiało na forum :)
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja najbardziej w 2022 roku skupiałem się na powtórkach słów i zdań, żeby zniwelować górkę skumulowanego materiału, który nawarstwił się w czasie przerabiania kursu na poziomie C1. Jeszcze nie udało mi się go całkowicie przerobić i włączyć do systemu powtórek eTutor, ale już niedługo dam radę tak zrobić.

Moja metoda nauki jest specyficzna. Napotkane zdania z eTutora (lub z Diki) powtarzam kilkakrotnie: tyle razy, aby opanować je pamięciowo. Następnie trzy razy mówię zdanie z pamięci, na koniec jeszcze czytam to zdanie razem z nagraniem lektora oraz czytam tłumaczenie polskie. I tak to się powtarza z kolejnymi napotkanymi zdaniami.

Przez to, że spędzam więcej czasu (opanowanie pamięciowe i trzykrotne powtórzenie z pamięci) na powtórkach zdań, w rankingu użytkowników - w kategorii przerobionych powtórek - mam niską pozycję. Cały proces przerabiania powtórek jest wolniejszy, ale za to dokładniejszy.

Lubię też i często stosuję naukę z gier językowych: pisanie dyktowanych zdań. To, że pamięciowo opanowuję zdania z kursu, znacznie przyspiesza pisanie zdań ze słuchu. Tak więc w kategorii pisania dyktowanych zdań w łatwy sposób mogę wejść do najlepszej czterdziestki ujętęj w rankingu użytkowników eTutor.
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu
kamila.zet - Dałeś świetny przykład tego, że eTutor wraz z Dikim to narzędzia, które można dostosować do swojego stylu nauki, do swoich potrzeb. Myślę, że to przydatna uwaga dla początkujących Użytkowników. Dzięki za to!

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że zaglądasz do rankingu użytkowników - czy to na jakiej pozycji w rankingu jesteś w danej kategorii wpływa na Twój plan nauki? Jest dla Ciebie sygnałem, że może warto nad czymś popracować?

Moim zdaniem gra "Dyktowanie słówek" (https://www.etutor.pl/game/dictation-words) jest świetna dla osób, które sporo rozumieją ze słuchu, ale nie mają pojęcia jak zastosować dane słowo w piśmie, nie wiedzą jak je poprawnie zapisać.
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakiś czas temu zwracałem uwagę na ranking. Teraz bardziej patrzę na swoje indywidualne osiągnięca i możliwości, by naukę dostosować do moich potrzeb. Ranking jest tym atrakcyjnejszy, im wyżej się w nim jest w różnych dziedzinach. Ja jedynie wchodze do rankingu czasu spędzonego na nauce i jeszcze czasem (jak trochę zrobię) do rankingu spisywania podyktowanych zdań.

Plan nauki to dla mnie wskazówka, żeby urozmaicać sposoby nauki. Nie zmieniam planu w zależności od umiejscownienia w rankingach użytkowników.

Gdy obserwuję osoby uczące się języka, widzę, że każdy ma swój wzór nauki. Niektórzy robią notatki, inni skupiają się na słownictwie i gramatyce, jeszcze inni słuchają nagrań albo korzystają ze wspomagania komputerowego (np. eTutor). Wspólnym mianownikiem tych wszelakich metod jest czas spędzony na nauce. Im dłużej, tym lepiej. Ważne w tym wszystkim, by czas spędzać na korzystaniu z dobrych i poprawnych wzorów językowych. eTutor jest w tej dziedzinie jednym z liderów.
Marcin48
kamila.zet - Cenne uwagi. Choć może to niektórych zaskoczy, ja (z pozycji ucznia) nadal mam jeszcze sporo do odkrycia w eTutorze i w pewnym sensie "uczę się" jak się uczyć z wykorzystaniem tego narzędzia.

Wielkie dzięki w imieniu Zespołu za docenienie eTutora w roli dostarczyciela dobrych wzorów językowych! :)
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jesteśmy ciekawi, czy dotarły już do Was nasze maile z podsumowaniem Waszego 2022 roku z eTutorem!
Coś Was w nich zaskoczyło? :) A może po prostu chcecie się pochwalić świetnym wynikiem? Piszcie śmiało! :)
kamila.zet
Pracownik eTutor
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki