ZALOGUJ SIĘ

Drobna zmiana w interfejsie na platformie eTutor oraz w słodniku Diki

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Witam, kompletnie nie przekonuje mnie konieczność drobnej zmiany na platformie eTutor oraz słowniku Diki, która utrudnia korzystanie z nich. Mówię tutaj o zamienieniu miejscami haseł z wymową oraz symbolami głośniczków. Jest to znacznie mniej czytelne niż wcześniej. Podczas wykonywania powtórek (w tym przypadku język niemiecki) przeszkadza dodatkowo dziwne umiejscowienie liczby mnogiej wyrażenia. Mam wrażenie, że to sztuka dla sztuki, tylko że niestety w tym przypadku jest to szkodliwe dla odbioru oraz wygody.
Pozdrawiam
M
MDmaster
Marg-g - Przykład pierwszy z brzegu « die Überstellungdie Überstellungen liczba mnoga » . Wszystko się ze sobą zlewa (rodzajnik liczby mnogiej przyklejony do podstawowego rzeczownika) i to jest kompletnie bez sensu. Powinien się temu przyjrzeć ktoś od ergonomii. Dopóki to się nie stanie, trzeba chyba wrócić do poprzedniej wersji. Ikonki dźwięku też powinny trafić z powrotem na koniec. To tłumaczone słówko jest najważniejsze i na nim powinna koncentrować się uwaga ucznia, tym bardziej że dźwięk jest odtwarzany automatycznie, a wykorzystanie ikonki jest opcjonalne. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

Co do słownika Diki, to nie wiem, więc się nie wypowiadam.

Natomiast jeśli chodzi o system eTutor, to może lepiej, że głośniczki są po lewej. Gdy były po prawej, to czasem przez przypadek można było nacisnąć sąsiadujace przyciski dodania/odjęcia z systemu pamięci (powtórek) eTutor.

Myślę sobie, że za jakiś czas każdy użytkownik się przyzwyczai do tego nowego rozstawu i będzie dobrze.
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ktoś przekombinował. Zrobiło się mało czytelnie. Mnie się nie podoba. Etutor idzie w poprzek konwencji stosowanej w słownikach, wystarczy popatrzeć jak wygląda słownik Cambridge. Tam słówko jest wyeksponowane, a pod nim znajduje się transkrypcja i głośniczki.
Anna.Golianek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również z chęcią powróciłbym do poprzednich ustawień. Zwłaszcza przy powtórkach na urządzeniach mobilnych. Elementy wyświetlają się w różnej kolejności - najpierw głośnik z angielskim tłumaczeniem, a dopiero po chwili między nimi pojawia się transkrypcja. Nigdy nie wiadomo gdzie akurat skierować spojrzenie, bo część słówek w ogóle nie ma głośnika czy transkrypcji, a znowu przy przymiotnikach stopień wyższy potrafi się skleić z odpowiedzią jako jeden element :/
munk2
rok temuzmieniany: rok temu
londynwarszawianka - Glosnik znajdujacy sie po lewej stronie wyrazu rozprasza uwage uczacego sie, gdyz to dany wyraz powinien byc najwazniejszy. - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla mnie ta zmiana jest również niepraktyczna i niezrozumiała. Takie udziwnienie. Ktoś wpadła na szalony pomysł i wprowadził go w życie i niech się użytkownicy męczą. Zarówno wymowa jak i ikonka z dźwiękiem powinny być w miejscach, w których były poprzednio.
E
elderflower

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również od razu zauważyłem tę zmianę, której chyba nie da się nie zauważyć. Na plus jest to że ikonki głośnika i plus/minus zostały rozdzielone co zdecydowanie zmniejsza przypadkowe kliknięcie na ikonkę plus/minus. Na minus z kolei jest to że zdania w powtórkach (czyli wpisane własne i wzorcowe w drugiej linii) są teraz o kilka znaków rozbieżne przez tę ikonkę/ki głośnika na początku co utrudnia trochę szybkie wyszukanie własnego błędu jeśli taki wystąpił. Jeśli ma tak pozostać (ikonka głośnika z lewej strony zdania) to dobrze byłoby aby przynajmniej zrównać ten początek dwóch zdań w powtórkach.

Co do samej zmiany to dopiero po kilku tygodniach czy miesiącach będzie to można na chłodno ocenić.
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie! W niemieckim liczba pojedyncza i mnoga nawet nie są oddzielone spacją. Do tego ten głośnik przed słówkiem. Kto to wymyślił? Kto testował? Szok. Myślałem, że coś mi się zepsuło w aplikacji. Chciałem już pisać do eTutor, ale pomyślałem o forum. Ta zmiana interfejsu jest okropna. Wszystko się ze sobą zlewa i jest przez to bardzo nieczytelne. Potrafiłem siedzieć 2 godziny przy powtórkach, a teraz jak mam je robić przez 15 minut, to już dostaję szału i siadam "na raty". Jestem wzrokowcem i potrzebuję przejrzystości. Znacznie obniżyła mi się szybkość i jakość nauki. Jeśli ktoś się w firmie koniecznie uparł na zmianę interfejsu, to dajcie chociaż w opcjach możliwość zmiany na stary model. Przez taką drobnostkę nauka z eTutor przestała być dla mnie przyjemnością :(
A
ArturIwa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za Wasze spostrzeżenia, są one dla nas pomocne :) W ostatnim czasie pracowaliśmy nad poprawą czytelności haseł oraz zdań przykładowych, co skutkowało zmianą lokalizacji symbolu głośnika we wszystkich miejscach, w których się one pojawiają zarówno na platformie eTutor, jak i w słowniku Diki. Te działania wdrażaliśmy na podstawie zgłoszeń, w których informowaliście, że często omyłkowo dodajecie lub usuwacie hasła z powtórek, zamiast kliknąć w głośniczek.
Wprowadzone zmiany po części są korzystne, a z drugiej strony wprowadziły trochę zamieszania.
Mając na uwadze Wasz odzew, w tym tygodniu planujemy przywrócić poprzedni widok platformy - prosimy o odrobinę cierpliwości.
O Waszych sugestiach będziemy również pamiętać przy dalszych pracach nad usprawnieniem czytelności haseł.

Dodatkowo chciałam poinformować, że transkrypcję fonetyczną można ukryć, opcja ta jest dostępna w ustawieniach konta - https://www.etutor.pl/profil/preferencje
(ustawienie to zostanie zastosowane na platformie eTutor oraz w słowniku Diki).
adrianna.wu
Pracownik eTutor
rok temuzmieniany: rok temu
karol.k - Przyłączam się do podziękowań za feedback :) - rok temu
KBPL - O ile dobrze pamiętam to wcześniej była następująca kolejność ikonek na końcu: głośnik, plus/minus, notatka. Jeśli ma być powrót do stanu przed zmianami to może warto wprowadzić jedną drobną modyfikację kolejności ikonek. Pierwsza byłaby plus/minus, druga notatka, a trzecia i ostatnia głośnik? Z głośnika korzysta się znacznie częściej niż z notatki więc i prawdopodobieństwo kliknięcia w plus/minus byłoby mniejsze. Inną opcją, ale zapewne dużo trudniejszą do wprowadzenia byłoby, aby po przypadkowym kliknięciu w ikonę plus/minus co od razu widać i natychmiastowym (powiedzmy do 5 sekund) ponownym kliknięciu w celu przywrócenia stanu pierwotnego nic się nie zmieniało odnośnie statystyk powtórek. - rok temu
KBPL - Jeszcze jedna opcja, która mi przyszła na myśl to taka, że aby dodać (lub usunąć) słowo/zdanie do powtórek to trzeba by kliknąć dwa razy. Ikonki głośnika oraz notatki wymagają jednego kliknięcia więc jeśli by się przypadkowo kliknęło raz na plus/minus to nic by to nie zmieniało. A więc: SOLVED! - rok temu
adrianna.wu - @KBPL dziękujemy za sugestię :) - rok temu
KBPL - I jeszcze czwarta możliwość, taką którą ja bym wybrał: zrobić dodawanie/usuwanie do/z powtórek "na dwa". Czyli po kliknięciu ikonki plus (minus) wyświetlałoby się małe okienko tuż poniżej z taką samą ikonką plus (minus) i napisem "Dodaj do powtórek" ("Usuń z powtórek"). I dopiero po kliknięciu w tym okienku element byłby dodawany. Nie byłoby więc praktycznie możliwości przypadkowego dodania/usunięcia elementu, a dodatkowy czas samego dodawania byłby praktycznie nieistotny. W takim przypadku kolejność tych trzech ikonek (głośnik, plus/minus, notatka) byłaby już drugorzędna. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W niektórych hasłach nastąpiło połączenie słowa w liczbie pojedynczej ze słowem w liczbie mnogiej (jakby zabrakło spacji lub jakiegoś innego rozdzielacza).
darkobo
adrianna.wu - Planowane przez nas poprawki również wpłyną na tę kwestię. - rok temu
londynwarszawianka - W Diki, ikonka plusa jest teraz w dobrym miejscu wraz z ikona notatki, czyli pod zdaniem, co zmniejsza dodanie jego do powtorek.
Kazda zmiana wymaga jakiegos przyzwyczajenia, wiec moja propozycja to:
Glosnik/wyraz/wymowa. Albo powrot do porzedniej wersji. Tutaj liczy sie feedback od tych, ktorzy ucza sie dlugo i moga porownac jak bylo wczesniej.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki