ZALOGUJ SIĘ

Nauka języka. Gdy stanie się nawykiem, będzie systematyczna i skuteczna.

rok temuostatnia aktywność: rok temu
"Każda często wykonywana czynność wkrótce staje się nawykiem - a wykształcony nawyk szybko przybiera na sile. Na początku może być cienki jak pajęczyna, którą łatwo jest rozezwać, ale jeśli nie napotka żadnego oporu, szybko obwiąże nas stalowym łańcuchem." - Tryon Edwards. Myślę sobie, nauka języka obcego może być wydajniejsza i szybsza, gdy stanie się nawykiem. To pozytywny nawyk. Co myślicie o tym?
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zdecydowanie się zgadzam :)

Warto mieć na uwadze, że budowanie nawyku to też proces. Po pierwsze trwa. A po drugie, jest skuteczny, gdy odpowiednio go zaplanujemy. Warto, żeby był jak najbardziej konkretny, czyli odpowiadał na takie pytania jak:
- co dokładnie będę robić?
- kiedy będę to robić?
- jak to będzie wyglądać?
- z jakim innym nawykiem mogę go powiązać i jak to powiązanie będzie wyglądało?
- co zrobić, żeby moje środowisko mnie w tym wspierało?

Moim zdaniem na początek warto próbować stworzyć wersje mini danego nawyku. Czyli może zamiast "będę codziennie wykonywał 2 tematy z poziomu B1 z angielskiego", to raczej "codziennie wykonam 2 lekcje z poziomu B1 z angielskiego". I dopiero jak ten mininawyk się ugruntuje stopniowo podnosić poprzeczkę :)
kamila.zet
Pracownik eTutor
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam do budowania swojego nawyku stosować aplikację "Nawyki", niedawno została mi ona polecona i dzięki niej łatwiej wytwac mi w mikronawyku nauki angielskiego w etutorze. :)
K
KamilJanota90
piotr.grela - Eh, nie wszystkie nawyki są zdrowe ale te nie zdrowie nawyki dają nam najwięcej rozkoszy... - rok temu
Marcin48 - Kamiljanota90, dzięki za poradę. Wczoraj zainstalowałem aplikację do tworzenia nawykòw :-) - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Od piątku, tj od trzech dni, używam aplikacji NAWYKI. Na razie bardzo dobrze się sprawdza. Tworzę głównie nawyki zwiazane z nauką języka, ale nie tylko. To dobre narzędzie do poprawy w wielu dziedzinach życia. By dobre zachowania były automatyczne.
Marcin48
rok temuzmieniany: rok temu
Marcin48 - Jeśli wyrobienie nawyku jest ułatwione, gdy używamy do tego narzędzia wspomagającego (aplikacja NAWYKI), to kluczową kwestią staje się dobór nawyków, które chcemy wprowadzić w naszym życiu. Nawet w trakcie nauki na eTutor można uczyć się na różne sposoby. Stąd cele (nawyki) można określać z uwzględnieniem każdego szczegółu, każdego sposobu nauki na platformie eTutor oraz poza tą platformą. - rok temu
piotr.grela - Moim zdaniem lepsza jest codzienna nauka po 15 minut lub 3 razy po 5 minut, to każdy znajdzie niż raz na tydzień 2 godziny.
Nawet jak nie mamy czasu to poświęćmy 10 minut dziennie. Marcin48 ci sądzisz o regule 10.000 godzin? Że czegokolwiek byśmy się nie uczyli po 10.000 godzin stajemy się ekspertami.

Z nauką jest jak z zjedzeniem słonia, nie można zjeść całego słonia na raz ale jak się go pokroi na plasterki to po jakimś czasie się go zje całego...
- rok temu zmieniany: rok temu
Marcin48 - @piotr.grela, nie mam wyrobionej opinii o regule 10 000 godzin. Może rozwiniesz temat? - rok temu
piotr.grela - A to jest taka teoria, że po 10.000 godzin spędzonych nad czymś np. nauka języka obcego, gry na gitarze staniemy się biegli, mistrzami... - rok temu
londynwarszawianka - Kazde mistrzostwo wymaga dluzszej praktyki, czy to w sporcie, czy w nauce jezyka, ilosc spedzonego czasu na cwiczeniach przelozy sie na realny wynik.
Co potrzebne, aby stac sie mistrzem? Wlasnie 10 tys. godzin.
It means, 1 percent of talent and 99 percent of hard work.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki