ZALOGUJ SIĘ

propozycja planu nauki w systemie kursu etutor pl

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Uważam, iż rozbudowanie obecnego schematu byłoby przydatne. Dodatkowe zadania wyznaczalibyśmy sami, a plan pracy obejmowałby nie tydzień a miesiąc. Kilku pozycji mi brakuje np.:
-- minimum czasu nauki15 minut dziennie,
-- minimum powtórek np 10 ( to jeden punkt), albo 10 powtórek z własnym opracowaniem w notatkach ( w tym przypadku 10 powtórek to może być bardzo dużo ciężkiej nauki - nawet 120 minut a bez własnego opracowania to 4-4,5 minut jest wystarczające dla 10 powtórek.

W mojej pracy z etutor.pl zupełnie za słaba jest identyfikacja nauki pisania. Zupełnie inna będzie nauka pisania dla osób przygotowujących się do egzaminu pisemnego, a inaczej dla osób po prostu uczących się samodzielnie porządnie pisać.

Nie wymyśliłem nic ponad to, iż przy nauce SAMODZIELNEJ nauka pisania MUSI SIĘ zacząć od przepisywania. Celem przepisywania jest nauka pisania, nie doskonalenie zdolności skryba.

Obecnie moją ambicją jest rozpoczynać naukę od przepisania fragmentu 3 zdań dziennie - powiecie Michał się wygłupia, tylko tyle!! Tylko tyle - i to jest to, co może być bardzo skuteczne.

Na drugi dzień przypominam sobie gramatykę tych zdań, a na trzeci ponunciation and intonation, trzy elementy - gdyby były realizowane jednego dnia - wyczerpywałyby dzienną normę nauki 45-55 min.

Teraz kończę. Być może napiszę jeszcze uzupełnienie!!! Temat nie jest wystrzałowy, ale użyteczny....ó
Zauważam,- co nie jest trudne- iż etutor.pl, jest kursem kompletnym do nauki języka obcego, ale bez działu nauczania pisania. Pozdrawiam.
M
abmmichal
Ania13067 - Hej Michał
Zgadzam sie a Tobą odnośnie miesięcznego planowania nauki.
Od siebie dodam, ze bardzo brakuje mi czatu gdzie można grupowo pisać na jakiś temat w danym języku lub miedzy sobą.
- rok temu
piotr.grela - Ja swoją naukę angielskiego mam podzielone na kilka części po 10-15 minut Etutor powtórki, czytanie ebooka, shadowing, YouTube i Netflix.

Moim zdaniem najlepszą metodą na naukę pisania jest pisanie o tym co nas interesuje, mnie np. interesuje polityka. Lubię pisać z Brytyjczykami, że po każdej Światowej Wojnie ich imperium upada i nie potrzebna jest im kolejna wojna...
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Napisaliście Ania i Piotr, o zupełnie innym aspekcie nauki pisania.

1. Temat musi mnie interesować; potrzebuję fachowego wsparcia ( Ania - grupa)

2. Stopniowo gromadzę do tematu słownictwo, frazeologię, znajomość tematu ( stopniowo " wypracowania są coraz lepsze) { Piotr}

Moja metoda przynosi rezultaty - Aniu - gdy przepiszę tekst ( napisany dobrym angielskim, to mam wytwór rezultat, efekt pomocy, wdpółpracy grupy. Gdy przetwarzam tekst nawet nieznacznie, to jest to praca własna. Na wiele pytań po drodze muszę odpowiedzieć? Piotr, to ma znaczenie, że przebywasz na Wyspach - w drobnej wiosce zwanej Londynem.

Chyba nie całkiem akceptujecie mój pomysł - poznawczo ( metoda); pewnie uważacie moją propozycję za nudną, mam jednak nadzieję iż jest skuteczna.
abmmichal
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Teoretycznie nie powinienem pisać, bo niby piszę sam do siebie. Lecz dla mnie to mało istotne. Liczy się czy mam z tego pożytek praktyczny. Inaczej całe forum byłoby stratą czasu. Mógłbym podać kilka przykładów gdy temat ( nić - thread) bez powodzenia jako wątek forum mnie przyniósł konkretną korzyść - zmieniłem sposób nauki.

Zmieniłem dobór tekstów do przepisywania. Co znacznie ułatwiło naukę, jest korzystne. Takie drobiazgi techniczne z którego telefonu przepisuję na inny pomijam w wyjaśnieniu. Ale to też bywa problemem do rozwiązania.

Przeszedłem na przepisywanie tekstów łatwiejszych, opracowanych po angielsku i po polsku. Bo cały zamysł polega na tym by w tekście POWINNY ZNAJDOWAĆ SIĘ FRAZY A NAWET ZDANIA KTÓRYCH SAM BYM NIE NAPISAŁ. PRĄD!!!!?! AWARIA
abmmichal
piotr.grela - Cześć Michał, to dobrze, że piszesz, niedawno czytałem, że dobre pisanie pomaga w nauce mówienia.
Czytanie czy słuchanie to pasywne umiejętności językowe, pisanie i mówienie wymaga od nas większego wysiłku umysłowego.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotrze, dziękuję za uwagi bardzo słuszne i potrzebne.

Już nie znajdę zagubionego postu.
Napiszę jeśli potrafię krótko. Pani Emma z Perth w programi nauki pisania napisał - write small. To są moje " minimum trzy zdania dziennie" nie za trudne ( korzystam z kursu matura). Generalnie to proste, ale zaczyna coś wychodzić jestem zadowolony.

Aniu -- nie za dobrze zrozumiałem Twoją ideę grupowego pisania. Pani Emma z Perth napisała szukaj partnera do pisania. Aniu jeszcze się nad tym zastanowię, bo zdaje się że to kwestia daleko ważniejsza niż sądziłem. Bardzo jeszcze raz Ci serdecznie dziękuję. Tymi postami, osiągnąłem jakąś podpowiedź co dalej czynić.
abmmichal
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki