ZALOGUJ SIĘ

Jaki zestaw regularnych ćwiczeń angielskich

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Mamy różne cele w nauce języka angielskiego. Osobiście chciałbym takiej nauki, która równomiernie rozwija moje umiejętności.

E. Tutor proponuję 15 minut dziennie bardzo systematycznie. Nie jest to zła propozycja.

Potwierdzę, 15 minut to minimum dzienne, może być skuteczne by język nie uciekał z pamięci, funkcjonalnego użytkowania.

Jeśli chodzi o mój najlepszy wzorzec nauki: dwa razy dziennie około 20 minut w tym Jeden raz w tygodniu- nauka dłuższą ok. 1 godz +-

Zawartość: jedna lekcja z tutora, lub z YT - lekcje muszą być powtarzane kilkakrotnie ( w różnych przedziałach czasowych).

- nauka pisania oraz ćwiczenie coping oraz shadowing.


Tyle od siebie. Jak to u Was wygląda?

Nauka angielskiego jest u mnie narzędziem walki z negatywnymi skutkami cukrzycy.
/ o nauce pisania, shadowing, walce z cukrzycą, kilkakrotnie pisałem na forum/
abmmichal
patryk.galazka - Ja korzystam ok. godzinę. Jutro też zaczynam A2:) - 2 lata temu
londynwarszawianka - Bardziej chodzi o wyrobienie nawyku codziennej nauki jezyka, bowiem 15 minut to troche za malo :) - 2 lata temu
abmmichal - to znaczy, że nasze doświadczenie się pokrywa. 2x 15min. podałem.

norma 45-60 minut jest dobrą miarą w mojej praktyce.
- 2 lata temu
londynwarszawianka - Metoda "15 minut jezyka dziennie" polega na tym, ze uczymy sie min. 15 minut, ale moze to byc mniej ok.10 min. lub wiecej ok. 20 minut, celem uksztaltowania wlasnej systematycznosci w mysl zasady, ze lepiej troche niz nic.
Metoda bedzie dobra dla tych, ktorzy maja juz pewien poziom bieglosci jezyka i wiedza czego danego dnia w ciagu 15 minut beda sie uczyc. Poczatkujacy, ktorzy nie mieli stycznosci z jezykiem beda potrzebowali wiecej czasu na przyswojenie wiedzy jezykowej.
6o minut to podstawa, aby przerobic dana lekcje, gramatyke, czy slowka, bowiem wazna jest jakosc nauki, wtedy przynosi to wieksze dlugofalowe efekty.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

pozostaje problem zawartości nauki. zmienia się ta zawartość, w zależności od celu nauki, ale co jeszcze?

Nauka poniżej 15 minut to raczej zaliczenie obecności, niż sensowna nauka.
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - Jesli mamy tylko 15 minut badz 30 min. to trzeba miec konkretny plan czego bedziemy sie uczyc codziennie, najlepiej kazdego dnia cos innego np. jednego dnia slownictwo, nastepnego gramatyka, dalej wymowa itd. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki