ZALOGUJ SIĘ

Problem ze skupieniem się dłużej niż 15 minut na jednej czynności

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Mam problem ze skupieniem się dłużej niż 15 minut na jednej aktywności, chyba, że jest to majsterkowanie.

Patrząc na moją córkę, młodzi ludzie mają jeszcze mniejsze możliwości skupienia się, może to wina Tik-Toka
...

Podzieliłem swoją naukę angielskiego na 9 części po 7-10 minut, czyli 60-90 minut każda sesja , 2-3 razy dziennie.
Chciałbym 4 razy dziennie ale nie wyrabiam ze znalezieniem czasu.


1.Etutor - powtórki
2. BBC Shadowing - serial "EastEnders"
3. YouTube - mini lekcje wymowy
4. Reading Kindle - audiobook
5. Etutor - dodawanie nowych słów
6. Shadowing BBC - inny serial
7. YouTube - oglądanie podcastów z przyspieszoną szybkością
8. Moon Reading App - czytanie ebooka
9. Gramatyka

Zazwyczaj po 8 jestem już zmęczony i na gramatykę nie mam już siły ale komu potrzebna jest gramatyka :-)
piotr.grela
londynwarszawianka - Dobry plan, tylko czy da sie go przerobic w jednym dniu? W nauce koncentracja jest wazna, jesli jestesmy zmeczeni nie przyswajamy zadnych nowych informacji. - rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Staram się uczyć angielskiego 2-3 razy dziennie po 60-90 minut ale chciałbym 4 takie sesje zrobić.
Problem jest w tym, że trzeba jeszcze trochę popracować, spać i inne pierdoły robić:-)

Czytałem w książce Jeffreya Archera "Zapiski, wspomnienia więzienie" (Jeffrey Archer pisarz, poseł Konserwatysta skazany za krzywoprzysięstwo), że on nawet będąc w więzieniu, 3-4 razy dziennie po w sesjach po 2 godziny pisał swoje książki.
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

To dosyć ambitny plan. Sam często się z tym mierzę wyznaczając sobie bardzo optymistyczne założenia tego ile będę sie w ciągu dnia uczył po czym udaje mi się zrobić tylko 1/5 z tego co sobie zaplanowałem. Spróbuj może podzielić te 9 części na 7 dni tygodnia tak, żeby jednego dnia uczyć się nie więcej niż te 15 minut. Może zauważysz, że po kilu tygodniach Twoja koncentracja się poprawi. Czasem lepiej postawić sobie mały cały (10 minut nauki dziennie) i dostać dopaminowy doping z wykonanego zadania niż zaplanować więcej i wykonać tylko część.
J
JL245
londynwarszawianka - Tak, to ambitny plan, ale nie samymi ambicjami czlowiek zyje. Potrzebny jest tez czas na inne rzeczy.
Trzeba to madrze rozplanowac, choc nie jest to zawsze mozliwe.
Dzielenie na male porcje to dobre rozwiazanie :)
Jak dla mnie to ten plan jest na 2h minimum, a moze i dluzej...
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.