ZALOGUJ SIĘ

schemat uczenia się angielskiego / w układzie dziennym /

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Zawsze jakiś schemat uczenia się mamy. Myślę, że ten schemat powinien się nieco zmieniać co 6 miesięcy. Za chwilię zapiszę w poście ostatnio opracowany schemat.
Moje cele:

1. Utrwalać to co potrafię ( co wychodzi, by nie przepadło)

2. Słuchanie - potrzebuję rozwoju

3. Pisanie- bardzo potrzebuję rozwoju

Może ten temat będzie pomocny w nauce.
abmmichal
londynwarszawianka - Learning plan (six-month scheme):
1. learning vocabulary ( memorization & practice)
2. improving listening skills
3. practicing writing
4. practicing talking (shadowing & pronunciation)
It's a Learning Plan called LIPP.
Hope that it's useful :)
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

mój schemat:
1. minimum 10 haseł, około 7 - 12 minut. Zawsze z trenowaniem przynajmniej jednego przykładu w zdaniu

2. jedna lekcja z kursu powtórkowa bądź nowa maksymim 20 minut

3. Ćwiczenie pisania - zaczynam od słuchania dobrze nagranego tekstu, przepisuję tekst, układam frazy do wkucia. maksymalnie 25 minut minimum 15 min.

4. uczę się mówić - w 3 etapach ( najczęściej 3 dni ) do stanu najdokładniejszego do nauczenia się samodzielnie; pełen shadowing

( 3 i 4) to nauka pisania i słuchania

5. swobodne słuchanie filmów, itp. programów prostszych czas ile mam czasu na zabawę

Oznacza to że moja aktywność na platformie etutor.pl spadnie nawet do jedej żółtej gwiazdki, chociaż czas faktycznego uczenia będzie bez zmian 1-1.15 godz. dziennie.
Być może taki suchy schemat woła o komentarz. Oczywiście napiszę komentarz jeśli będziecie zainteresowani.
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - Schemat jest dobrze ulozony (well-organised for a long-term goal), uwazam, ze nie jest potrzebna jego zmiana co 6 miesiecy.
W nauce jezyka liczy sie roznorodnosc, czyli wszystkiego po trochu, po angielsku taki mashup :)

Mam pytanie: ten plan dotyczy jednego dnia? Jesli jednego dnia to jest to ambitny plan.
Punkt 1,2 & 3 - mozliwy do realizacji w 1-1.15h. Punkt 4 jako nauka wymowy - shadowing, wymaga chyba wiekszego nakladu czasu (3 dni to dobry plan).
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

londynwarszawianko- przepraszam, dokładniej odpowiem jutro. Chyba rozbicia czasowego nie przedstawiłem precyzyjnie. Bardzo Ci dziękuję zainteresowaniem się moim tematem na forum.

Zgadzam się z Tobą, że zmiana schematu czy celów co 6 miesięcy jest nadmierną częstotliwością. Teoretycznie cele powinny wytyczyć schemat.
abmmichal
londynwarszawianka - Ujelabym tak ten plan nauki:
- Punkt 1,2 & 3 jako codzienny must-have (dobrze ulozony wedlug kolejnosci i czasowo)
- Punkt 4 jako ucze sie mowic, czyli shadowing tylko w wyznaczone dni, gdyz potrzebny jest wiekszy naklad czasu tzw. quality time is needed here to watch some movies or vlogs for practicing talking.
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

londonwarszawianko- doprawdy dobrze wyłapałaś zależności. Takie dni oglądania filmów i wlogów z pogłębionym i wydłużonym ćwiczeniem mowy są potrzebne. Chciałbym, by obecnie były to dwa dni w tygodniu albo by to był jeden dzień w tygodniu, oraz by do tego musu też były dodawane 15 minutowe shadowing prawie codziennie. Bardzo Ci dziękuje za Twoje podpowiedzi.
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
londynwarszawianka - Milo mi, ze moglam pomoc. To jest plan, ktorego warto sie trzymac, parafrazujac: 'Dobry plan wiele wart' - czego zycze wszystkim eTutorowiczom :)

In addition, a motivational quote for English learners: “Start where you are. Use what you have. Do what you can.” Arthur Ashe
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki