ZALOGUJ SIĘ

Powiedzcie do swojego Androida "Hey Google! "Teach me a (new) word".

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: rok temu
Powiedzcie do swojego Androida następującą kwestię:
"Hey Google! "Teach me a (new) word".

Super funkcja, tylko celowo lub nie Google sknocił tą funkcję i brak jest zdania przykładowego i słówka są mało użyteczne...

Lub coś takiego:
"Hey Google! "Tell me something
interesting".

Czy Siri lub Alexa ma podobną funkcję?

W niedalekiej przyszłości zrezygnujemy z telefonów komórkowych na rzecz inteligetnych okularów (smart glasses) z którymi będziemy rozmawiać i które będą nam dostarczać rozszerzoną (augmented) rzeczywistość.

Zmierzamy ku transhumanizmowi, kiedy człowiek coraz bardziej będzie przypominał robota.

Może Etutor wymyślił by nowoczesny kurs Meta English...
piotr.grela
jerzy_pozoga - "Hey Piotrze!" Tell me something interesting" - 2 lata temu
piotr.grela - 2 lata temu brytyjski król (wtedy tylko książę) Charles III powiedział na Międzynarodowym Światowym Forum: "Pandemic is chance to reset global economy." - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Piotrze czy nie wymagasz za dużo od zespołu e-tutor.pl?? --gdy będą różne poziomy meta English, oraz poczucia humoru, nieprawdaż?
abmmichal
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Polscy programiści są jedni z najlepszych na świecie. Parę lat temu stworzyli super syntezator mowy i dźwięku Ivona, która została wykupiona przez Amazon. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@piotr.grela: "W niedalekiej przyszłości [...]"
Wróć się 10, albo 20 lat do tyłu i przeczytaj, co to miało być w "niedalekiej przyszłości"...
Nie jestem techno-sceptykiem, raczej odwrotnie, choć wolę pozostawać realistą. W ostatnich czasach mamy potężny rozwój technologi i pojawiło się wiele rozwiązań, które przerosły nasze wyobrażenia. Z drugiej strony wiele się nie ziściło lub poszło inną, nieoczekiwaną ścieżką. Kilka lat temu przeglądałem moje stare magazyny "PC Word". Większość z "wizji" przyszłości się nie spełniła.
Z rzeczy, które pewnie wszyscy pamiętamy to autonomiczne auta. Raptem kilka lat temu kilku gigantów pracowało nad tymi rozwiązaniami a na portalach nie tylko technologicznych, wizja aut bez kierowcy była na wyciągnięcie ręki. Albo sztuczna inteligencja. Jedno z przodujących dziś rozwiązań w większości przypadków zawodzi. Już kilka lat temu pokazywali nam automatycznych tłumaczy czasu rzeczywistego i to głosowych. Tymczasem po tych kilku latach widzimy jak wciąż zawodny jest nawet "Translator Google".
N
netis7
piotr.grela - Młodzi naukowcy z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opracowali system, który zajął pierwsze miejsce w najważniejszym na świecie konkursie z dziedziny tłumaczenia automatycznego.

https://www.deepl.com/translator-mobile#en/pl/I've%20lost%20my%20barnet!

Wpisałem mu zdanie:
"I've lost my barnet" i przetlumaczył mi prawidłowo na: "Straciłem swoją czuprynę"
"Don't tell me porkies!" =
:-)
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
jerzy_pozoga - Hi Piotrze- Sprawdziłem twojego translatora , znakomity, ale zaciął sie w gramatyce. Jest lepszy od mojego byłego z MS > https://www.bing.com/translator/?ref=TThis&text=agenda+do+fim+de+semana&from=pt-PT&to=pl . Dzięki za dobrą poradę, trzymaj się! Duży +PLUS. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Translator jest obłędny - tłumaczy nawet całkiem dobrze teksty techniczne dotyczące programowania. Super!
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszystkie translatory popełniają błędy. "DeepL" również. Kiedyś go testowałem. Na co dzień używam dodatku "Translation Comparison" który wyświetla jednocześnie tłumaczenia z Google, Microsoft i Yandex. Daje mi szerszy pogląd na potencjalnie prawidłowe tłumaczenie.
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja mam iPhone ale mam asystanta google na swoim telefonie
matpiec
piotr.grela - A teraz się pojawiły nowe ChatBoxy GPT-3 czy ktoś to z Was testował? - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki