ZALOGUJ SIĘ

problemy z zrozumieniem tekstu

zmodyfikowany: 12 lat temu
Moim problemem w angielskim jest rozumienie zwrotów takich jak:
we're,I'll, we've, I've itp.w ćwiczeniach z dyktowania. W etutor poprostu ich dobrze nie słyszę i zgaduję pomagając sobie innymi słowami ,które rozumiem ze zdania. Czy macie jakąś radę dla mnie ?
Gdy zdanie tłumaczy "speed" - jak go ostatnio nazywam - szybki lektor z niskim głosem - to gdyby nie to, że widzę ilość liter i mogę pomóc sobie powtarzając zdanie do tłumaczenia to miałabym poważny problem ze określeniem np. czasu.

:):)
spirulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Możesz się uważnie wsłuchać w to, co słychać potem.
Jeśli słyszysz formę podstawową czasownika, np. "work" - to obstawiaj "I'll", bo po "will" używa się bezokolicznika.
Jeśli dalej słychać "worked", to może być samo "I" (Past Simple) albo "I've" (Present Perfect).
Jeśli słyszysz "working", to będzie "I'm", bo taka jest budowa czasu Present Continuous. (W innych czasach Continuous słyszałabyś jeszcze jakąś sylabę przy "I" (np. w Past Continuous "I was") - tę różnicę raczej da się wysłyszeć, nawet przy tym lektorze, którego nazywasz "Speed".
Staraj się też zwracać uwagę na określenia czasu, które mogą sporo podpowiedzieć na temat użytego czasu.
No i oczywiście rób dalej to, co robisz, czyli powtarzaj sobie zdanie po usłyszeniu. Mnie to też czasem bardzo pomaga. :)
askawska
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
spirulinka - Dziekuję askawska:):) to dobra metoda - 12 lat temu
Ewa_G1967 - To nie dobra metoda ale bardzo dobra metoda dziękuję Anno!!! - 12 lat temu
endriuus - Bardzo cenne informacje. Także skorzystam . Dziękuję. Miłej i owocnej nauki Wam życzę! - 12 lat temu
spirulinka - askawska :) buziaki od wszystkich

- 12 lat temu
askawska - Nadstawiam drugi policzek :)
PS. A jak tam w praktyce, sprawdza się? Lepiej Wam idą dyktowanki?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
spirulinka - askawska sprawdza się,już nie muszę po kilka razy odsłuchiwać zdania:):) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki