ZALOGUJ SIĘ

dyskusja - kurs hiszpańskiego

3 lata temuostatnia aktywność: rok temu
¡Hola! Kto wykupił już kurs hiszpańskiego? Dlaczego zdecydowaliście się na jego naukę?

Mile widziane będzie dzielenie się tutaj postępami w nauce :)
avayorica
PatriciaK - Osobiście zrezygnowałam z zakupu kursu hiszpańskiego.

Jest tutaj taki jeden użytkownik, która obraża kobiety.

Zniechęcił mnie do zakupu.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
adrianna.wu - Widzimy, że dyskusja jest zagorzała, dlatego zachęcamy do przetestowania kursu przed zakupem, abyś mogła sama go ocenić — nie opierając się na komentarzach. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 21

Chociaż byłem wielkim entuzjastą i kibicem uruchomienia kiedyś kursu hiszpańskiego na e-Tutorze, gdyż hiszpański jest językiem, który uwielbiam, to jednak uważam, że obecnie ustalona cena kursu jest niewspółmiernie wysoka. W porównaniu z j. angielskim (6 poziomów i słownik setki razy bardziej zaawansowany), czy z niemieckim (który lata cenowo gonił j. angielski).

Ja rozumiem, że jest wersja beta słownika i kursy z poziomu B są w opracowaniu, ale moim zdaniem należałoby też to uwzględnić podczas ustalania obecnej ceny, tak jak było z językiem niemieckim.
T
tsienkiewicz3
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
Adam_KOWAL - Powinni po prostu bardziej dopracować i rozbudować ten kurs razem ze słownikiem. Ceny nie mają znaczenia. Najważniejsze jest to, żeby zarówno słownik jak i kurs były bardziej rozbudowane i dopracowane, żeby nie było w nich błędów. Tego oczekuję od eTutor, a nie ciągłego obniżania cen czy ciągłego robienia promocji. Wiadomo, że eTutor ciągle obniża te ceny i ciągle robi promocje. Robi to, bo widocznie jest zbyt mało chętnych, żeby taki kurs kupić. A dlaczego jest mało chętnych? Bo kurs jest nierozbudowany i niedopracowany. Słownik w fazie beta, a kurs na poziomie poziom przedszkolaka, czyli na poziomie A1-A2. Dopracować i rozbudować. Wtedy może ludzie będą kupowali. - 2 lata temu
Justyna_PL - Też mam wrażenie, że ten kurs eTutora jest jakiś dziwnie okrojony. Na darmowych stronach typu HISZPAŃSKI.ANG.PL ( link https://hiszpanski.ang.pl/nauka/lekcje_od_podstaw/czesc ) można znaleźć tyle samo wiedzy, treści, co tu, na eTutor.

A co do słownika... Mnie moje dziecko zapytało jak po hiszpańsku jest „latawiec”. Powiedziałam: „Nie wiem, ale zaraz się dowiem”. Niestety, nie mogłam się dowiedzieć, ponieważ baza słownika polecanego przez eTutor nie zawiera takiego słowa jak „latawiec”. Słownik polecany przez eTutor traktuje to słowo jak nieobecne. Z innymi słowami jest, jak widzę, tak samo.
- 2 lata temu
pagruszka - To prawda, @tsienkiewicz3. Słownik angielskiego jest dużo bardziej zaawansowany. Niestety, słownik hiszpańskiego na tym tle wygląda bardzo, bardzo słabo... Potem ludzie rezygnują albo nie kupują kursu wcale... - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rozumiem i uważam, że to co mówisz ma całkowity sens. Ja sama nigdy nie śledziłam tego co działo się z językiem niemieckim, więc nie miałam porównania. Myślę, że jeżeli ktoś zaczyna naukę hiszpańskiego od podstaw to nie będzie mu przeszkadzało, że są tylko dwa poziomy, o ile opracowywanie poziomu B nie zajmie nieskończoności. Natomiast jeżeli chodzi o słownik to musze przyznać, że już od samego początku moze denerwować brak słówek, jak i fakt, że większość przykładowych zdań nie ma wymowy lektora (jak i same słówka z resztą też).
Pomimo tych minusów zdecydowałam się na swój wkład pienieżny, jako że od lat żyłam nadzieją że eTutor wprowadzi hiszpański i naprawdę jestem bardzo ucieszona, że się to stało. Też nie było mi szkoda tego wydatku, jako że miałam pod koniec tego miesiąca pójść na kurs hiszpańskiego, który wyniósłby mnie o wiele drożej, a koniec końców i tak przenieśli go na styczeń. Tak więc myślę że lepiej spożytkowałam te pieniądze tutaj :)
avayorica
Adam_KOWAL - Jak zabieram się za naukę języka, to opracowuję wizję końca. Jeżeli wizją końca jest skończenie kursu na poziomie A1-A2 czy nawet B1-B2, to ja za taki kurs wolę się nawet nie zabierać. Jak będę wiedział, że będą wprowadzać wyższe poziomy, to jest C1-C2, to dopiero wtedy zacznę zastanawiać się na zakup. I podejrzewam, że wiele osób, które zna już podstawy hiszpańskiego zrobi podobnie, albo po prostu ominie ofertę eTutora szerokim łukiem, i ślad po nich w społeczności eTutor zaginie :-) - 2 lata temu
Haku92 - Dziwne stwierdzenie. Jezeli zaczynam nauke Hiszpanskiego a jest tylko do poziomu powiedzmy b1 to i tak Ci zajmie z 1 rok albo i wiecej opanowanie jezyka na tym poziomie. A w tym czasie beda rozwijane nastepne poziomy. No chyba ze ktos chce tylko przeleciec lekcje i dobrnac do wyzej opisanego konca, ale czy na tym polega nauka jezyka?

Nauka jezyka to nie tylko etutor .. To takze sluchanie, mowienie .
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Gdybym uczył się hiszpańskiego od zera, to na pewno bym miał podobne zdanie. Natomiast z punktu widzenia osoby od 4 lat intensywnie uczącej się tego języka mogę powiedzieć, że w obecnej formie słownik to cienizna i chyba lepiej byłoby jeszcze z parę miesięcy poczekać, aż będzie on naprawdę dobry. Mój jedyny zarzut obecnie to cena, bo ogólnie rozumiem to, że Diki się rozwija stopniowo, ale osoby które zaczynają teraz będą miały problem z dodawaniem określonych słówek czy zwrotów. Np. z jednego komiksu nawet "kameleona" sobie nie dodadzą. W sytuacjach tak utrudniających, gdy coś raczkuje dopiero, zasadne jest mocne zejście z ceny do czasu uzyskania satysfakcjonującej jakości produktu, albo wstrzymanie się z jego wydaniem / publikacją.
T
tsienkiewicz3
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
Adam_KOWAL - Zgadzam się z Panem Sienkiewiczem. Słownik, jak i cały kurs hiszpańskiego powinien być bardziej rozbudowany i bardziej dopracowany.

Poziom C1 to minimum, które eTutor musi zaoferować, żebym w ogóle zaczął zastanawiać się nad zakupem tego kursu.
- 2 lata temu
adrianna.wu - Tak jak wspominaliśmy, kurs eTutor hiszpański jest kierowany do osób na poziomie początkującym, aby mogły rozpocząć naukę, zanim pojawią się materiały na poziomie średnio zaawansowanym.

Natomiast każde słowo dostępne na liście słówek do nauki (czyli w lekcji), również jest w słowniku, zatem można je dodać do powtórek.

Co do ceny, na kurs hiszpańskiego to jest dostępna zniżka lojalnościowa, dlatego każdy nasz dotychczasowy Użytkownik może z niej skorzystać.
- 2 lata temu
pagruszka - @AWidelska Pisze Pani o poziomie początkującym (A1-A2 ?) i średnio zaawansowanym (B2-B2 ?), natomiast nie pisze Pani o poziomie zaawansowanym (C1-C2). Czy to oznacza, że eTutor nie będzie wprowadzał tych poziomów do swojej oferty i poprzestanie tylko na B1-B2? Proszę o odpowiedź. - 2 lata temu
adrianna.wu - @pagruszka - Widzimy Twoje liczne zapytania, odpowiedź znajdziesz w tym miejscu - https://www.etutor.pl/forum/thread/1352566-Nowosc_-_slownik_Diki_hiszpanski.html#answerComment_44720
Zachęcamy do pisania w jednym wątku, którego dotyczy Twój komentarz, aby zachować przejrzystość na Forum :)
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W Twoim przypadku, ucząc się intensywnie od 4 lat, eTutor pewnie nie dogoni Twoich wymagań jeszcze dłużej niż kilka miesięcy ;) Będąc w Twojej sytuacji też nie interesowałoby mnie wykupywanie kursu. Ja na razie nie narzekam, przerabiając go od samego początku, zobaczymy jak będzie dalej :)
avayorica
Adam_KOWAL - "W Twoim przypadku, ucząc się intensywnie od 4 lat, eTutor pewnie nie dogoni Twoich wymagań"

To raczej nie świadczy zbyt dobrze o eTutorze, nieprawdaż?
- 2 lata temu
grd - Każda firma musi mieć środki na rozbudowe kadry. Ale i tak, mimo prob dyskredytowania produktu etutora, robisz mu świetna reklamę. Nie wiem kiedy bym się dowiedziała o tym produkcie. - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chcieliśmy jak najszybciej podzielić się z Użytkownikami kursem eTutor hiszpański na poziomie A1 i A2, aby osoby początkujące mogły już rozpocząć swoją przygodę z tym językiem :) I chętnie poznamy ich opinie na temat kursu.

W kwestii zakupu zachęcamy do śledzenia informacji o atrakcyjnych zniżkach okazjonalnych w naszych mediach społecznościowych.

A zarówno kurs, jak i darmowy słownik Diki hiszpański są kierowane dla początkujących Użytkowników (o czym informujemy na naszej stronie) i cały czas pracujemy ich rozwojem. Będziemy wdzięczni za cierpliwość 🙂
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja zakupu jeszcze nie dokonałam; na razie przerabiam wszystko, co jest dostępne bez opłacania abonamentu. Powoli i bez pośpiechu, bez "dzikiego" wrzucania do słownika każdego napotkanego słowa, bo teraz już wiem, czym to się kończy :) . Wykupienie rocznego abonamentu będzie moim następnym krokiem. Tutaj muszę powiedzieć, że mam odmienne zdanie niż @tsienkiewicz3. Dla mnie ta sama cena za każdy z kursów jest jak najbardziej w porządku. Wiem, że dostępne są tylko 2 pierwsze poziomy, ale nie przypuszczam, żebym była w rok w stanie przerobić więcej. Zakładam, że po roku następny poziom (lub kilka) będzie już dostępny, bieżące pewnie w międzyczasie poprawione/udoskonalone, a jeżeli nie - po prostu nie opłacę następnego abonamentu. Wiem również, w jakiej postaci kurs kupuję i na tej podstawie podejmuje świadomą decyzję - dla mnie nawet niedopracowany kurs eTutor jest wart więcej niż inne, teoretycznie dopracowane kursy/aplikacje.
Dlaczego hiszpański? Dla przyjemności. Bo to nie taki "must-have" jak angielski. Bo zawsze chciałam i nawet myślałam sobie, że gdyby jakimś cudem zbywający nas eTutor jednak zdecydował się na wprowadzenie tego języka, to brałabym w ciemno :)
Powodzenia @avayorica
dhuode
Justyna_PL - To bardzo dobrze, że chcesz się uczyć, ale uwierz mi, że lepiej uczyć się z dobrych, dobrze opracowanych źródeł niż z tych gorszych, mniej dopracowanych. Korzystanie z niedopracowanego kursu jest stratą czasu, a wyplenienie złych nawyków może zająć lata! Ucz się, ale korzystaj z dobrych źródeł. - 2 lata temu
grd - Ten kurs nie jest niedopracowany!
To jest kurs dla poczatkujacych. Wszystkich bardziej zaawansowanych poproszono już o cierpliwość. Dla Was po prostu jeszcze kursu nie ma, ale będzie. Cierpliwości!
- 2 lata temu
adrianna.wu - Kurs eTutor hiszpański jest dobrze dopracowanym materiałem kierowanym dla początkujących Użytkowników, zatem nie ma tu miejsca na naukę złych nawyków :) A jeśli @Justyna_PL masz jakiekolwiek uwagi, to zachęcamy do podzielenia się z nami — chętnie z nimi się zapoznamy :) Aby to zrobić podczas lekcji możesz skorzystać z opcji "Zgłoś sugestię" (dostępną na dole strony) lub kliknąć opcje (symbol trzech niebieskich kropek), a następnie "Zadaj pytanie". - 2 lata temu
Roman40 - Szkoda, że w słowniku hiszpańskiego nadal brakuje tylu podstawowych haseł... - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo ładnie to wszystko ujęłaś @dhuode, podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami :)

Ja również za hiszpański biorę się z czystej przyjemności. Tak samo jak Ty zawsze chciałam się go nauczyć i czekałam na ofertę eTutor, i jestem wniebowzięta że nastał ten moment. Czekałam, bo jak dla mnie wszystkie inne aplikacje do nauki języków są beznadziejne i nic nie dorównuje też słownikowi diki.
Plusem jest to, że aktualne braki w kursie nie są tak oszałamiająco upierdliwe, jako że wymowa tego języka jest łatwa, praktycznie jak się pisze tak się czyta, nie jak w języku angielskim, więc można sobie poradzić bez wymowy lektorów.
avayorica
Justyna_PL - Nie wiem, skąd ten Twój zachwyt nad słownikiem diki... Być może dla angielskiego i niemieckiego jest to dość dobry słownik, ale niestety w wersji hiszpańskiej jest bardzo okrojony i nie dorównuje poziomowi ani słownikowi niemieckiemu, ani tym bardziej słownikowi angielskiemu - brak podstawowych słów, a często także brak wymowy poszczególnych zdań przez native-speakera. - 2 lata temu
grd - Na pewno na rynku trudno znaleźć lepszy. I to powiazany z wszystkimi bajerami eTutora. - 2 lata temu
adrianna.wu - Każde słowo i wyrażenie, które jest na liście słówek do nauki (czyli jest w lekcji), również jest w słowniku. Jak wspominaliśmy w innym wątku aktualnie skupiany się na uzupełnianiu haseł w bazie o te, które są poza kursem. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy już wiadomo na kiedy są zaplanowane następne poziomy np. B1 do wprowadzenia na platformę? Zastanawiam się czy wykupując kurs, załapie się jeszcze na kolejny poziom, czy to raczej odległe plany?
S
szyper037
adrianna.wu - Już pracujemy nad poziomami dla średnio zaawansowanych w kursie eTutor hiszpański. Ich udostępnienie w kursie planujemy na 2022 rok. - 2 lata temu
Justyna_PL - Poziom C1-C2 też jest w planach czy zakończycie kurs tylko na B1-B2? - 2 lata temu
grd - No przecież logiczne, że jest w planach, chyba, że bedziesz wszędzie pisać, że to nie jest C, więc jest nic nie warte i nie bedzie klientów. - 2 lata temu
tsienkiewicz3 - Nie byłbym taki pewien, dla języka niemieckiego poziomy C1 i C2 są okrojone w przypadku j. angielskiego od wielu lat - podzielili je co prawda na mniejsze jednostki, ale na tym tyle. Wiele z tych mniejszych jednostek zawiera po jednym zagadnieniu / liście słówek. W niemieckim jest jeszcze gorzej - poziom C1 po jednej lekcji wielkości tych mniejszych jednostek lekcyjnych w innych. To jest zabieg służący temu, aby w reklamie napisać: "mamy 300 czy tam 500 lekcji". Język hiszpański to olbrzymia szansa dla e-Tutora, zwłaszcza jak postarają się je rozbudować do dobrego poziomu C, bo rynek nie jest obfity w materiały do nauki, tak jak z j. angielskim (tu jest absolutny przesyt). - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
tsienkiewicz3 - Moim zdaniem, zamiast dodawać nowe minilekcyjki z j. ang. i wpisy na bloku, lepiej skoncentrować się na innych językach, niż angielski, bo tutaj e-Tutor mógłby zabłysnąć. - 2 lata temu
pagruszka - @grd, na dzień dzisiejszy organ decyzyjny eTutor ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, więc tak naprawdę nie wiemy, kiedy poziom C1-C2 hiszpańskiego zostanie nam udostępniony. eTutor jak na razie milczy. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zacząłem kurs Hiszpańskiego i trochę zawiedziony jestem, że już na samym początku z językiem brakuje wymowy słówek oraz zdań. Zdecydowanie jest to potrzebne na poziomie A1, żeby ktoś miał dobre nawyki dotyczące czytania/wymowy.
pvpfleczu
adrianna.wu - Nagrania lektorów są stopniowo przez nas uzupełniane na platformie. Będziemy wdzięczni za cierpliwość :) - 2 lata temu
Justyna_PL - Zgadzam się. Wymowa na płatnym kursie powinna być w standardzie. - 2 lata temu
grd - Strzelasz sobie w kolano. Przecież im bardziej zniechęcisz innych do eTutora, tym później wprowadza kolejne poziomy. - 2 lata temu
piotr.grela - Justyna_PL - naszła mnie taka refleksja, że generalnie prawie wszystkie kursy językowe zaniedbują wymowę bo jest ona bardzo skomplikowana i nie sposób jej jednoznacznie opisać.
W przypadku języka angielskiego, hiszpańskiego nie ma jednej wymowy.
Np. wyraz "hand", "wymawiany jest w UK współcześnie jak "hand", "cat" a nie "hænd", "kæt" jak to jest opisane w słownikach.
Najważniejsze w każdym biznesie nie jest dobro klienta, pacjenta a zysk :-)
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
adrianna.wu - Jeśli pojawią się miejsca, w których brakuje wymowy, to prosimy o przekazanie nam tej informacji. Można to zrobić podczas lekcji za pomocą opcji "Zgłoś sugestię" (dostępną na dole strony) lub kliknąć opcje (symbol trzech niebieskich kropek), a następnie "Zadaj pytanie". - 2 lata temu
Roman40 - @pvpfleczu, w tym kursie niestety wszystkiego brakuje...Na forum zaś brakuje kultury co poniektórym i nie mam tu broń Boże Ciebie, @pvpfleczu (Ty reprezentujesz bardzo wysoki poziom), tylko mam na myśli użytkownika @grd, który publicznie obraził, znieważył kobietę, która nie wiedziała, jak po hiszpańsku jest latawiec i napisał jej "to przecież nie jest Twój poziom". Uważam, że to niedopuszczalne, żeby w ten sposób pisać, ale moderacji, jak widać, to się podoba. Bo gdyby się nie podobało, to ten użytkownik już tydzień temu zostałbym przez moderację ukarany albo przynajmniej pouczony. A do tego, jak widać, nie doszło. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiadomo, że lepiej aby wymowa była, ale jeżeli na w pierwszych lekcjach nauczy się tego jaki dźwięk powinna mieć litera przed danymi samogłoskami/spółgłoskami, to intuicyjnie powinno się już wiedziec jak dany wyraz brzmi :)
avayorica
Justyna_PL - Ale ja mam płacić za kurs to wymowa powinna być w standardzie. - 2 lata temu
grd - Nie płać, to przecież nie jest Twój poziom. - 2 lata temu
Roman40 - @grd. Pisanie komuś, że to nie jego poziom uważam za bardzo chamskie i nie na miejscu. Szkoda, że tacy użytkownicy jak grd zaniżają poziom tego forum, a moderacja nic z takimi użytkownikami, jak grd, nie robi. Dziewczyna w innym poście napisała, że nie wiedziała, jak po hiszpańsku jest "latawiec", a tutaj użytkownik grd szydzi z niej, pisząc, że to nie jej poziom. Żałosne. Rozumiem, że właśnie w ten sposób kierownictwo chce przyciągnąć nowych użytkowników, obrażając ich i wyszydzając? - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A widzieliście, że kurs hiszpańskiego jest teraz tańszy?

Następne hura! z mojej strony ;)
dhuode
avayorica - ¡Muy bien! Uczmy się wszyscy, będzie fajnie :D - 2 lata temu
adrianna.wu - @dhuode, kurs eTutor hiszpański jest tańszy na Twoim koncie, ponieważ masz aktywną zniżkę lojalnościową za staż :) Tak naprawdę możesz ją wykorzystać na wybrany kurs i dowolny abonament :) Zatem śmiało, można z niej skorzystać :) - 2 lata temu
Adam_KOWAL - Kurs powinien być dobry, dopracowany i rozbudowany. Jeżeli będziecie konkurować tylko i wyłącznie ceną, to daleko chyba nie zajedziecie, szczególnie jeżeli mówimy o użytkownikach, dla których liczy się jakość. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wykupiłem, ponieważ kurs języka hiszpańskiego na poziomie przedszkolaka mnie nie interesuje. Zdecyduję się na zakup, jeżeli eTutor wprowadzi wyższe poziomy, to jest C1-C2 (bo poziom B1-B2, które eTutor podobno ma wprowadzić w przyszłym roku, to wciąż za mało). Dzisiaj, w chwili pisania tego postu, mamy dzień 22 października 2021 roku. Zobaczymy, ile będziemy musieli czekać na te wyższe poziomy, to jest na poziomy C1-C2 będziemy musieli czekać. Pytanie, czy w ogóle się doczekamy...
A
Adam_KOWAL
Haku92 - To prosze korzystac z innych zrodel na poziomie C1-C2. Kurs jezyka Hiszpanskiego jest kursem dla poczatkujacych uzytkownikow. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak mam być szczera, to liczyłam, że poziom kursu hiszpańskiego będzie odpowiadał poziomowi kursu angielskiego czy niemieckiego, ale widzę, że kurs hiszpańskiego stoi niestety na znacznie, znacznie niższym poziomie niż dwa pozostałe kursy. Gramatyka prawie w ogóle nie ruszona. Wyjaśnień gramatycznych bardzo mało. Bardzo mało dialogów. Ostatnio, jak koleżanka przeglądała jedną z lekcji eTutora, to trafiła na dialog, który składał się z – nie uwierzycie – z dwóch, dosłownie dwóch zwrotów, nawet nie zdań - „¡Buenos días!” I „¡Hola!”, i tyle wyniosłam z tej lekcji. I tak wyglądała ta lekcja. Pozostałe lekcje, z tego co koleżanka mi mówiła, też nie są dużo lepsze. Po krótkim przejrzeniu kursu obie doszłyśmy do wniosku, że cały ten kurs w jego obecnej formie to kpina i brak szacunku do użytkowników, którzy chcieli się tego hiszpańskiego uczyć. Większość "nauki" (specjalnie piszę w cudzysłowie, bo prawdziwą nauką tego nie można nazwać) opiera się na klikaniu i tłumaczeniu poszczególnych zdań. To samo jest na Duolingo. Tylko że Duolingo, w przeciwieństwie do eTutor, jest za darmo. Ktoś powie, że Duolingo jest po angielsku. Tak, Duolingo jest po angielsku, ale wystarczy podstawowy angielski, żeby sobie poradzić - wiem, bo moje koleżanki też nie znają perfekt angielskiego, a jakoś się uczą hiszpańskiego, francuskiego, właśnie z Duolingo, i sobie chwalą. A jak ktoś koniecznie chce kurs po polsku, to polecam stronę HISZPAŃSKI.ANG.PL ( link https://hiszpanski.ang.pl/nauka/lekcje_od_podstaw/czesc ). Strona dostępna za darmo i po polsku, a materiału więcej albo mniej więcej tyle samo, co na płatnym kursie eTutor.
J
Justyna_PL
Roman40 - Coś w tym jest... - 2 lata temu
Roman40 - Coś w tym jest... - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zawsze mnie zastanawia, jak bardzo trzeba być znudzonym/sfrustrowanym, żeby się "bawić" w zakładanie fałszywych kont i trollowanie na forach...
dhuode
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
grd - Dziwne prawda? Ktoś próbuje nakłonić eTutora do usunięcia moich postów pod reklamami konkurencyjnej strony.
Zamiast uczyć się języków i zarabiać ciężkie pieniądze..
Już mnie tu nie ma :)))
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi to już ręce opadają na te komentarze tutaj. Wydawałoby się, że na forum o nauce języków każdy powinien mieć wysoki poziom kultury, ale jak widać nawet i tutaj trafiają się wyjątki.

Nikt nikogo do kupowania kursu nie zmusza, to po pierwsze. Po drugie nie od razu Rzym zbudowano. Jak dla mnie bardzo dobrze, że eTutor już teraz wypuścił hiszpański, jak ktoś zaczyna od zera to i tak niepotrzebne mu więcej poziomów niż A1 i A2. Jak ktoś zna język na wyższym poziomie to super, niech nie kupuje, ale też niech przestanie marudzić na aktualnie dostępne poziomy (których i tak nie przerabiał, a z góry zakłada że są beznadziejne po zajrzeniu na kilka pierwszych dostępnych lekcji).

Skoro eTutor ma tak świetnie rozwięty angielski to chyba można im dać trochę czasu i zaufać, bo wiemy jacy są ambitni, co nie?

W tych czasach mamy dostęp do tylu źródeł informacji, że można wybierać i przebierać. To co jednemu nie pasuje, dla innego może być idealne. Jak coś nam nie pasuje to można to napisać raz, w kulturalny sposób, a nie pluć jadem w każdym możliwym wątku.
avayorica
tsienkiewicz3 - Otworzyła Pani dyskusję dotyczącą nowo powstałego kursu i dziwi się, że użytkownicy, również niezadowoleni, się wypowiadają? Większość wypowiadających się podkreśla to, że kurs wymagałby jeszcze dopracowania przed jego publikacją. To byłoby moim zdaniem korzystne wizerunkowo, bo podejście "chcieliśmy jak najszybciej podzielić się nowym kursem" bez jego dopracowania jest niepoważne. - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
avayorica - Przypuszczałam, że zobaczę tutaj taką odpowiedź do mojego postu. Nie odnosił się on do negatywnych opinii, a o mówieniu, że coś jest na poziomie przedszkolaka i kpiną. Ciekawe jakby miało się zaczynać podstawy języka, od fizyki kwantowej? Cieszę się że jest tutaj tylu poliglotów, których wpisy troszkę umniejszają osobom, które uczą się od podstaw. - 2 lata temu
tsienkiewicz3 - To zupełnie normalne, że uczy się na podstaw, ja również nie podpisuję się pod "poziomem przedszkolaka", bo tak nie powinno się mówić. Każdy adept nowego języka rozpoczyna od rzeczy podstawowych. Ja też zaczynałem od "Hola", "y" "casa" i tego typu słów, a więc "poziomu przedszkolaka". - 2 lata temu
avayorica - Dlatego napisałam, że i tutaj trafiają się wyjątki jezeli chodzi o brak kultury. Odmienne opinie mi nigdy nie przeszkadzają tak dlugo, jak sa napisane we właściwy sposób. eTutor z każdej opinii bedzie mogl sobie wyciągnąć co bedzie chcial, moze dzieki temu wątkowi przynajmniej łatwiej będzie dostosować się im do potrzeb konsumenta, oraz przekazać informację o dalszych planach. Ja osobiście ciesze się, że już wypuścili jezyk, bo robienie postepow w jezyku obcym i tak zajmuje mase czasu, wiec ciesze sie ze moge juz teraz zaczac naukę słówek i podstaw gramatyki. - 2 lata temu
avayorica - Ja sama tez napisalam gdzies ze fajnie byłoby mieć lepszy słownik, ale nie jest to dla mnie personalnie uporczywe jak na razie, bo mam nastawienie zeby wycisnąć jak najwięcej z tego co jest ;) - 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
pagruszka - @avayorica "Skoro eTutor ma tak świetnie rozwięty angielski to chyba można im dać trochę czasu i zaufać, bo wiemy jacy są ambitni, co nie?" "Trochę czasu" czyli ile? Proszę o konkrety. Proszę o podanie nam konkretnej daty wprowadzenia poszczególnych poziomów i kursów. Dotyczy to kursu języka niemieckiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. - 2 lata temu
Roman40 - @avayorica

@tsienkiewicz3

Tylko zwróćcie uwagę na to, że Pan Adam napisał, że to kurs jest na poziomie przedszkolaka, a nie że jakaś konkretna osoba jest na poziomie przedszkolaka.

Pan Adam pisał o kursie, a nie o konkretnej osobie.

Także Pan Adam nikogo nie obraził.

Pan Adam wyraził tylko swoje subiektywne zdanie na temat kursu, do którego miał prawo.

Natomiast tym, który obraża innych ludzi jest użytkownik ukrywający się pod nickiem grd, który do kobiety, która nie wiedziała, jak po hiszpańsku jest "latawiec" (a jej dziecko pytało, więc chciała znaleźć w słowniku), użytkownik grd napisał: "przecież nie jest Twój poziom". I to jest OK? Moim zdaniem to nie jest OK.
- 2 lata temu
grd - Napisanie komuś, że ma wysoki poziom jest obrażaniem? hihi sorry!
Ps. Adam się pomylił. Na pewno pisał o Tobie Roman. Ok?
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może dobrym rozwiązaniem byłoby poszerzenie wersji demo o np. 3 - 5 lekcji, a nie tylko tę jedną wprowadzającą? To mogłoby potencjalnie zniechęconych rzekomo niskim poziomem zachęcić poprzez pokazanie, że to tylko "efekt pierwszej lekcji".
T
tsienkiewicz3
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
adrianna.wu - W ramach dostępu testowego na każdym poziomie jest dostępny jeden temat w nim kilka lekcji. Zatem w przypadku kursu eTutor hiszpański jest to temat "!Hola!" z poziomu A1 zawierający 6 lekcji oraz "Podróże" na A2 składający się z 4 lekcji. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja jestem totalnym "beginnerem", ale koneserem języka hiszpańskiego(właściwie to wszystkich romańskich, ale uparłem się na hiszpański), więc mi się kursik podoba bo zaczynam z niego coś wynosić. Prawie dogoniłem siostrę, która ma hiszpana w technikum.
Faktem jest, że moglibyście dołączyć audio-speakera do każdego zdania na kursie a nie tylko do pojedynczych słów czy zdań.
Zgaduję, że to jest związane z tym, że kurs jest nowy i będziecie go cały czas rozwijać.
Tak samo na poziomie A2 przecież nie skończycie ;)
Nic tylko czekać na dalszy rozwój projektu/kursu ;)
!Saludos!
R
RagnartheGreater
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Który z akcentów hiszpańskich jest dla Was najtrudniejszy? Moim zdaniem jest to hiszpański z Chile...

A propo różnych akcentów spotkałem się z taką opinią, że do poziomu B2 nie powinniśmy się przejmować akcentami.

Ale spotkałem się też z przeciwną opinią, że najpierw naukę języka obcego powinniśmy zacząć od nauki akcentu regionalnego.
piotr.grela
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Latin American Spanish is spoken not only in Central and South America but also widely in the USA. https://www.edp24.co.uk/news/business/future-50-real-projects-to-switch-to-spanish-8444126 - 2 lata temu
piotr.grela - Are the differences between Spanish in Latin America and Spain?
https://youtu.be/KhpHcc2B5lA
Babbel
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panowie i Panie, o ile chcemy kompot gotować, to idzie się do sklepu z owocami lub na rynek a nie do apteki gumki smakowe wybierać. Każdy kurs ma swoją wartość. Dla mnie miarą są kursy ESSK - zobaczcie ile kosztują, i jaki materiał poruszają. Nie ma tam niczego czego nie było by tu a to oznacza, że Wy nie jesteście zainteresowani nauką a wymyślaniem powodów aby się nie uczyć. Na upartego każdy kurs etutora można przerobić w locie za 3-mc abonamentu. A teraz do sedna, 4 pełne lekcje angielskiego "tu" zajmują tyle co materiał z j. angielskiego szkoły podstawowej i potem szkoły średniej a to jest średnia wiedzy każdego "Polaka" no właśnie tyle zostaje w tych wspaniałych głowach .... .
Z
zbigniew.icloud
piotr.grela - Dzięki Zbyszek, że przypomniałeś nam o kursach ESKK.
Moim zdaniem do nauki języka angielskiego Etutor nie ma sobie równych, ze względu na słownik Diki.
Chociaż denerwuje mnie brytyjska transkrypcja fonetyczna, która jest przestarzała w akcencie Old RP.

Do nauki innych języków ESKK nie ma sobie równych.

Ciekaw jestem jak rozwiązana jest sprawa różnych hiszpańskich akcentów w ESKK.

To co mnie trochę śmieszy to:
"Kurs ESKK składa się z 16 podręczników" :-)

"na poziomie zaawansowanym można nauczyć się 2000 słów"

Na poziomie zaawansowanym to już student powinien dobrze znać około 20.000 słów i zwrotów.

Ale kursy ESKK stały się multimedialne aż z ciekawości ściągnąłem sobie lekcję próbną.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
Roman40 - Z ESKK to wiem. A ile słów można nauczyć się z kursu ETUTOR? - 2 lata temu
piotr.grela - Miałem kiedyś w swoim procesie nauki na Etutorze ponad 120.000 słów i zwrotów.
Słownik Diki.pl powiązany z Etutorem to prawie lub ponad 500.000 wpisów, entries.
Duża zaleta Etutora i słownika Diki.pl, że aktualizują stale swoje słowniki.

Co do kursu ESKK. Bardzo ładne ćwiczenia, grafika i marketing.

Lekcja 1 angielski dla zaawansowanych kurs ESKK - kolejność przymiotników, jest to bardzo trudne zagadnienie dla super językowych freaków.
Z praktycznego punktu widzenia, te wiadomości są mało potrzebne. Bo się je nabywa naturalnie podczas obcowania z językiem angielskim.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja też nie wiem, jak jest "latawiec". Czy też zostanę z tego powodu przez Ciebie, anonimowy użytkowniku grd, zwyzywana (wcześniej wyzwałeś inną kobietę)? Tyko tyle, anonimowy użytkowniku grd, potrafisz - rzucać obelgami?

Myślałam, że to forum trzyma jakiś poziom, ale niestety zawiodłam się.

Wypisuję się. Kursu nie kupuję.
P
PatriciaK
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Widzimy, że dyskusja jest żarliwa, ale zachęcamy do tego, aby emocje nie brały góry i aby każdy, w równym stopniu dbał o przyjazną atmosferę — bo w końcu Forum służy zarówno do wymiany opinii, ale też wzajemnego wsparcia w nauce. Zachęcamy w pierwszej kolejności do przetestowania kursu przed zakupem i oparciu decyzji o wykupieniu abonamentu o swoje doświadczenia z kursem, a nie wyłącznie na komentarzach. Liczy się w końcu przede wszystkim zawartość kursu. Także zachęcamy do indywidualnej i przemyślanej decyzji 🙂
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.