ZALOGUJ SIĘ

When I have done my homework I will go out" = Kiedy zrobię pracę moją domową to wyjdę na dwór.

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Jeżeli czas Present Perfect jest czasem teraźniejszym, to chyba możemy go użyć w I trybie warunkowym, w zdaniu warunku po "if", "when"...
When I have done my homework I will go out" = Kiedy zrobię moją pracę domową to wyjdę na dwór.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Mam wrażenie, że brakuje przecinka po 'homework'.
A
ang-nsw

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

w pierwszym trybie warunkowym możemy użyć zarówno czasu Present Simple jak i Present Perfect.
Czasem Perfect podkreślamy, że dokonanie pierwszej czynności warunkuje odbycie się drugiej, na przykładzie z postu Piotra, skończenie pracy domowej jest warunkiem wyjścia z domu.
klaudia.dol
Pracownik eTutor
piotr.grela - To by po części wyjaśniało dlaczego czas Present Perfect jest czasem teraźniejszym. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

kktm
piotr.grela - Nie, ale w głowie mam regułkę, że w I trybie warunkowym, w zdaniu warunku jest czas Present Simple :-) - 3 lata temu
darkobo - Może być Present Perfect, dość często się z tym spotykałem, ale regułki nie podam.
Wydaje mi się, że chodzi właśnie o czynności dokonane, coś, co zostanie w przyszłości zrobione.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może bardziej coś w stylu: When I have my homework done I wil go out. Chociaż zostałbym bezpiecznie przy Simple Past
P
Przemo82

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki