ZALOGUJ SIĘ

Czy wiecie może, ile w e tutorze angielski jest w sumie słówek do nauki?

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Ile słówek można się nauczyć w e tutorze? Może głupie pytanie, ale, np. w SM czy w PH jest wiadomo ile słówek.
Najlepiej, gdyby ktoś podał konkretnie lub mniej więcej, ile jest słówek w każdym poziomie. Najbardziej mnie interesują poziomy od A1 do B1/B2.
?
Gość
piotr.grela - Ah Supermemo - po latach mogę stwierdzić, że nieźle mnie wkręcili, nauczyłem się tak potrzebnych słówek jak: "antecedence" - "uprzedniość" :-)

Same pojedyńcze słówka to 10 % sukcesu, do tego dochodzą czasowniki frazowe, idiomy, kolokacje - związki wyrazowe a i zwroty potoczne slang aby rozumieć język codzienny.

Kiedyś ktoś mi powiedział, że mój rower jest "sick"... Pomysłem, sobie co jak chory, zacząłem go oglądać, czy nie odpada mi coś.
A "sick" w języku potocznym znaczy odjazdowy, czadowy...

Wydaje mi się, że na poziomie B1/B2 musisz znać około 7000-9000 najczęściej występujących słów.

Zamknięte kursy są do niczego bo każdy język się zmienia a język angielski bardzo szybko.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

E-tutor jest połączony z Diki i to jest właśnie źródło skąd e-tutor czerpie słownictwo. Zakładając ze masz 400,000+ slow/zwrotów w słowniku, można założyć ze jesteś w stanie się nauczyć tyle ile tylko głowa pomieści. W moim przypadku, przerobiłem dopiero kilkadziesiąt lekcji, trochę lekcji specjalnych, a resztę biorę z książek, filmów i audiobookow. Poki co mam na liczniku ponad 11,000 slow.
rmoszumanski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnej ilości słówek zawartych w każdym poziomie nie jesteśmy w stanie podać, ponieważ cały czas rozbudowujemy nasze kursy. Są one oparte o znajomość języka w skali Rady Europy, opis poziomów zaawansowania znajdziesz w tym miejscu: https://www.etutor.pl/help/advancement-levels

W kursie eTutor angielski każdy z poziomów (od A1 do C2) jest podzielony na 50 tematów, a w temacie znajduje się po klika lekcji, w sumie ponad 900. Natomiast w każdej z lekcji jest kilkanaście słówek/ wyrażeń.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki