ZALOGUJ SIĘ

Koszmar! Ratunku! Jak zapamiętać przez tak wielką liczbę wyjątków?

zmodyfikowany: 12 lat temu
Czy macie jaką radę, jak uczyć się materiału w lekcjach 61 oraz 62, gdzie podane są wielkie liczby specjalnych, wymagających zapamiętania konstrukcji, np.typu "czasownik + to + bezokolicznik".

Czasownik + bezokolicznik (infinitive)Czasownik w formie bezokolicznika to + bezokolicznik stosujemy najczęściej po takich czasownikach jak np:offer, decide, hope, deserve, attempt, promise, agree, plan, aim, afford, manage, threaten, refuse, arrange, learn, forget, fail, seem, appear, tend, pretend, claim, ask, beg, care, cease, help, mean, expect, want.- 40 przykładów

Czasownik + podmiot + bezokolicznikPo czasownikach takich jak np. tell, remind, force, enable, teach, order, warn, invite, persuade, get, wstawimy podmiot przed bezokolicznikiem.

https://www.etutor.pl/lekcje/61/187/

18 przykładówForma -ing (gerund)Gerund to czasownik z końcówką -ing znany jako rzeczownik odsłowny. Używa się go po takich czasownikach, jak np:enjoy, dislike, mind, can't stand, can't bear, suggest, stop, delay, fancy, consider, admit, miss, involve, finish, postpone, avoid, deny, risk, practise .31 przykładówCzasownik + podmiot + forma -ingPo niektórych czasownikch, jak np: imagine, stop, keep można wstawić podmiot przed czasownikeim z formą -ing.
I dalej w lekcji 62 https://www.etutor.pl/lekcje/62/1927/
itd.
Koszmar! Ratunku!
drumstick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

1. Napisać z każdym słowem 10 zdań.
2. Zaznaczyć markerem to co istotne.
3. Powiesić na ścianie.

Ewentualnie można sobie ułożyć wierszyk czy coś, ważne by było wykonane samodzielnie i w miarę twórcze, szybciej zapadnie w pamięć:)
quantum137
drumstick - 152 słowa * 10 zdań = 1520 zdań
- napisanie zajmie "trochę" czasu + całą ścianę wytapetuję notatkami...
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Zawsze możesz napisać po 20 zdań by starczyło na inne ściany;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Marzyciel - heheeh, you've just made my day! - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - Biorąc pod uwagę liczbę lekji - 150 - jeżeli każda lekcja wymagałaby 1 ściany, to przyjmując średnią liczbę ścian 4 na pomieszczenie mamy około 37 pomieszczeń. Trzeba wynająć pałac. Koszty nauki drastycznie wzrosną. - 12 lat temu
drumstick - Mówiąc już poważnie - jak przez to przebrnąć?
Najpierw po prostu ominąłem dalszą część - ale zawarte tam wiadomości gramatyczne są konieczne to zrobienia ćwiczeń. Myślałem, że lepiej byłoby, gdyby było to podzielone na mniejsze sekcje ćwiczeniowe + teściki sprawdzające.
I brakuje mi sprawdzianów, sprawdzających znajomość zasad gramatyki. Czy jest aka możliwość w eTutor, czy coś przeoczyłem?
- 12 lat temu
drumstick - Film jest rewelacyjny! To rozwiązuje problem.
Tylko z rodzinką będę musiał dogadać się, którą wersję pomieszczenia używamy w danym momencie.
- 12 lat temu
quantum137 - W tym przypadku nie ma raczej innego wyjścia niż ćwiczenie i powtarzanie do skutku.
Możesz na 1 stronie wypisać te czasowniki i dodać po jednym zdaniu. Potem powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki zwracając szczególna uwagę na -ing/bare infinitive/full infinitive, bo o to tu chodzi.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym dodała po jednym zdaniu z każdym czasownikiem do powtórek. Jestem absolutnym beztalenciem jeśli chodzi o uczenie się słówek na pamięć, ale metoda z powtórkami ku mojemu zaskoczeniu - działa.
A najlepsze są zdania, bo jak później się coś pisze/mówi to szybciej przychodzi skojarzenie "znam podobne zdanie" niż "znam taką regułę gramatyczną". Przynajmniej u mnie tak to działa.
W
Wiedzma_z_Gor
drumstick - Świetny pomysł. Że nie wpadłem na to! Dzięki.
Tylko czy można np. załóżyć słownik zawierający specjalnie dany zestaw zdań?
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki