ZALOGUJ SIĘ

"do you have any questions?", czy "have you got any questions?

12 lat temu
W jednej z lekcji natknałem sie na zdanie "do you have any questions?", czy "have you got any questions?" byloby niepoprawne? Bede wdzieczny za wyjasnienie.
knorwid

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Obydwie formy są poprawne i można ich używać zamiennie.

Pozdrawiam.
E
efogt
knorwid - Niest nie mam dosc punktow by przyznac punkt za blyskawiczna odpowiedz, zatem moge tylko podziekowac. Wielkie dzieki!! - 12 lat temu
askawska - Jeśli podoba Ci sie odpowiedź efogt, możesz też kliknąć "ptaszek" pod zdjęciem. Poza tym, że przyznasz jej w ten sposób 20 pkt (a sobie 2), Twój post będzie oznaczony zielonym prostokątem, który będzie sygnałem dla innych, że na swoje pytanie dostałeś satysfakcjonującą Cię odpowiedź. :) - 12 lat temu
efogt - Najważniejsze że odpowiedź cię ucieszyła:) To chyba tu najważniejsze. No i nie ukrywam że miło jest kiedy jest odzew na odpowiedź:)
"askawska", dziękuję bardzo:) Pozdrawiam serdecznie:)
- 12 lat temu
askawska - Ja też pozdrawiam.
:)
- 12 lat temu
knorwid - Dzieki, obawialem sie, ze pytanie bedzie tak banalne, ze pozostanie bez odpowiedzi; myslalem, ze moze jest jakis niuans. A na etutor rzeczywiscie od niedawna, wiec dziekuje za "ptaszkową" sugestie - nie wiedzialem o niej! Dobrego tygodnia! - 12 lat temu
efogt - he, he:) Dla mnie takie pytanie może być banalne bo znam na nie odpowiedź(dla Ciebie banalne nie jest) co nie znaczy że mam na nie nie odpowiadać. Jak świadczy o nas takie zachowanie? Nie odp. na pytania bo wydaja się nam banalne(czyli traktujemy innych z góry?) ale dla drugiej osoby takie pytanie może być kwestią "życia lub śmierci":) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki