ZALOGUJ SIĘ

Nie lubię haseł w Diki / na Etutorze bez zdań przykładowych

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Najbardziej nie lubię haseł w Diki / na Etutorze bez zdań przykładowych.

"szlaczek"

band , border , strip , track , pattern

I weź tu zapamiętaj te wszystkie synonimy...

Na szczęście są notatki.
piotr.grela
parseq - Racja. Przykłady zawsze można odpalić kliknięciem i usłyszeć. A wejście drugim kanałem (audio) to wiadomo, że większa efektywność.
Wiadomo, że ktoś te brakujące przykłady musiałby wprowadzić. I tu będzie pierwsza bariera. (Drugą jest dodanie audio.)

Może właściwym pomysłem byłoby umożliwienie edycji (dopisywanie) przykładów do słownika diki przynajmniej przez wybranych użytkowników (coś jak w Wikipedii). Dopisywane treści mogłyby podlegać wpierw zatwierdzeniu przez fachowy personel eTutor'a. (tak działa dodawanie tłumaczeń na tekstowo.pl)
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Parseq świetny pomysł. Mi też bardzo brakuje przykładów w niektórych hasłach - właściwie zawsze do hasła dodaję przykładową frazę/zdanie. Później - po nauczeniu się jej - można to z powtórek wyrzucić. Jeśli nie ma przykładowych zdań staram się od razu je znaleźć w necie - nie byłoby problemem dodanie ich do "poczekalni", a "mądrzejsi" z ET mogliby to moderować i wrzucać do słownika. Przynajmniej pomoglibyśmy chociaż tym uczącym się, którzy dopiero dane słowo będą wyszukiwać.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

zweryfikowałam tłumaczenia hasła w Diki oraz uzupełniłam hasło "szlaczek" o zdania przykładowe: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=szlaczek

Jednocześnie chciałabym zapewnić, że na bieżąco dodajemy zdania przykładowe do haseł w słowniku i staramy się, aby haseł bez jakiegokolwiek przykładu było jak najmniej :)
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki