ZALOGUJ SIĘ

Dwa pytania / sprawy do eTutor.

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
W ostatnim czasie zauważam dużo zmian na listach słówek, dodawane są nowe przykłady zdań do list, ale również są usuwane. Z czego to wynika, zwłaszcza to usuwanie czy też może przemieszczanie z listy do listy? Bo gdyby chodziło tylko o dodawanie jakiś nowych to można zrozumieć (po prostu uzupełnianie słówek o dodatkowe przykłady). I czy jest to jakieś czasowe porządkowanie, które kiedyś się skończy czy jest to proces, niestety, stały? A pytam bo wprowadza to pewne zamieszanie, przynajmniej jak dla mnie.

Druga sprawa to kwestia nagrań. Wiele przykładów, i to od miesięcy, nie ma nagranych. Myślę że to jest priorytet do zrobienia. Albo po prostu dodawać przykłady razem z nagraniem?
K
KBPL

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Cały czas pracujemy nad rozbudową naszego słownika - oprócz dodawania nowych treści weryfikujemy te, które już znajdują się w naszej bazie danych. To, że niektóre hasła nadal nie mają nagrań nie jest efektem tego, że nic w tym kierunku nie robimy, a wynika jedynie z ogromnej ilości haseł oraz zdań przykładowych, które należy nagrać. Co miesiąc do słownika dodawanych jest średnio 5000 nagrań. Prosimy jedynie o odrobinę cierpliwości, wszelkie zmiany mają na celu uczynienie naszego słownika jeszcze lepszym.
wojtek.j
Pracownik eTutor
KBPL - Co do nagrań. Domyślam się że wszystko musi trochę trwać. Zakładam jednak, że większość użytkowników eTutor korzysta z niższych poziomów nauki czyli im wyższy poziom tym mniej uczących się. A jeśli tak rzeczywiście jest to zasadnym byłoby uzupełnianie nagrań zaczynając od poziomu A1 (aż będzie komplet!), potem A2 itd. Drugim argumentem za tym jest, że jeśli ktoś zaczyna naukę, to bardzo ważne jest aby miał dostęp do wszystkich nagrań, aby od początku uczyć się właściwego akcentu. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie te zmiany w listach wydają się naturalne, co nie oznacza iż mogą one denerwować.

Jeśli chodzi o nagrania to jest to kluczowa sprawa dla oferty szkoły etutor. Chyba nigdy nie będzie tak by wszystko było nagrane. Jednak dbałość o nagrania maksymalnie wielu haseł i przykładów Diki ma kluczowe znaczenie. Teraz często odsłuchuję Panią, która ma chropowaty, nieprzyjemny głos, a jednak jej nagrania do nauki są kapitalne.
Nagrania muszą współgrać z zapisem fonetycznym oraz jeśli nie ma nagrania to powinien być zapis fonetyczny.
Myślę, że angliści z eTutor szkoły zdają sobie sprawę z wagi znaczenia nagrań, i doceniam ich starania. Proces nagrywania, weryfikacji językowej oraz weryfikacji nagrania dla potrzeb uczniów to i zdobycie współpracowników, wreszcie koszty to wcale nie prosta sprawa. Mimo braków szczególnie u początków tworzenia Diki, cenię wysoko pracę merytoryczną nauczycieli, oraz zarządznie tym przedsięwzięciem.

Przecież widać jak na dłoni, że na początku był koncept oraz fałszywa myśl iż software i komputery wszystko załatwią. Ludzie do wprowadzania haseł bywali przypadkowi, redaktorzy nie mieli doświadczenia. Jakość obecnej pracy nad Diki jest dobra by nie powiedzieć bardzo dobra. Osoby odpowiedzialne za Diki są bardzo kompetentne lingwistycznie a zespół ludzi lingwistów dobrze dobrany i pracujący według ustalonych starannie zasad. Zdarzają się wpadki oczywiście, ale czy znacie słowniki bezbłędne, ja nie znam.
abmmichal
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki