ZALOGUJ SIĘ

czemu a zmirnia sie na an skoro samogloska jest przymiotnika a nie rzeczownika

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
jesli w zdaniu nie byloby koloru,it is a ball i a jest przed rzeczownikiem ball przymiotnik okresla rzeczownik wiec a sie cofa przed orange. ale czemu zmienia sie na an skoro nie dotyczy koloru?
R
ramzes_s51

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Cześć,

we wspomnianym zdaniu mamy do czynienia nie tylko z rzeczownikiem ale z całą frazą rzeczownikową, czyli rodzajnikiem (an) + przymiotnikiem (orange) + rzeczownikiem (ball). W takim przypadku rodzajnik dostosowujemy do słowa, które po nim następuje. W tym przykładzie, słowo znajdujące się po rodzajniku rozpoczyna się od samogłoski "o", więc musimy użyć rodzajnika nieokreślonego "an", nie "a".

Tak samo w kolejnym przykładzie, dostosowujemy rodzajnik do pierwszej głoski (czyli spółgłoski "b"): "Does he have a beautiful girlfriend?" (wstawiamy "a" przed całą frazą)
klaudia.dol
Pracownik eTutor
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ramzes - Pani Klaudia dokładnie sprawę przedstawiła.

Zwróć uwagę tak na wszelki wypadek przypominam, iż Orange może występować w funkcji różnych części mowy.

Orange = rzeczownik, przymiotnik, czasownik ( radzę, na to zwracać uwagę od początku)

W podanym przykładzie Ball jest szczegółowiej opisany przez przymiotnik Orange.

Pojawia się /// może się pojawić a, an, lub the - bo jest grupa Rzeczownika, rzeczownikowa.

Może pomogłem, może zamotałem. Jeśli zamotałem to najlepiej słuchać Pani Klaudii. Pisać do Pani Klaudii [...]@tutor.pl, przez opcję zapytaj, zaproponuj ( pasek na dole).
abmmichal
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki