ZALOGUJ SIĘ

Czy czytanie przedimka "a" przed rzeczownikiem w zdaniu przez jednego z lektorów za każdym razem jako "ej" jest prawidłowe?

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Jeden z lektorów pojawiający się w każdej z lekcji czytając swoje zdania zawsze czyta przedimek "a" przed rzeczownikiem jako "ej" czyli dokładnie tak jak czyta się pojedynczą literę "a" kiedy nie poprzedza żadnego rzeczownika odczytywaną w alfabecie angielskim. Czy to nie jest czasem błędne? W zdaniu powinien przedimek "a" przed rzeczownikiem być czytany jako "e", czyż nie?
B
bijag

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Biorąc pod uwagę mnogość odmian języka angielskiego, ciężko mówić o prawidłowości. Natomiast jeśli myślimy o standardowej odmianie języka angielskiego, to wymawianie "a" za każdym razem jako litery w alfabecie jest sporym nadużyciem. W codziennym użyciu wymówienie "a" jako litery w alfabecie /ej/ służy najczęściej zaakcentowaniu danego rzeczownika, np. "It's not my dog, it's just a /ej/ dog." (a dog = any/some dog)
mcendrowska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Być może zdania są czytane przez jakiś syntezator mowy i dźwięku.
Który, przedimek nieokreślony "a" traktuje go jako literę "a" i tak ją czyta.

Wydaje mi się, że większość słowników angielskich online, korzysta z syntezatorów.

Tak jak pisze mcendrowska, nie ma jednej wymowy, na różnego rodzaju kursach uczymy się wymowy RP English lub GA - General American ale to nie jest jedyna słuszna wymowa.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja spotkałam się kilka razy z sytuacją, że jeden lektor czytał tekst i w tym samym tekście raz mówił e innym razem ej.

Nie zastanawiałam się nad tym, dopiero teraz mi przyszła myśl, że może to od czegoś zależy?
Bo to był ten sam lektor i ten sam tekst, a czytał inaczej.
Ale od czego to mogłoby zależeć?
?
Gość
piotr.grela - Może w którymś z angielskich akcentów wymawia się przedimek nieokreślony "a" - /ej/...
W południowo wschodniej Anglii - przedimek nieokreślony jest wymawiany jako bardzo krótki i niewyraźny dźwięk Schwa a w mowie szybkiej go prawie wcale nie słychać i przez to może, wydawać się nam, że go nawet tam nie ma.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki