ZALOGUJ SIĘ

Jak poprawić rozumienie ze słuchu?

4 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Witam,
jakie macie sposoby na poprawę rozumienia ze słuchu?
Jestem obecnie na poziomie A2, i w głowie potrafie ulozyc sensowne zdania, a następnie je wypowiedzieć, jednak gdy ktoś mówi do mnie po angielsku, to słyszę jedynie jakiś bełkot i zlepek słów. np I did some shopping yesterday. znam każde słowo w tym zdaniu, ale jeśli ktoś je powie szybko po angielsku, to nie zrozumiem co ktos do mnie powidzial mimo, że przeciez znam to słownictwo...to naprawde demotywujące i flustrujące.
Z góry ogromnie dziekuje za każdą pomoc.
M
Maxerlando
ecurdan - Mam tak samo - tj angielski mówiony - wyłapuję co któreś słowo lub dopiero po całej wypowiedzi zaczynam kumać o co chodzi - choć po części. Najgorzej jest jak ktoś mówi szybko … Do tego noszę aparaty słuchowe - jest naprawdę ciężko. Najlepsza dla mnie forma to śledzenie pisanego i czytanego tekstu. - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Jedynym wyjściem jest praktyka poprzez oglądanie filmów, vlogów z napisami.

Oprócz tego warto zapoznać się z procesami fonetycznymi w języku angielskim takimi jak Schwa, intrusion (wtrącanie j, w, r), assimilation, concatenation, elision.
https://youtu.be/gitG_03GaqI

Generalnie musisz się przyzwyczaić, że angielska pisownia rzadko ma coś wspólnego z wymową i nie wymawiamy wszystkich liter tak dokładnie jak to jest w języku polskim.

Rozumienie ze słuchu po czytaniu, wydaje mi się najłatwiejszą czynnością do opanowania w języku angielskim bo jest to czynność pasywna.

Pisanie i mówienie jest o wiele bardziej wymagające. Ale spokojnie to nie jest fizyka kwantowa :-)
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja polecam słuchanie podcastów po angielsku, w miarę możliwości codziennie. Na początku najlepiej wybrać te tworzone z myślą o uczących się języka, krótkie (5-10 minut). U mnie było tak, że na początku rozumiałam co któreś słowo, a po około 2 tygodniach zaczęłam łapać sens zdań. Najważniejsze - nie zniechęcać się. Żeby zrozumieć to, co ktoś mówi, najpierw trzeba osłuchać się z językiem. Nie trzeba rozumieć każdego słowa.
dhuode

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja slucham ksiazek Harrego Pottera po angielsku :) Juz jestem w 5 czesci...
Do tego czasem podcasty albo muzyka :)
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki