ZALOGUJ SIĘ

Jaka jest różnica między "Can be recover" a "Can be recovered"?

zmodyfikowany: 12 lat temu
Jeżeli wpiszemy w Google wyrażenie "can be recover" (np. "password can be recover")(104 000 wyników w Google), to wyszukiwarka proponuje zmienić na "can be recovered" (24 000 000 wyników w Google). Jaka jest różnica między tymi wyrażeniami? Czy to pierwsze jest niepoprawne?
drumstick

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć różnica jest taka:

(1) Can be recover. -> błędne
(2) Can be recovered. -> poprawne

PS. W języku angielskim nie na słowa 'recovere'.

PS2. Zwróć uwagę na bardzo ważną kwestię.
W zdaniu 2 słowo recovered to przymiotnik.

Pozdrówka
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
drumstick - 1). Dlaczego piszesz "recovere"?

2). W wyszukiwarce Google Scholar znajdzie się jednak pewna liczba artykułów z czasopism naukowych, zawierająca wyrażenie "can be recover", np. "We expect that it can perform the objective of the high secure communication
and the transmitting message can be recover in the receiver." (http://scholar.google.pl/scholar?q=%22can+be+recover%22&hl=pl&btnG=Szukaj&lr=lang_en%7Clang_pl).
Jak to wyjaśnisz?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Mapisałeś:
Jeżeli wpiszemy w Google wyrażenie "can be recovere"

Słowo recover może być użyte w innych kontekstach (jako czasownik) w których jest poprawne.

PS. klikam w link i ląduje w jakimś spisie.
Podaj mi bezpośredni link do artykułu, który Cie interesuje.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - Zrobiłem błąd w treści mojego pytania: zamiast "recovere" miało być "recover". Poprawiłem. - 12 lat temu
quantum137 - Ok, jak znajdziesz artykuł to podlinkuj.
Przeczytam go i odpowiem na resztę Twojego pytania.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - Kliknij w podany wyżej link - w wyszukiwarce na czarno są podane słowa we wszystkich artykułach, jakie znalazł Google Scholar. By the way - it is very useful in searching.
Np.
http://people.math.jussieu.fr/~cordero/Docs/articles/ARMAsome.pdf
tam jest zdanie:
"...clearly showed that inequalities involving entropy can be recover by using the equations satisfied..."
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Jest to błąd, powinno być recovered
Sprawdziłem w kilku książkach do matematyki wyższej czy słowo recover występuje w znaczeniu jakiego nie znam. Nic takiego nie znalazłem.

PS. Do wyszukiwania (słów,fraz) używam wbudowanej funkcji w program do pdfów, działa błyskawicznie i w kilka minut można przefiltrować tysiące stron.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - I'm excited - 12 lat temu
drumstick - Ciekawe. Czyli 104 000 jest takich błędów na stronach www - wg wyszukiwarki Google.
W Scholar Google - w artykułach naukowych - jest błędów mniej niż 258 (bo wyszukiwarka podaje też sytuacje, gdy wyraz jest dzielony na końcu linii na recover - ed).
Dzięki, to było ciekawe badanie lin..istyczne
- 12 lat temu
quantum137 - To nie są błędy na stronach www ale zapytania użytkowników.
Wpisz bezsprzecznie błędne zdanie 'I must to go'. (z frazami trzeba uważać by wyniki były rzetelne)
Google pokazuje ponad 6 miliardów wyszukań.
Dzięki za ciekawe pytania!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - 7 450 000 odpowiedzi u mnie.
Przy okazji, czy wiesz jak wyszukiwać frazy, w których w środku np. jedno słowo jest dowolne?
By the way, how can be searched a frase with one free world? (how one can search a frase with one free world?)
PS.
Poprawka (po uwadze quantum137)
By the way, how can I search a phrase with one missing word?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Nie wiem tego, zapewne taka opcja jest opisana w pomocy do wyszukiwarki. - 12 lat temu
drumstick - Can you commentate my English?
Which one of the above two sentences would you say?
See you later. Have a fruitful day.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Well, I wouldn't use any of them.
Your English is good enough though.
Take care and see you soon!
- 12 lat temu
drumstick - So, how can I say it better? - 12 lat temu
quantum137 - By the way, how can I search a phrase with one missing word? (Tak bym to napisał.)

free world - wolny świat
missing word - brakujące słowo

You're welcome, bye.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
drumstick - Thanks. Good bye.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki