ZALOGUJ SIĘ

"Repetitio est mater studiorum", "Repetition is the mother of study/learning" "Istotą nauki są powtórki"

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
"Repetitio est mater studiorum", "Repetition is the mother of study/learning" "Istotą nauki są powtórki"

Czytałem gdzieś, że jeżeli chcemy coś zapamiętać "na zawsze" to musimy dane słowo, zwrot, zdanie powtórzyć średnio 5 do 20 razy w jakimś okresie czasu, w zależności od tego jak ciężko jest nam to przyswoić.

Na całe szczęście Etutor nam w tym bardzo pomaga :-)
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Twój wątek dodaje motywacji do uczenia się. Niekiedy powtarzanie przeze mnie w kółko tych samych słów i zdań rodzi moje wątpliwości co do tego, czy działam racjonalnie.
Także dziękuję za wątek :))
D
domek120
piotr.grela - Trochę oglądam filmów, seriali po angielsku, trochę czytam książek. Słów i zwrotów nawet mi nieznanych domyślam się z kontekstu ale jak sobie zapiszę gdzieś na kartce lub zrobię screena i wprowadzę do nauki do Etutora jest szansa aby ten zwrot, słówko zapamiętam na stałe. - 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
parseq - Mentalne zajmowanie się czymś nowym katalizuje zapamiętywanie. Im więcej takiej obróbki tym korzystniej.
Dlatego robienie ściągi przed klasówką jest skuteczniejsze niż powtórzenie materiału przez oglądanie podręcznika i zeszytu.
- 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki