ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego uczymy się 12 czasów gramatycznych, skoro tylko 8 jest używanych?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Po co się uczymy tych wszystkich czasów, skoro niektórych prawie wcale nie używamy?

W pracy Pana Uthman Alzuhairy " The Frequency of The Twelve Verb Tenses in
Academic Papers Written by Native Speakers" 2016 - University of Central Florida

Table 5: The Table Provides the Number of Occurrences and Percentages of the Twelve Verb
Tense Elicited from Over 100,000-Word Corpus
Verb tense Times of Occurrence Percentage


1. Present Simple - 49.99%
2. Past Simple - 28.50%

3. Present Perfect - 4.65%
4. Future Simple - 2.32%
5. Present Progressive - 2.31%

6. Past Perfect - 0.73%
7. Past Progressive - 0.71%
8. Present Perfect Progressive - 0.21%


9. Future Progressive - 0.02%
10. Future Perfect - 0.01%

11. Past Perfect Progressive - 0.009%
12. Future Perfect Progressive - 0.009%
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Piotrze, prowkujące pytanie! - jednak te rzadko pojawiające się czasy, pojawiają się w tekstach pisanych. Czasem na testach co już do mądrych działań nie należy. Dzięki za podzielenie się tymi info.
abmmichal
piotr.grela - Zastanawia mnie Michał jedno, jak często występują różne formy gramatyczne, nie tylko czasy gramatyczne... Muszę poszperać w internecie. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

moja nauczycielka angielskiego z kursu ESOL (Angielka) wziła sobie za punkt honoru wybicie nam z głów wszystkich czasów continuous, które według niej nie są w ogóle warte uwagi (twierdzi, ze nawet ona nie uzywa ich w 5% swoich wypowiedzi wiec nam są one zbyteczne w ogóle), mamy znac prefekcyjnie tylko 4 czasy Present Simple, Present Perfect, Past Simple i Future Simple, co prawda pierwszy raz spotkałam sie z takim twierdzeniem
S
salmasalma
NY-NY - Nie no, to jakiś dziwny pomysł. Forma progressive, tzn. ta używana w czasach continuous, jest całkiem ważna. Czasami present continuous ma podobne znaczenie, co present simple, ale to wciąż co innego. Może ta pani ma tego typu doświadczenia, ale to by było za duże uproszczenie. Nawet jeśli jakąś formę gramatyczną stosuje się rzadko, to warto chociaż o tym wspomnieć. Past perfect jest używany coraz rzadziej, a nadal się go uczymy, bo zdarza się, że jednak ktoś go użyje, zarówno w mowie, jak i w tekście. Istnieją pewne podstawowe elementy języka, które wypada znać, chociażby po to, żeby użyć w odpowiednim momencie. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Dawno temu byłem na kursie angielskiego w Walthamstow College, na jednym kursie angielskiego uczyli się obcokrajowcy tak jak ja i też przyszli nauczyciele angielskiego (kurs Delta czy Celta) Obie grupy były zdziwione, że tyle jest czasów angielskich :-)

Co do kursów ESOL, największy pożytek mamy z tych kursów, że możemy sobie pogadać z innymi studentami.

Pomiędzy językiem angielskim a językiem polskim są takie różnice, które nie są znane i w pełni rozumiane przez naitive nauczycieli. O tym można się przekonać się słuchając Pana Pawła z kanału: "English is fun".

Od naitve nauczycieli możemy się osłuchać trochę języka angielskiego.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
piotr.grela - Salmasalma ma trochę racje- zanikanie form ciągłych może wynikać z tego też, że dla Brytyjczyków nie liczy się jakość gramatyczna, "słownikowa wymowa" a szybkość przekazu. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki