ZALOGUJ SIĘ

Nowa funkcjonalność - przypomnienie o nauce języka na Twój telefon

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Z motywacją do nauki języka bywa różnie. Łatwo ją stracić, a ciężko odbudować i utrzymać. Z regularnością jest podobnie - niewiele trzeba, by wybić się z rytmu. Dlatego postanowiliśmy stać się obrońcami motywacji do nauki i jej regularności. Opracowaliśmy nową funkcjonalność na naszej platformie - powiadomienia przypominające o nauce.


Czym są powiadomienia i jak działają

Wszyscy użytkownicy korzystający z naszej aplikacji mobilnej na system Android będą mieli możliwość ustawienia swoich powiadomień przypominających o nauce języka. Będziecie mogli wybrać dowolny dzień oraz godzinę ich otrzymywania (od 7:00 do 22:00) - na przykład codziennie po pracy o godzinie 19:00 albo w poniedziałki, środy i piątki o 22:00, przed pójściem spać. Wszystko zależy od Waszych preferencji :). Przypominajka będzie wysyłana na Wasz telefon w wybrane dni o wskazanej porze - pod warunkiem, że tego dnia do godziny, o której macie otrzymać powiadomienie, nie zalogujecie się na swoje konto.

Nową funkcjonalność planujemy wprowadzić w ciągu najbliższych 2 tygodni. Będzie dostępna dla wszystkich użytkowników platformy - indywidualnych oraz segmentu B2B, zarówno uczących się angielskiego, jak i niemieckiego.


Jak włączyć i dostosować powiadomienia

Powiadomienia możecie uruchomić na dwa sposoby. Korzystając z jednorazowego powiadomienia, informującego o tej nowej funkcjonalności, które zostanie wysłane na Wasz telefon w dniu wdrożenia, lub wchodząc w Ustawienia konta na platformie, gdzie pojawi się panel z preferencjami powiadomień. W tym panelu możecie również dowolnie zmieniać dni i godziny otrzymywania swoich powiadomień.
Po wdrożeniu funkcjonalności wyślemy także do wszystkich użytkowników wiadomość e-mail z odnośnikiem do ustawień.

To nasza pierwsza i debiutancka wersja tego typu powiadomień, którą będziemy sukcesywnie udoskonalać. Dzielcie się więc z nami obserwacjami, sugestiami i opiniami - wszystkie są mile widziane. Dzięki nim będziemy wiedzieć, co z Waszej perspektywy jest najbardziej istotne i nad czym powinniśmy się skupić przy aktualizacjach.
Kasia_el
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Powiadomienia w niczym nie przeszkadzają i może(mam nadzieję) niczego nie zepsują niech więc będą.
A jak szukanie optymalnego rozwiązania dla zagadnienia z tematu https://www.etutor.pl/forum/thread/1014709-Wiecej_przykladow_vs_wszystkie_przyklady_od_razu.html
J
Jamz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kiedy wersja na iOS?
S
szanlu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wczoraj włączyłam opcję przypominającą, lecz dziś nie otrzymałam powiadomienia.
yoasia1003
piotrek0515 - Powiadomienia wysyłane są w przypadku braku logowania do systemu przed godziną ustawioną jako czas wysyłki. Najprawdopodobniej z tego właśnie powodu przypomnienie nie zostało wysłane :) - 5 lat temu
yoasia1003 - Niestety nie :-( ustawiłam przypomnienie na 8 rano, i do godz. 09:25 nie otrzymałam, żadnego powiadomienia. - 5 lat temu
am1975 - U mnie też nie działa. Nie dostałam powiadomienia ani razu, mimo, że czekałam specjalnie do danej godziny. Pytanie czy przyczyną może być to, że na telefonie nie wylogowuję się w ogóle z aplikacji. Nie mam jej włączonej, ale zamkniętą bez wylogowywania. Z tym, że do liczenia dni z rzędu traktuje to jako nie logowanie się. - 5 lat temu
Yaadam - U mnie też nie działa. Dziś wpisałem nr telefonu, może ruszy. - 5 lat temu
karol.k - [...]@am1975 - skontaktowaliśmy się mailowo
[...]@Yaadam
- skontaktujemy się mailowo

Dzięki za informację i będziemy jeszcze bardziej wdzięczni, jeśli pomożecie nam rozwiązać ten problem :)
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

1. Godzina przypomnienia powinna być konfigurowalna osobno dla poszczególnych dni tygodnia.
Przynajmniej weekend wymaga osobnego potraktowania.

2. Powiadomienia pozwalają się skonfigurować i włączyć bez podawania wskazówki o tym, że etutor nie zna mojego numeru telefonu (rubryka na numer telefonu jest u mnie pusta). W takim wypadku mechanizm nie powinien pozwalać się włączyć.
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@parseq - dzięki za komentarz :)

1. Możliwość ustawienia godzin dla poszczególnych dni to niezły pomysł - w końcu w różne dni można mieć czas na naukę o innych porach. Natomiast w tej pierwszej wersji powiadomień nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiej możliwości.

Nie chcieliśmy na początku zbytnio komplikować tej funkcjonalności. Wprowadzenie takich rozwiązań w rozbudowanym serwisie zawsze jest dość trudne. To u nas nowość, więc zdecydowaliśmy się na minimalistyczną opcję, żeby zmniejszyć ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

Teraz mamy dobry punkt wyjścia do dalszych prac. Chcemy zobaczyć, jak będziecie korzystać z tej funkcji i jak sprawdza się w praktyce technologia, której użyliśmy. Wy uczycie się angielskiego, a my nowych rozwiązań ;)

2. Do wysyłki przypominajki wykorzystujemy powiadomienie push. Dzięki temu nie musisz nam podawać swojego numeru telefonu - wiadomość wysyłamy przez aplikację mobilną (jeśli masz ją zainstalowaną na telefonie). Twojego numeru telefonu potrzebowalibyśmy, gdybyśmy chcieli wysłać np. wiadomość SMS.
karol.k
Pracownik eTutor
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Nie mam zainstalowanej Waszej aplikacji mobilnej, a mechanizm powiadomień dał się skonfigurować i włączyć bez podawania jakiejkolwiek wskazówki.
Czy powiadomienie push zadziała, jeśli w czasie jego wysyłki przez etutor mój telefon będzie:
- akurat przez np. 20 minut poza zasięgiem sieci? (tj. czy powiadomienie push jest buforowane?)
- za granicą?
- 5 lat temu
netis7 - [...]@parseq** napisał: [...] Czy powiadomienie push zadziała ....

Dobre pytanie - odpowiedzi brak...
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Pytałem w piątek po fajrancie, spokojnie poczekajmy do poniedziałku. :-) - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
karol.k - [...]@parseq** - na komputerze możesz skonfigurować przypominajkę, ale jeśli nie masz aplikacji mobilnej, to jej nie otrzymasz.

Powiadomienie wysyłamy o godzinie, którą ustawiłeś. Twój telefon z aplikacją musi mieć połączenie z internetem, żeby je odebrać. Jeśli w momencie wysyłki nie masz połączenia z internetem, to powinno ono do Ciebie dotrzeć w momencie, gdy połączysz się z internetem.

Pamiętaj, że godzina wysyłki, którą ustawiasz jest godziną według czasu polskiego.

Pobyt za granicą nie ma wpływu na otrzymanie powiadomień.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.