ZALOGUJ SIĘ

błędy podczas nauki słówek - a E-tutor ich nie poprawia.

13 lat temu
Już kilka razy zdarzyło mi się trafić na słówko, które w moim i nie tylko moim odczuciu było błędnie sformuowane.

Pisałem o tym do administratorów jednak te błędy nie zostają poprawiane :(

Chodzi mi np.:
-w powtórkach miałem "chicken meat" i odpowiedź to nie "mięso z kurczaka" tylko "kurczak" ale "kurczak" to już jest "chicken". Sens jest oczywiście zachowany jednak to generuje niepotrzebne błędy w powtórkach.
-zdarzyło mi się również, że jakiś polski wyraz ma dwa odpowiedniki w angielskim np. "broszka" ma: "brooch" lub "pin" jednak użycie nie odpowiedniego w danej sytuacji będzie błędem.

Nie należę do osób czepiających się ale chciałbym usunąc wystepujący problem. Czy Wy też napotykacie takie rzeczy?
wesker
Bilberry - tak, to się zdarza, ja po prostu stawiam sobie dobrą ocenę, bo chociaż podałem "złą" odpowiedź, jest ona też dobra, czasami staram się podać wszystkie możliwe tłumaczenia polskiego wyrazu i w ten sposób jedna z moich odpowiedzi jest "dobra" - 13 lat temu
efogt - Tak jak mówi Bill....Ja też podaję wszystkie znaczenia które znam i w ten sposób zawsze któreś pasuje do etutorowego:) - 13 lat temu
wesker - Robię podobnie tylko jeśli jestem w 100% pewien, gorzej jak jest nowe słownictwo ;)

Tak mi się jeszcze przypomniało, że zdarza się, że jak mamy 3 tłumaczenia polskiego słówka po angielsku i użyjemy jednego z nich to jest ok i mamy ocenę 4. Natomiast jak wpisałem 2 spośród 3-ch to wywaliło mi błąd. Nie wiem czy znaczenie miał tu przecinek który postawiłem pomiędzy wyrazami czy też brak 3-go tłumaczenia. Niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie słówka ale jeśli na nie trafię to podam :)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
paulina2701 - Jeśli się nie mylę to system akceptuje tylko jedno słówko, a nie wszystkie synonimy. - 13 lat temu
wesker - Jednak nie, właśnie sprawdziłem dodając sobie słówko "motor, motocykl" do powtórek. Należy udzielić odpowiedzi bez przecinków czyli "motorcycle motorbike bike" i będzie poprawnie. - 13 lat temu
paulina2701 - No to znów dowiedziałam się czegoś nowego :)
Pozdrawiam
- 13 lat temu
efogt - I ja:) Pozdrawiam:) - 13 lat temu
wesker - W sumie ja też ;) Pozdrówka - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki