ZALOGUJ SIĘ

nowy sposób wpisywania w ćwiczeniach - dyktowanie

zmodyfikowany: 13 lat temu
bardzo mi się podoba nowy sposób wpisywania słów w ćwiczeniach dyktowanie, od razu widać ile słów trzeba i człowiek może się skupić nad pisownią

eTutor - dobra robota!
Bilberry
Bilberry - dzięki, poprawiłem tytuł,
czeskie błędy to moja specjalność

a wracając do nowego dytkowania, podoba mi się, ale przestało mi liczyć ile tego ćwiczenia dziś zrobiłem
https://www.etutor.pl/statystyki/wykresy/?action=cwiczenia_dyktowanie
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Jokasta - ja nie przepadam za tym ćwiczeniem, ale skoro piszesz, że zaszły tam jakieś zmiany to zerknę tam - 13 lat temu
Bilberry - ja zawsze robię powtórki, potem fotolekcje, obrazki i dyktowanie

a potem zaglądam do pytań i forum :D
- 13 lat temu
Jokasta - ja muszę uporać się z powtórkami :( coraz mniej mam na to ochotę ostatnio. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Bilberry - nie poddawaj się, powtórki to podstawa, ale ucz się tego co ci się przyda, ja od czasu do czasu usuwam niektóre powtórki, robię to rzadko, ale czasami nie ma sensu się uczyć niektórych rzeczy - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
quantum137 - Mi też przestało liczyć, błąd już wczoraj został zgłoszony, więc pewnie niedługo znowu licznik ruszy. - 13 lat temu
Jokasta - Bil, dzięki za słowa wsparcia. - 13 lat temu
bolo13 - Mnie nie bardzo podoba się dyktowanie zdań. Jeżeli jest pojedyńcze to jeszcze czasami mogę zrozumieć ale zdania złożone wolałabym posłuchać nawet kilka razy tak jak w dyktowaniu słówek. - 13 lat temu
pako - Dziękujemy za miłe słowa.

Możliwość ponownego odtwarzania nagrania całego zdania została już przywrócona. Poprawiliśmy też błąd który powodował, że nie były zliczane wykonane elementy w ćwiczeniu.
- 13 lat temu
paulina2701 -
Zgadza się- wszystko już działa prawidłowo.
Mnie osobiście nowy "system" bardziej zachęcił do Dyktowania tym bardziej, że wiadomo już w trakcie pisania czy każda kolejna literka jest poprawna :)
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
ansla - Witam, nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że kiedyś to ćwiczenie "Dyktowanie" było dostępne dla własnych testów, a teraz nie ma. Czy to zostało usunięte, czy też może jest dostępne w jakimś innym miejscu? Jeśli to drugie, to czy ktoś mógłby napisać w jaki sposób to znaleźć? - 13 lat temu
Ewa_G1967 - Piotrze gdyby nie Twoja podpowiedź nie zaczęłabym tego ćwiczenia. Z moim słuchaniem nie najlepiej ale... weszłam i mi się spodobało... wiadome czego i ile brakuje;))) - 13 lat temu
lamia_wroc - ansla --> to co piszesz (z dyktowaniem własnego textu) brzmi ciekawie.
Czy któryś z etutorowiczów może coś powiedzieć na ten temat?

Kojarzę, że możliwe chyba jest czytanie własnego textu.... tak?
- 13 lat temu
ansla - Chodziło mi o "Dyktowanie" dla własnej listy słówek - które było dostępne z menu Moje testy. Wydaje mi się, że to zniknęło przez przypadek bo na liście opcji przy każdym teście są dwie ikony "Obrazki" a nie ma "Dyktowanie" chociaż na dole strony jest napisane, że opcja taka istnieje. - 13 lat temu
esterka - Ja też ćwiczyłam dyktowanie z zakładki "moje testy" - znikło dobre 2 tygodnie temu. A szkoda.
Obrazki są 2 razy, bo to 2 różne sposoby.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
ansla - Tak, ale mimo wszystko wydaje mi się to podejrzane, bo oba sposoby można sobie wybrać już po wejściu na stronę z obrazkami i one były zawsze dotąd dostępne w taki sposób. Nie sądzę żeby ktoś celowo to zmienił, zwłaszcza że dyktowanie było świetnym ćwiczeniem. Esterka -> może orientujesz się gdzie można poprosić o jego przywrócenie? - 13 lat temu
paulina2701 - Proponuję "Kontakt" na dole strony. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

faktycznie, też po krótkiej chwili zaczęłam dostrzegać pozytywy tych zmian, trudno jednak nadal mi się przyzwyczaić do tego, że wpisując dyktowane zdanie muszę zapomnieć o spacjach - a to sprawia, że nie piszę prosto ze słuchu, jakby automatycznie, a skupiam się na tym gdzie kończy się wyraz i żeby nie wrzucać spacji.
Do nowego się przyzwyczaję - obiecuję.
lamia_wroc
bogusia.nidecka - Ze spacjami mam to samo. Nowa forma cwiczenia bardzo mi się podoba. - 13 lat temu
paulina2701 - A ja już się przyzwyczaiłam ;p - 13 lat temu
ansla - Ja też mam "problem spacji" a poza tym brakuje mi poprzedniej wersji, choć ta nowa ma swoje zalety. Myślę, że dobrze by było, gdyby były obie - do wyboru. Czy ktoś jeszcze tęskni za poprzednią wersją? - 13 lat temu
Maggie1986 - U mnie też występuje problem "spacji", ale damy radę:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

nowe dyktowanie jest świetne, ale przydałyby się dwie małe przeróbki

1. skrót do odtworzenia dźwięku, Enter - sprawdza, przydałoby się coś po naciśnięciu czego dźwięk byłby odtworzony jeszcze raz, gdy nacisnąłem głośniczek usłyszałem, ale nie mogłem wrócić do wpisywania
2. przy wpisywaniu spacje są niepotrzebne, ale jak ktoś pisze wszystkimi palcami to spację wpisuje się naturalnie, trudno odzwyczaić się od wieloletnich nawyków, może po prostu wasz test mógłby ignorować spacje

może dałoby się to połączyć (1 + 2), moglibyście użyć spacji do powtórnego odtworzenia dźwięku
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

1) też uważam, że jakaś forma ignorowania spacji na początku każdego kolejnego wyrazu moglaby być przydatna - to dobry pomysł
2) a poza tym uważam, że wprowadzenie tej nowej wersji ćwiczenia jest bardzo dobrym pomysłem, tylko nie powinno ono być wprowadzone zamiast starej wersji, a jako nowa opcja - do wyboru. Ta nowa wersja na pewno jest bardzo pożyteczna dla mniej zaawansowanych, natomiast jeśli ktoś już pisze dość wprawnie to takie dodatkowe utozmaicenia zmniejszają efektywność. Tak jak napisała lamia_wroc - zamiast pisać w sposob automatyczny rozpraszamy się myśląc o tym ile liter ma słowo, co nie jest normalnym zachowaniem podczas zwyklego pisania.
ansla

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Łatwe, przyjemne, bardzo pomocne, ale:

popieram Billberry'ego, kiedy pisze o odtwarzaniu dźwięku. Przydałby się jakiś skrót, po to byśmy się uczyli pisać ze słuchu, a z podpowiedzi - literek korzystali w ostateczności. Klikanie na głośniczek jest nieco uciążliwe (ale można wrócić do pisania, tylko to trochę skomplikowane). U mnie enter nie działa wcale - sprawdzanie teraz nie jest potrzebne, ale nagrania też nie odtwarza.

A swoją drogą w tej starej wersji nieźle musiałam kombinować, żeby zdanie napisać poprawnie, za to jak się udało, satysfakcja była spora.
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja właściwie po przeczytaniu Waszych wypowiedzi zajrzałem tam i po kilku tekstach zawiesiło mi się wpisywanie :(
M
managerWRO
paulina2701 - Czasami się zdarza, ale nie zniechęcaj się. Odśwież stronę albo spróbuj za jakiś czas.
Pozdrawiam :)
- 12 lat temu
Bilberry - pisanie czasami się zawiesza, ja po prostu naciskam klawisz, aż się zaczną pojawiać literki

dzieje się tak szczególnie gdy nacisnę [ lub ] to potem przez chwilę nie działa wpisywanie
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wkrótce wprowadzimy zmianę, aby ćwiczenie ignorowało wpisanie spacji.

Opcja wykonywania ćwiczenia Dyktowanie dla własnych testów została przywrócona.
pako
Pracownik eTutor
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ansla - Serdecznie dziękuję - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki