ZALOGUJ SIĘ

He spends a lot of his time in front of the computer.

12 lat temu
czy można napisać to w ten sposób: He spends a lot of his time at the computer?
danutabachta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Myślę, że tak. Chociaż te "his" jest trochę nadmiarowe, ale jeśli chcemy zaakcentować, że chodzi o jego czas, to niby czemu nie.

Druga sprawa, raczej "on" a/the computer, niż "at".

He spends a lot of time on the computer.
R
radmar2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

(piszę czysto intuicyjnie, bo mimo iż na szybko przeszukałam jakieś tam swoje pokłady wiedzy, nie widzę żadnej reguły/zasady)

HIS tutaj faktycznie trochę uwiera.
wprawdzie można powiedzieć TAKE ONE'S TIME, TAKE YOUR TIME (nie śpiesz się) albo YOU'RE WASTING HIS TIME, NOT MINE (marnujesz jego czas, nie mój)

HIS/SOMEBODY'S używałabym albo by wyraźnie rozróżnić, że to mój/twój/jego czas w zestawieniu, odniesieniu do czasu kogoś innego (jak przykład z WASTE) albo (jak pisze radmar2) by podkreślić, że to MÓJ czas i JA decyduję, jak go będę zużywać.
lamia_wroc
danutabachta - dzięki za odpowiedzi.
chodziło mi tutaj o przekazanie informacji "on spędza dużo czasu przed komputerem" i zastanawiałam sie czy można zastosować tutaj wyrażenie "in front of" jako "przed komputerem.
- 12 lat temu
lamia_wroc - hihih :) no to strzeliłam jak kulą w płot ;) - 12 lat temu
lamia_wroc - aaa :) zapomniałam:
jeśli któraś z naszych odpowiedzi Ci pomogła, wydaje się adekwatna do Twoich oczekiwań/potrzeb, zaznacz ją jako zaakceptowaną :)
- 12 lat temu
radmar2 - Odpowiedź na "in front of the computer" masz w innym wątku. Wynika, że można i jest to dość często stosowane aby opisać przesiadywanie przed TV i komputerem. Inna sprawa, że mnie osobiście to wyrażenie zaskoczyło w takim zastosowaniu. :) No cóż nie pierwszy i nie ostatni raz.

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/96174-czy_w_obu_zdaniach_prawidlowo_zastosowano_wyrazenie_in_front_of_.html
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Danuto, zadaje Pani sporo pytań, ale nie zauważyłam żeby zatwierdzała Pani odpowiedzi. Koleżanki i koledzy z E-tutora odpowiadają na pytania, poświęcają swój czas. Proszę docenić ich starania. Na pewno ułatwi to kontakty w przyszłości. Wystarczy kliknąć w zielony ptaszek pod zdjęciem osoby, która odpowiada na Pani pytanie. Pozdrawiam serdecznie, Jokasta
Jokasta
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
radmar2 - Oby tylko znowu nie rozpoczął się wątek, że ktoś się plusików domaga. :) - 12 lat temu
Jokasta - Ja akurat nie odpowiadam na pytania p.Danuty, więc mam nadzieję, że nie odbierasz tego jako upominanie się o punkty. Warto jednak docenić starania pozostałych uczestników kursu, którzy poświęcają swoją energię na pomoc innym. Wertują strony w internecie, książki i inne źródła. pozdrawiam - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
lamia_wroc - :) radmar2 podłączam się 2 łapkami do Twojej nadziejiiii :) - 12 lat temu
Jokasta - Moi drodzy, zawsze się znajdzie ktoś chętny do zrobienia awantury! Nadzieja jest podobno matką głupich :( - 12 lat temu
radmar2 - Tak wiem i masz całkowitą rację. Tylko w ten weekend przetoczyło tu się tyle nieprzyjemnych dyskusji, że o ile jakiś czas temu sam bym taki tekst napisał, to teraz wolę dmuchać na zimne. Chyba przez tą nadchodzącą zimę ludzie tacy rozdrażnieni. - 12 lat temu
Jokasta - Pogoda sprawia, że w ludziach kumuluje się zła energia i wylewają swoje frustracje na forum. Nie martwmy się na zapas. Naszym pierwszym celem jest nauka, a te kłótnie to tak na deser ;) - 12 lat temu
lamia_wroc - Na deser to ja poproszę apple pie. ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

He spends a lot of his time in front of the computer.
He spends a lot of his time at the computer.

pierwsze tłumaczenie jest dobre
in front of the computer - przed komputerem
at the computer - tak się nie mówi
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.