ZALOGUJ SIĘ

Czy past continuos może być użyte do mówienia o przeszłych nawykach?

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
W jednej książce, która posiadam, jest napisane, że można użyć tego czasu do powiedzenia o czynności, która się powtarzała w przeszłości i często o irytującym nawyku (np. When Peter was younger, he was always getting into trouble".
Z drugiej strony jest zaś napisane, że past continous NIE JEST używane do mówienia o naszych przeszłych nawykach. Jak to mam rozumieć? W końcu można w taki sposób past continous użyć czy nie?
Aniaa135

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że kluczowym słowem w past continous, przy mówieniu o powtarzających się czynnościach jest "always", który nie mówi bezpośrednio, że coś się powtarzało tylko się domyślamy.
M
MadajNi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Witam serdecznie,
w odpowiedzi na powyższe pytanie: czasu Past Continuous można używać do wyrażania także zachowań dla nas irytujących, jak podano w w/w przykładzie. W tym kontekście używamy również czasu Present Continuous (dla czynności powtarzających się, wywołujących naszą krytykę lub irytację, opisywanych za pomocą przysłówków, tj. constantly, always), np. He is always calling us early in the morning.
Pozdrawiam
Anna Kołacka
lektor jęz. angielskiego
YouSchool
Y
youschool1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Posluchajcie tego sympatycznego dziadka z broda https://m.youtube.com/watch?v=C_mck8Hv7Jk
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki