ZALOGUJ SIĘ

Zadawanie pytań

12 lat temu
Poniżej przedstawię swoje przemyślenia i sugestie odnośnie zadawanych na portalu pytań:
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że coraz większa grupa użytkowników zadaje pytania, na które sama byłaby w stanie odpowiedzieć...

Poruszę tylko kilka kwestii:

1. Zanim zadamy pytanie zaglądamy do słownika albo podręcznika.
2. Jeśli pytanie dotyczy słownictwa to w większości przypadków zwykły słownik ang-pol będzie wystarczający i sami sobie udzielimy odpowiedzi.
3. Uważam, że pytania powinny być zadawane jeśli utkniemy w martwym punkcie i czegoś nie rozumiemy.

Co więcej ... jest to portal internetowy, więc 100% użytkowników ma dostęp do dziesiątek słowników i innych pomocy online. Oczywiście, że będą takie sytuacje gdzie nie rozumiemy problemu czy po prostu nie jesteśmy pewni.

Osobiście nie rozumiem pytań typu:
Jaka jest różnica pomiędzy słowem A i B ... w sytuacji gdy KAŻDY podkreślam uczeń ma dostęp do słowników i to najlepszych (były podawane linki jakby ktoś nie zauważył)

na pytanie:
Jaka jest różnica pomiędzy 'big' i 'huge' czy 'tall' i 'high'?
Należałoby powymieniać kilkadziesiąt różnych konstrukcji w jakich występują dane słowa ... ale do czego zmierzam.
Każdy jest w stanie sobie je wypisać, to jest właśnie nauka języka ... wertowanie słownika, poradnika, podręcznika ...

Nie krytykuję tutaj nikogo z imienia ale jak ktoś jest leniwy do tego stopnia że nie chce mu się samemu wytężyć szarych komórek przez 5 minut to sorki ...

... to tyle na razie ...
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
bird - Podpisuję się. - 12 lat temu
Hermenegilda - Bravo!!!
Jak zapewne zauważyliście wielu użytkowników już dawno odpuściło sobie odpowiadanie na powielone pytania.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podziwiam osoby, które mają wielkie pokłady cierpliwości aby odpowiadać na te pytania. Poświęcają swój czas, który mogliby przeznaczyć na naukę, żeby wyjaśniać innym coś, co taka osoba mogłaby znaleźć w pierwszej lepszej książce do nauki angielskiego.
Jokasta
quantum137 - Tak, jeśli taka odpowiedź jest wyczerpująca to ok. Problem polega na tym, że mało takich odpowiedzi ... - 12 lat temu
Jokasta - Z drugiej strony, taka mało wyczerpująca informacja powinna skłonić osobę pytającą do zagłębienia się w temacie...poszukania w książkach czy nawet w internecie odpowiedzi. Jednakże, z tego co widzę niektórzy chcą mieć wszystko podane na tacy. Wszystko na skróty. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Zgadzam się. Jeśli zadający pytanie zadowala się zdawkową odpowiedzią, to znaczy że niestety nie rozumie poruszanej przez siebie kwestii ... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam takie samo zdanie, jak piszący wyżej. To co sami wyszperamy, lepiej zapadnie nam w pamięć niż wiedza zdobyta bez wysiłku.

Z drugiej strony nie tak dawno byłam początkującą kursantką i korzystania ze słowników, internetu, podręczników też musiałam się uczyć. Proszę więc o wyrozumiałość dla tych, którzy zaczynają uczyć się od zera i nie mieli nigdy do czynienia z angielskim. Nie mam siebie na myśli, bo całkiem od zera nie startowałam, a na początku nie miałam nawet odwagi, żeby wyskoczyć z jakimś pytaniem.
esterka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja uważam odpowiadanie na pytania za formę nauki, gdy ktoś mi zadaje jakieś pytanie, to robię krótki "research" i odpowiadam

dużo piszę na różnych forach i grupach dyskusyjnych - powiem wam, że to normalne, ludzie zadają pytania nie szukając wcześniej czy już takie było

jest wyjście z tego, eTutor powinien pole wpisywania tytułu zmienić w coś w rodzaju wyszukiwarki, np. wpisuję: różnica między big i tall, a pod spodem pojawiają się tytuły zadanych pytań z powyższymi słowami, wtedy przestaję pisać i klikam na jedno z nich
Bilberry
quantum137 - Tak, ale na każdym forum jest FAQ/zakaz spamu/ powtarzania tematów itp. i niestosowanie się do tych zasad owocuje moderowaniem bądź banem. - 12 lat temu
quantum137 - To tak jakby kierowca tłumaczył sie, że nie zna znaków drogowych i nie wiedział ... używanie komputera i internetu działa na podobnej zasadzie, trzeba się po prostu doszkolić i przestrzegać kilku prostych zasad. - 12 lat temu
Bilberry - masz rację, ale ludzie zawsze będą tak robić
oczywiście trzeba im tłumaczyć
ale wciąż będą przychodzić nowi
rozumiesz: "dzieci neostrady" :D
- 12 lat temu
quantum137 - Właśnie, że ludzie tak będą robić, to trzeba w kółko im powtarzać by tak nie robili lol :D - 12 lat temu
Wampirka - Oj tak, przydał by nam się regulamin forum w którym byłby zakaz spamowania, powtarzania i trolowania...
Też mi się kończy cierpliwość przy niektórych postach...
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki