ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego? Maybe he has just forgotten.

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć w jakim czasie i dlaczego takim jest to zdanie? Dlaczego nie może być : Maybe he just he forgot.
L
lucy_phere
tlstar - Coś kompletnie "sknociłeś" w tym drugim zdaniu. I w ogóle 2x podmiot? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć,
tak jak wskazał tlstar, w drugim zdaniu pojawia się dwa razy ten sam podmiot. Zarówno zdanie w czasie Present Perfect (He has forgotten) jak i Past Simple (He forgot) jest poprawne gramatycznie. Różnica polega na znaczeniu jakie niesie ze sobą użycie danego czasu. W Present Perfect jest połączone z teraźniejszością, w Past Simple stało się w określonym momencie w przeszłości.
Jeżeli chodzi o słowo "just" w zdaniu, w brytyjskiej odmianie używa się go głównie z czasem Present Perfect, natomiast w amerykańskiej odmianie zarówno w Present Perfect jak i Past Simple.
aga.p
Pracownik eTutor
lucy_phere - Dziękuję za pomoc.
Faktycznie - w drugim zdaniu omyłkowo pojawił się podmiot x2 - moje niedopatrzenie.
Ale generalnie...strasznie sie przejmuję, żeby uczyć się tego angielskiego poprawnie gramatycznie.
Czasem zanim sie zastanowię jak sklecić poprawnie zdanie mijaja 3 minuty.
Uważacie , że to minie z czasem? Czy to kwestia osłuchania?
- 5 lat temu
tlstar - Kwestia osłuchania, oczytania a przede wszystkim mówienia. - 5 lat temu
aga.p - Myślę, że ważny jest też powód nauki. W pracy, bądź do egzaminu użycie języka formalnego (w tym poprawnej gramatyki) jest wymagane. I tutaj UWAGA (niepopularna opinia nauczyciela): jeżeli jednak uczysz się dla samego siebie, po to żeby móc się "dogadać" poprawność gramatyczna nie jest kluczowym elementem. Niektóre zagadnienia mogą być nieprzydatne w prawdziwym życiu (tzn. "na ulicy", w kraju anglojęzycznym). Nie zrozum mnie źle, znajomość zasad gramatyki jest ważna, ale być może zdystansowanie się do języka ułatwi Ci naukę i sprawi więcej radości.
Moja rada to: mówić, mówić i jeszcze raz mówić! (no i się nie wstydzić :)) Z czasem stosowanie zasad przyjdzie Ci z łatwością. Powodzenia!
- 5 lat temu
tlstar - 100% racji - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki