ZALOGUJ SIĘ

witajcie, które zdanie jest poprawne? they usually don't buy it czy moze they don't usually buy it

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
które zdanie jest poprawne? they usually don't buy it czy moze they don't usually buy it
kubela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Nie mam pewności.

1. Raczej don't usually...

2.poza tym tu usually też może być na końcu.

dobrze gdyby nauczyciele eTutor wsparli poprawne rozwiązanie.

Proszę o pomoc.
abmmichal
tlstar - Dla mnie 'usually' zdecydowanie najlepiej brzmi na początku, albo na końcu. Ale to tylko moje moje wewnętrzne odczucie nie poparte zasadą gramatyczną. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wg zasad gramatyki ma być przed głównym czasownikiem, ale czy w przeczeniach tez ?
kubela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć!
W podanym przykładzie zdanie" I don't usually buy it" jest poprawne. Przysłówki częstotliwości występują przed czasownikiem, jednakże sprawa wygląda inaczej przy czasowniku "be", ponieważ wtedy stawiamy je za nim, np. She is usually late.
Odsyłam również do odpowiedzi użytkownika efogt, ponieważ temat był już poruszany: https://www.etutor.pl/forum/thread/75501-Przyslowki_czestotliwosci_na_poczatku_i_na_koncu_zdania.html
W razie dalszych wątpliwości pytaj :)
aga.p
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Usually i sometimes mogą też zaczynać lub kończyć zdanie.
G
grzegorzkar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
kubela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Oba zdania sa poprawne chociaz w formie pisanej lepiej uzyc "They don't usually buy it".
W jezyku mowionym, ludzie mowia jak chca :-)
Chociaz, jezeli chcemy pokreslic, uwypuklic, ze zazwyczaj oni tego nie kupuja, to mowimy: "They usually don't buy it"
W lekcjach 16 i 17 na poziomie C-1 jest mowa, ze w jezyku angielskim przesuwa sie slowa w zdaniach angielskich aby uwypuklic nacisk, emfaze.
piotr.grela
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.