ZALOGUJ SIĘ

Jakiego użyć czasu w dwóch poniższych przypadkach ?

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Witam mam problem z użyciem czasu. Jeżeli chce powiedzieć, że jesteśmy w fazie realizacji jakiegoś projektu ? A drugi problem to jakiego czasu użyć jeżeli chce powiedzieć, że zaczęliśmy coś modernizować nie wiadomo konkretnie kiedy, ale nadal prowadzimy modernizację? Czy formy które użyłem są poprawne ?

We are realizing the project to mount capacitor bank cabinets at all substations and to change outside central compensation to internal.

So far we have modernized about 80% of the other two.

Proszę o pomoc ;)
tomasz_22_t1
abmmichal - Gdybym nie widział zdania tylko czytal Twój wywód to w pierwszym zdaniu użyłbym present perfect. Tutaj masz wykorzystanie present continuous do czynności która jest wykonywana przez dłuższy okres, pewien okres - określmy to jako Twojej aktualności/ Twoje teraz. PAN Wojtek celnie odpowiedział na Twoje pytanie. Może mój dodatek nieco będzie przydatny. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Cześć!

Podane zdania są ok. :-)
wojtek.j
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hej... A czy możesz Tomaszu napisać po polsku całe to zdanie.
Sorry że tak pytam, ale wydaje mi się to troszkę za bardzo "przekomplikowane".
Końcówka z "change outside central compensation to internal" to już kompletnie nie wiem o co chodzi.
Ale całkiem możliwe, że to moje subiektywne odczucie.
H
halkins
abmmichal - Dobra prośbą halkins. Popieram ją obiema rękami. - 6 lat temu
tomasz_22_t1 - Realizujemy projekt instalacji szaf baterii kondensatorów we wszystkich podstacjach i zmiany kompensacji centralnej zewnętrznej na wewnętrzną.

Do tej pory zmodernizowaliśmy ok. 80% pozostałych dwóch.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Tomasz
Wow... Po polsku tez brzmi bardzo skomplikowanie :-) :-)
Spróbowałem troszkę uprościć to zdanie i mniej więcej tak mi wyszło...

>>We implement a project for the installation of capacitor battery cabinets in all substations and the replacement of central compensation module from external to the internal.
>>So far we have completed 80% of both (tasks).
H
halkins
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
wojtek.j - We are implementing będzie chyba lepszą opcją, jeśli założymy, że projekt jest czymś tymczasowym. :-) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki