ZALOGUJ SIĘ

Możliwość pomijania słówek w powtórkach

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Osobiście myślę, że przydałoby się jeszcze jedno ulepszenie przy powtarzaniu słówek - funkcja pominięcia słówka.
O co mi chodzi?
Zdarza się, że niektóre słówka przez dłuższy czas nie wchodzą mi wcale. W szczególności miałam ostatnio problem z wyrazami z Dirty English, gdzie niektóre polskie słowa miały po kilka różnych osobnych angielskich znaczeń , przez co przy powtórkach zgadywałam które jest które, a do tego bardzo często i tak nie byłam w stanie dobrze trafić i dawałam ocenę 3, żeby po prostu mieć możliwość przejścia do nauki czego innego. (w końcowym rezultacie powyrzucałam je z 'powtórek', bo miałam serdecznie dość mocowania się z nimi)

Dlatego moim zdaniem przydałoby się całkowite pominięcie danego słówka tak, aby przeszło ono na następny dzień i dzięki temu moglibyśmy sobie je lepiej utrwalić.

Mam nadzieję, że da się zrozumieć o co mi chodzi :P
Tattoo94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Ja nie nie rozumiem. No bo raz piszesz, że dawałaś 3, aby przejść dalej, a później, że chcesz, aby przeszło na następny dzień, żeby je lepiej utrwalić.
Ale, algorytm jest jaki jest, omijanie danego słówka w powtórkach w danym dniu sądzę, że nie wchodzi w grę. (ale tu raczej ktoś z eT powinien się wypowiedzieć).
Ja, jak chcę dane słówko dłużej powtarzać (żeby się utrwaliło), to czasem daję 2 nawet jeśli je w danym momencie pamiętam, właśnie po to, aby mi nie "uciekło" z powtórek.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli danego dnia przy powtarzaniu słówka dasz najpierw 1 a dopiero przy ponownej powtórce tego dnia dasz 3 to właśnie pominiesz to słówko w dalszych powtórkach danego dnia ale będziesz je miała ponownie kolejnego dnia. Z moich obserwacji wynika, że algorytm bierze pod uwagę głównie (o ile nie tylko) tę pierwszą ocenę danego dnia.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z pewnością każdy ma problem z prawidłowym przyswojeniem wybranych elementów, których "za diabła" pomimo wielokrotnego przyswajania nie potrafi prawidłowo zapamiętać. Ja mam np. taki problem z wieloma phrasalami. I także w niektórych momentach "dla świętego spokoju" oceniam je w końcu na 3. Gdybym bowiem tego nie zrobił, to pewnie wałkowałbym je w kółko przez wiele kolejnych dni, a algorytm nie pozwoliłby mi powtarzać nowo dodawanych w bieżącej nauce, tzn. tych, które pojawiają się w nawiasie. Kiedyś tego problemu nie było, bo nowe elementy sumowały się od razu do starych. Niestety ktoś w eTutor wpadł na "genialny pomysł" i zarządził (pomimo wielu sprzeciwów na forum), że póki nie przerobi się prawidłowo bieżących elementów do wara od powtarzania tych nowszych. Taki nielogiczne uszczęśliwianie na siłę w stylu: nie zaliczysz sprawdzianu to nie przychodź na następny.
A reasumując, to twój pomysł z przyciskiem przesuwającym powtórkę do następnego dnia jest warty rozważenia. Może powinien on uaktywniać się np. po którejś z rzędu powtórce danego dnia.
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tlstar, pewnie że każdy trafia na takie wyrażenia, których nie jest w stanie zapamiętać :-).
Ale jaka byłaby różnica pomiędzy naciśnięciem klawisza "pomiń" a wybraniem 3 przy piątym czy dziesiątym powtarzaniu kłopotliwego słowa danego dnia? Przecież to wyjdzie na to samo. Jak wcześniej wybieraliśmy 1, to słówka i tak wrócą kolejnego dnia.
Zwykle pod koniec powtórek pozostaje mi kilka kłopotliwych wyrażeń, których pomimo powtarzania ich po raz 10-y i tak nie pamiętam. Też wybieram wtedy 3 i przechodzę dalej. Choć przeważnie pod koniec pojawiają się one tak często, że w końcu na chwilę je zapamiętuję ;-). Kolejnego dnia słówka wracają.
A z tym innym algorytmem to nie było przypadkiem tak, że ludzie protestowali, że wpada im za dużo nowych elementów i nie mają możliwości nauczyć się najpierw tych wyrażeń dodanych wcześniej? Coś takiego mi się przypomina ale może źle pamiętam.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Barbaro, różnica jest istotna. A przynajmniej powinna być istotna. Nie wiem (i pewnie nikt do końca nie wie) jak działa algorytm ale wcale nie jestem przekonany, że wciśnięcie za którymś razem 3 powoduje, że słówko wraca po raz kolejny już następnego dnia. Być może tak jest. Nie sprawdzałem. Ale w dobrze skonstruowanym algorytmie powinno to działać w taki sposób, że wciśnięcie wreszcie 3 już po np. trzeciej powtórce odsuwa w przyszłości kolejną powtórkę tego elementu bardziej niż wciśnięcie 3 dopiero np. za dziesiątym razem. Jeśli natomiast klika się 3 tylko dlatego, żeby wreszcie zakończyć danego dnia "męczarnię" to jest to tylko oszukiwanie samego siebie, że jednak coś tam zapamiętaliśmy, a w historii powtórki elementu pojawia się nieprawidłowo pozytywny zapis. A taki dodatkowy przycisk powodowałby właśnie, że element przesuwałby się "sztywno" na następny dzień.
Co do historii to tak właśnie było, dobrze pamiętasz: były zarówno głosy za jak i przeciw. Mi osobiście ta zmiana jednak nie pasuje, bo aby przejść do powtarzania nowych elementów jestem zmuszony "oszukiwać algorytm" i wstawiać niezasłużoną ocenę 3. Z drugiej strony jeśli komuś wpada do powtórek zbyt dużo nowych elementów i brakuje mu czasu na przerobienie wcześniejszych to jest to wyraźną oznaką, że źle zarządza swoim potencjałem i chce na siłę przerabiać zbyt dużo nowego materiału bez dostatecznego opanowania tego wcześniejszego. Powinien więc w takiej sytuacji zwolnić z dodawaniem nowych elementów. Lepsze raczej to, niż oszukiwanie, że się nauczyłem.
T
tlstar
Tattoo94 - I dokładnie o to mi chodzi! :) - 6 lat temu
Barbara.m - ok, gdyby algorytm działał tak jak piszesz to faktycznie byłaby różnica. Pytałam z ciekawości. Mnie akurat jest obojętne zarówno to czy będzie dodatkowy przycisk jak i to - czy nowe elementy będą się pojawiać pod koniec starych powtórek czy po powtórzeniu wszystkich starych elementów. Choć może jednak było by lepiej gdyby nowe elementy zaczynały wchodzić gdy starych pozostaje jeszcze np. 5. Jedyne co mi się nie podobało - to wrzucanie nowych elementów już przy drugiej serii powtórek bo to było za szybko. Na szczęście to szybko zniknęło. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki